ДЗВІН

Перше засідання 197 окружкому: враження і прогнози

 

Перше засідання 197 окружної виборчої комісії відбулося вчора в Каневі у приміщенні центру зайнятості. На ньому були присутні ми з Вірою Носенко як довірені особи кандидата від ВО “Батьківщина” по цьому округу Леоніда Даценка. А також представники від ГМ “Опора” Микола Макуха і Віктор Варич.

DSC_0074Із 18 членів окружкому на перше засідання з’явилося 14. Усі три кандидати від опозиції пройшли і були присутні теж.

Члени ОВК прийняли присягу, проговорили організаційно-технічні моменти, які стосуються повноважень комісії. Розглянули питання стосовно навчання членів окружкому в Києві. Розподіл зобов’язань вирішили провести наступного тижня через відсутність 4-х членів комісії.

Більшість членів окружому, як і на виборах 2012 року, становлять представники маловідомих партій. Припускаю, що згодом їх замінять і комісію “підсилять” представниками провладних сил. Згадаймо, що найбільший плин кадрів тоді спостерігався, зокрема, на 197 ОВК. Із минулорічних членів комісії експерти черкаського КВУ виокремлюють секретаря Тетяну Любаненко, яка на парламентських виборах увійшла в комісію від партії “Русь єдина” 1 вересня, але вже через півтора місяця була замінена. Цього року вона вже представляє партію Всеукраїнське політичне об’єднання “Єдина родина”. І голову 197 ОВК Петра Сивуна. Він увійшов до першого складу ОВК від Української партії “Зелена планета”, посівши посаду заступника голови комісії. Але теж був замінений. На цих виборах він уже представник Зеленої екологічної партії України “Райдуга”. Однозначно, Сивун – не центральна фігура. А оскільки поза межами приміщення, де засідає комісія, ми бачили одіозного Макса “Бєшеного” Оніщенка, то здається, він ще зіграє роль і в цьогорічному виборчому процесі.

Як я вже казала, місце для окружкому надали у центрі зайнятості. Здивувала відсутність камер спостереження, адже у приміщенні вокзалу Авто-ріка, де засідала комісія на виборах 2012 року, камера була. “Можливо, встановимо, коли буде така можливість”, – відповів на моє зауваження Петро Сивун. При підготовці до минулорічних виборів на ці камери викинули 1 мільярд гривень державних грошей, невже такі колосальні витрати були марними?!

Неприємно здивувала і тіснота приміщень. Маса закуточків, кабінетиків, зал для засідань дуже маленький. Схоже, спеціально для того, щоб якнайменше спостерігачів, журналістів, довірених осіб могло потрапити в ОВК, щоб не заважати комісії “робити” вибори. Бо нічого нового на цих виборах не очікується, влада діє за старими технологіями, спрямованими на фальсифікацію виборів, залякування й тиск.

До цього ми готові. Опозиція підсилиться – будуть і спостерігачі (в тому числі з міжнародних організацій), і депутати Верховної Ради, та найважливіше, з нами народ. Люди прийдуть захистити свої голоси, тому що безлад у країні всім набрид. На сесії обласної ради я виступила з аналізом проблем Черкаського району. Збираюся зробити це по Золотоніщині і Канівщині. Впевнена, проблеми не відрізнятимуться.

Маю відповідь на питання – чому на окрузі досі немає кандидата від Партії регіонів. На мою думку, Партії регіонів нема що сказати людям. Бо настільки велика недовіра людей, настільки багато невирішених проблем! Зараз “регіонали” демонструють нечесні правила гри. Якби вони вели прозору й демократичну кампанію, то вже був би кандидат, який включився би в боротьбу зі своєю програмою, баченням вирішення проблем округу, досвідом. А так продовжуються брудні технології. Але хай не розраховують на перемогу. Протест у людей дуже великий.

 

Поділитися цією новиною з друзями
1 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
  1. Відповіcти

    Написано усе правильно. От тільки камери на вокзалі – це власність вокзалу. Вони там були задовго до ОВК.

Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: