ДЗВІН

Черкаські фірми і підприємці дружно «забили» на права споживачів

44969_1_(2)Майже 96 відсотків перевірених підприємств та підприємців Черкащини порушували права споживачів. Такого висновку дійшли у інспекції захисту прав споживачів у Черкаській області. Із початку року інспектори перевірили понад 164 суб’єктів господарської діяльності і у 157 із них виявили порушення законодавства про захист прав споживачів.

Із майже трьохсот порушень 188 фактів стосувались порушень прав споживачів щодо ненадання доступної достовірної та своєчасної інформації. Ще майже шістдесят стосувались порушень продажу товарів або послуг без відповідних супровідних документів.

За словами начальника інспекції захисту прав споживачів у Черкаській області Ігора Гука, за вказаний період фахівці інспекції перевірили якість товарів, робіт та послуг на 2,6 мільйонів гривень. А забраковано та знято із продажу їх на 228 тисяч гривень. За допущені порушення вимог законодавства про захист прав споживачів, на порушників було накладено штрафи на 95,3 тисячі гривень, притягнуто до адміністративної відповідальності близько 130 осіб на загальну суму 21,3 тисячі гривень.

Перевіряли і нехарчову продукцію. За цей час інспекцією перевірено до 2100 одиниць нехарчової продукції загальною вартістю 426,6 тисяч гривень. За результатами перевірок, застосовано штрафних санкцій на 70,13 тисяч гривень.

При перевірці побутової техніки, порушення встановлено у 13 із 22 перевірених суб’єктів. За результатами перевірок ігор та іграшок, порушення встановлено у 9 з 11 перевірених суб’єктів. Характерними порушеннями є відсутність Національного знака відповідності на продукції та декларації про відповідність, відсутність повних даних про виробника чи уповноважену особу. За результатами перевірок мийних засобів, порушення встановлено у 2 з 5 перевірених суб’єктів.

Протягом першого півріччя цього року, до інспекції надійшло 322 звернення від громадян. У результаті, споживачам за неякісні товари, виконані роботи та надані послуги повернуто 42,4 тисячі гривень.

Як повідомив начальник ДП «Черкасистандартметрологія» Андрій Мирошниченко, у рамках співпраці інспекцією захисту прав споживачів у Черкаській області, було відібрано дванадцять зразків харчової продукції для випробування в лабораторіях. Із них фахівці забракували три. Серед них масло вершкове – фальсифікат і молоко згущене, в якому виявлено наявність консерванта. З відібраних трьох зразків мийних засобів забракували 67 відсотків через завищені показники наявності лугів.

Мирослав Дебич
Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2013 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: