ДЗВІН

“Якби Шевченко подивився, як ремонтують “хату чумака”, то він би назад у могилу ліг”, – Бондаренко

DSC_56044Голова Черкаської обласної організації ВО “Батьківщина” шокований ходом реконструкції 160-річної “хати чумака” в Моринцях на Звенигородщині.

“Був у Моринцях учора. Там повний хаос. Елементи хати гниють під дощем! Найбільше вразило, що там поклали бетонні 6-метрові плити бувші у використанні. Напевно, десь із ферми зняли. До чого вже наша влада дійшла, що якусь тисячу гривень економить і на цьому. Думаю, якби Шевченко прокинувся і подивився, як ремонтують ту хату, поблизу якої він народився, то він назад у могилу б ліг!, – емоційно заявив Бондаренко. – Старі чумацькі хати будувалися влітку, тому що глина і солома мала висихати. Я не впевнений, що сьогодні є майстри, які дійсно зроблять точну копію. Підрядник у Звенигородці, який взявся за реконструкцію “хати чумака”, робить усе: спортзали ремонтує, голові райнної адміністрації щось ремонтує. Працюють не фахівці, не мають відповідної ліцензії на реставрацію об’єктів історичної спадщини”.

За словами “батьківщинівця”, старовинна “хата чумака” була в нормальному стані.

“Якщо там треба було замінити балки, то це робиться не так. Не треба було нічого руйнувати. Так само перекривається дах і ставити на бетонні блоки старовинну хату”, – відзначив Бондаренко.

Варвара Горова
Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2013 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: