ДЗВІН

Звернення черкаських журналістів до міліції зібрало 78 підписів (додано зразок заяви про злочин)

1386076187_DSC_00041Сімдесят вісім підписів зібрала петиція від журналістів до керівництва обласного управління міліції із вимогою до силовиків  припинити насилля.

Звернення з вимогою «Не бийте нас, ми журналісти!», у вівторок увечері передала керівництву обласного управління міліції делегація обласної організації Національної спілки журналістів. В склад делегації входили відповідальний секретар обласної організації НСЖУ Василь Трохименко та представники провідних друкованих та електронних ЗМІ Черкащини.

У тексті звернення наведено факти жорстокого побиття журналістів представниками правоохоронних органів під час масових акцій, які відбувалися останніми днями в Черкасах. У петиції журналісти вимагають припинити насильство по відношенню до колег та покарати винних у цих інцидентах. Ініціювала передачу звернення 28 січня Черкаська обласна організація Національної спілки журналістів. Свої підписи під ним поставили 78 працівників ЗМІ, зокрема, працівники ОДТРК «Рось», ТРК «Вікка», обласних газет «Вечірні Черкаси», «Черкаський край», «Акцент», «Нова Молодь Черкащини», інформаційного агентства «Прочерк», власкори національних медіа, головні редактори районних видань.

Із журналістами, які принесли заяву, зустрівся начальник управління громадської безпеки УМВС України в Черкаській області Володимир Іващенко. Відповідальний секретар обласної організації НСЖУ Василь Трохименко озвучив позицію Спілки, яка обурена насильством щодо колег  та відсутністю реакції з боку керівництва обласної міліції. На зустрічі були також ті журналісти, які зазнали побиття від «беркутівців» – Станіслав Кухарчук («Інтер») та Сергій Єфімов («Вікка»). Вони розповіли подробиці.

– Журналісти звернули увагу, що захисні жилети «Преса» стали не елементом захисту, а мішенню для «беркутівців», – зазначив Василь Трохименко.

Володимир Іващенко повідомив, що за вказаними фактами прокуратура області відкрила чотири кримінальні провадження. На даний час проводяться слідчі дії та встановлюються особи, причетні до скоєння протиправних дій відносно потерпілих громадян і журналістів. Також Володимир Іващенко пообіцяв провести детальний інструктаж своїх підлеглих щодо правил поводження правоохоронців із журналістами, і запевнив, що буде проведено належне розслідування прикрих випадків, а винні будуть покарані.

Голова Черкаської обласної організації Спілки журналістів, перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко переконаний: у будь-якому разі журналістська спільнота не повинна мовчати, якщо трапляються  такі інциденти з колегами.

– Ми не маємо силових важелів впливу, але через свою громадянську позицію можемо привернути увагу суспільства до проблеми. Вже двічі журналісти влаштовували пікети під обласним управлінням МВС, а цього разу вирішили зібрати підписи та офіційно передати звернення до головних правоохоронців області. І те, що свої підписи поставили десятки журналістів, свідчить про солідарність у вимозі забезпечити журналістам захист від агресії представників силових структур, – зазначає Сергій Томіленко.

Утім, враховуючи практику прокурорських розслідувань за фактами протиправних дій міліції, що склалась упродовж останніх років, винних у побитті громадян працівників міліції або не знайдуть, або вони у інший спосіб уникнуть відповідальності. І так на Черкащині було вже не раз. Хто ж повірить, що цього разу все буде інакше? Менти безчинствують – прокурори покривають. Ця стара формула на Черкащині діє безвідмовно, як швейцарський годинник.

ВІД РЕДАКЦІЇ “ДЗВОНУ”: Інститут Медіа Права розповсюдив для журналістів, які висвітлюють акції протесту в Україні, зразок офіційної “Заяви про вчинення злочину” для подання у прокуратуру.

У свою чергу ми переробили її відповідно для м. Черкаси і подаємо її для скачування у форматі .DOC. 

Андрій Продан

Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: