ДЗВІН

Нав’язані медичні реформи лише на шкоду, – Старікова

26 січня на позачерговій сесії Черкаської обласної ради на виконання закону України “Про екстрену медичну допомогу”, який набрав чинності 1 січня 2013 року, більшістю голосів депутати ухвалили рішення “Про створення комунальної установи “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради”.

Депутат облради від “Фронту змін” Наталія Старікова утрималися по цьому питанню. Пояснює свою позицію так:

- По-перше, я проти рішень, прийнятих поспіхом. Така серйозна реформа має бути детально розглянута й проаналізована депутатами протягом не менше 20 календарних днів. Натомість депутатам повідомили про скликання позачергової сесії з цього питання за два дні, а матеріали про створення Обласного центру екстреної медичної допомоги ми отримали на засіданнях постійних комісій… за годину до сесії. А це суперечить статусу депутата. Навіщо так квапитися? Хіба щоб відрапортувати “нагору” про швидке прийняття рішення.

По-друге, сумніваюся, що реформування надання екстреної медичної допомоги буде ефективними. Конкретної програми (скільки йде техніки, фінансів, кадрових ресурсів, очікуваний результат і таке інше), щоб зрозуміти доцільність змін, немає. Говорять тільки про орієнтовні речі. “У перспективі”, “очікується”… Зате відомо, що з бюджету на реформу надання екстреної медичної допомоги на Черкащині витратять 72 мільйони гривень. Невже немає куди спрямувати такі кошти? У бюджеті Черкас “дірка” в 100 мільйонів. Хіба доцільно витрачати майже таку ж суму на те, що не є проблемою?

По-третє, ініціатива про реформування екстреної медичної допомоги і необхідність створення Центру не йшла “знизу”, від виборців, а виключно здійснювалася на виконання закону. Сумніваюся я і в тому, що для обговорення реформи були проведені громадські слухання, обговорення чи круглі столи за участю експертів, як це мало би бути. Коли на постійній комісії я запитала про пропозиції й зауваження, які, за логікою, повинні були б напрацювати учасники перелічених заходів, виявилося, що їх немає. Мої пропозиції утворити робочу групу для розгляду питання Центру теж відхилили. Тому складається таке враження, що таке реформування нам нав’язують, воно штучне. А створення чергового комунального підприємства навіщось дуже потрібно обласній владі…

Поділитися цією новиною з друзями

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2013 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: