ДЗВІН

Начмеду Черкащини дали два тижні на пошуки коштів для смертельно хворих

DSCF9411Хворі на хронічну ниркову недостатність, які проходять процедуру гемодіалізу (очищення крові на апараті “штучна нирка”) в гемодіалізному центрі “Фрезеніус” у Черкасах, вимагають якнайшвидше вирішити проблему виділення коштів на їх лікування. Про це йшлося на круглому столі, який організували для вирішення цієї проблеми депутатки Черкаської обласної ради Любов Майборода й Наталія Старікова.

Пацієнти клініки нарікають – влада бездіяльна і “спускає на гальмах” питання з оплатою за гемодіаліз перед “Фрезеніусом”.

“Заплачено тільки за 2012 рік, а далі нічого не робиться. Угоди про оплату, які мали укладатися між центром і міськими та районними бюджетами, не укладаються”, – розповів пацієнт “Фрезеніусу” Самвел Устьян. Лікування кожного з 62 пацієнтів клініки коштує в межах 160 тис. грн.

Як повідомила Любов Майборода, в усіх обласних центрах процедура гемодіалізу фінансується з обласних бюджетів. І тільки в Черкасах зобов’язали укладати договори, що створило низку проблем. За словами представника “Фрезеніусу” Дмитра Михайловського, нині укладено договір тільки з Христівською РДА.

“Корсунь-Шевченківський, Шполянський, Тальнівський, Городищенський райони навіть не виходили на зв’язок, – розповів Дмитро Михайловський. – В Умані документи, які ми надсилаємо, рвуться, викидаються… “Хочете гроші отримати? Підписуйте, що ми скажемо”. Схоже, що подібну діяльність “Фрезеніус” проводити не в стані. Всі

чотири роки існування клініки – це суцільні проблеми та скандали. Очевидно, бачити нас тут не хочуть. І якщо область не виконає взятих на себе зобов’язань, то рішення центрального німецького офісу буде однозначним”.

Пацієнти “Фрезеніусу” під страхом смерті бояться закриття клініки, бо тоді їм прийдеться перейти на лікування в обласну лікарню, де, як вони стверджують, гемодіаліз вкрай неякісний. Ситуацію “підігрівають” і в департаменті охорони здоров’я ОДА, не направляючи “нирників” на лікування у німецьку клініку.

“Моя дружина захворіла два місяці тому. Я ходив до Брожика (директор департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА, – прим. Ред), просив направлення у “Фрезеніус”. Брожик сказав – або обласна лікарня, або ніде. Після двох місяців діалізу в обласній лікарні дружина перебуває у тяжкому стані. Вона не може їсти, не може ходити. Такі результати лікування”, – розповів черкащанин Віктор Сисюк.

І хоча заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Найдан запевнив присутніх, що на днях укладання договорів з містами і районами буде проведено, “нирники” його словам не вірять.

Учасники круглого столу домовилися зустрітися через два тижні, щоб перевірити виконання чиновницьких обіцянок. Якщо ситуацію із фінансуванням не буде вирішено протягом цього часу, пацієнти “Фрезеніусу” готові знову виходити на вулиці і добиватися справедливості.

Варвара Горова
Поділитися цією новиною з друзями
1 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
  1. Відповіcти

    Невже, щоб “нирочників” знову помітили їм треба знову перекривати міст? Чи небояться наші керманичі Бога, адже усі можуть захворіти, ніхто не застрахований!

Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2013 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: