ДЗВІН

Канівські чиновники-нездари ледь не довели відомого педіатра Комаровського до інфаркту

1298289892_komarovskiyРапортуючи у Міністерство охорони здоров’я про покращення у сфері охорони материнства і дитинства, канівські чиновники переплутали показники – в інформації про дитячу смертність замість необхідних проміле вказали відсотки.

Внаслідок цієї помилки смертність немовлят на Канівщині хіба що можна було порівнювати з африканськими Анголою чи Нігером.

Чиновників-нездар “тикнув писком” в безграмотність відомий вітчизняний педіатр Євген Комаровський у своєму фейсбуці. Допис лікаря швидко розійшовся інтернетом.

“Щойно ледь інфаркт не заробив! Зайшов для отримання чергового заряду оптимізму на сайт МОЗ, а там новина… Тема: “Дитяча смертність на Канівщині зменшилася більш ніж у сім разів”. Ну і такий текст:

“За результатами дев’яти місяців роботи в 2013 році, завдяки створенню кабінету формування здорового способу життя та посилення профілактичної роботи, особливо з вагітними жінками, в районі знизилася смертність немовлят до 3% проти 21,4% в 2012 році”.

Наведені цифри повторюються в документі кілька разів, так що це не помилка… Пояснюю: малюкова смертність – це кількість дітей, померлих у віці до 1 року на 1000 новонароджених за один рік. В Анголі це показник дорівнює 19%, у Нігерії – 11%, в Афганістані близько 15%. У Швеції для порівняння, близько 0,3%.

А у нас, виявляється, в деяких районах було аж 21%!

Насправді все не так страшно, просто завжди, коли маєш справу з професіоналами треба задавати собі питання: – а що вони мали на увазі?

Дитяча смертність звичайно розраховується не у відсотках, а в проміле – тобто не на 100, а на 1000 і записується не так – «1%», а так – «1 ‰».

Мабуть ті, хто читає-друкує-публікує ці новини, поняття не мають, де в Word значок проміле знаходиться, от і розміщують такі новини, що аж страшно стає.

Може все-таки, поки ми угоду про асоціацію з Євросоюзом не підписали, сайт МОЗ прикрити тимчасово, а то раптом зайдуть, почитають і скажуть, що наше місце не в Європі, а в Африканському Союзі”, – написав Комаровський.

Варвара Горова
Поділитися цією новиною з друзями
5 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
 1. Відповіcти

  Дзвонівські писаки доводять до інфаркту кафедру журналістики:)

  • Відповіcти

   краще ви писаки не доводьте редакцію дзвону до інфаркту

   • Відповіcти

    якщо вас до інфаркту такі невинні коментарі доводять, уявляю, щоб із вами було якби про вас таку брехню писали як ви про інших))

    • Юрій Стригун
     Відповіcти

     До чого тут дзвонівські писаки??? Це передрук посту лікаря Комаровського з Фейсбуку. Якщо є зауваження, пишіть Комаровському особисто.

     • та я не про цю статтю конкретно. ваш сайт повністю направлений на негатив. ви навіть якщо про новорічне свято в дитячсчому садочку писатимете, якщо там буде згадуатися обласна влада – обов”язково в тексті і тулуб”югенди згадаєте і все інше.

Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2013 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: