ДЗВІН

Черкаським бюджетникам пропонують класти зуби на полицю?

Виплата заробітних плат черкаським бюджетникам опинилася під питанням. Існує реальна загроза, що в 2013 році залишаться непрофінансованими заплановані у міському бюджеті видатки на суму щонайменше 26,1 млн. грн. Левова частка цих коштів – заробітні плати працівникам бюджетних установ. Більше того, до кінця року в міській скарбниці побоюються отримати невиконання на суму понад 64 млн. грн.

Про це йдеться у відповіді на мій запит як обласного депутата з Черкаської міської ради за підписом її секретаря Віктора Білоусова.

“Незабезпеченість асигнуваннями видатків на оплату праці працівникам бюджетних установ соціально-культурної сфери є одним із найбільш гострих питань. Показники видатків, визначені Мінфіном на 2013 рік, абсолютно не відповідають потребі в витратах, які мають місце у зв’язку зі зростанням заробітної плати, тарифів на енергоносії і прогнозованим індексом інфляції. Так, у грошовому виразі в цілому на делеговані державою повноваження по бюджету міста на 2013 рік було доведено на 26,3 млн. грн. (на 5,3%) менше ресурсів, ніж було передбачено в 2012 році, – йдеться у тексті. – За умови повного впровадження заходів без визначених джерел покриття залишається дефіцит коштів на заробтіну плату працівників установ соціально-культурної сфери міста у сумі 40,9 млн. грн., що складає 0,7 місячного фонду зарплати по галузі “Освіта” та 2,1 місячних фондів зарплати по галузі “Охорона здоров’я”. Ситуація ускладнюється тим, що за 8 місяців поточного року вже недоотримано майже 25,5 млн. до запланованих доходів. А до кінця року прогнозується невиконання на суму понад 64 млн. грн”.

Білоусов скаржиться, що по зазначених проблемах міська влада неодноразово направляла звернення до обласної держадміністрації, Міністерства фінансів України та Кабінету Міністрів, до Адміністрації Президента, втім, необхідних ресурсів бюджету Черкас не виділили.

В цьому нема нічого дивного. За оцінками фінансистів, в Україні – перманентна фінансова криза бюджету. Дефіцит державного бюджету України в січні-серпні склав рекордні 34,753 млрд. грн., що вдвічі рази більше показників відповідного періоду минулого року. Докерувалися… Тому влада й “притримує” бюджетні кошти, які “осідають” на рахунках казначейств. “Криза платежів”, яка попробивала величезні “дірки”  в і без того бідних міських бюджетах, керується “зверху”.

Через блокування платіжних доручень через державну казначейську службу місцеві скарбниці опинилися “на нулю”, а загальний рахунок недоотриманих коштів “пішов” на мільярди гривень. Щодня лише скарбниця Черкас втрачає по 10 тисяч гривень.

Прикро, що в такій критичній ситуації влада не економить на собі. Як пишуть “Коментарі”, на початку жовтня гараж Нацбанку, що складається з 162 автомобілів, поповнився новим мікроавтобусом Volkswagen T5GP Multivan Comfortline LR вартістю 721 тис. гривень. А для Кабінету Міністрів України закупили одних тільки килимових доріжок на 195 тис. грн., оновили комп’ютерну техніку на суму 1,65 млн. грн., а ремонт п’яти урядових автомобілів Mercedes-Benz обійшовся в 610 тис. грн. Державне управління справами заправило катриджі для принтерів на суму близько 70 тис. грн. Не залишилося осторонь і відомство Віталія Захарченка – Державна служба охорони при МВС придбало 20 автомобілів Peugeot на 2,79 млн. гривень.

Як заявив нардеп-”регіонал” Владислав Лук’янов, навіть незважаючи на кризу, гроші на представницькі видатки для президента мають витрачатися. Невже президент і вся його рать мають розкошувати, а бюджетники – голодувати?..

Звичайно ж, як депутат обласної ради докладатиму сили й можливості, щоб допомогти у вирішенні катастрофічної ситуації із дефіцитом коштів в міському бюджеті Черкас. Зокрема, як помічник народного депутата від “Батьківщини” Павла Петренка спрямувала до нього відповідне звернення. Маю надію, що бюджетні питання Черкас будуть обговорюватися і таки отримають позитивне вирішення у владних кабінетах.

Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: