ДЗВІН

Черкаська міліція продемонструвала, що готова вбивати людей

1Вчора працівники Соснівського РВ УМВС увірвались у приміщення черкаської філії діалізного центру «Фрезеніус», де почали погрожувати учаснику акції – голові громадської організації «Відроджене життя» Самвелу Устьяну. Допит інваліда міліціонери влаштували у момент, коли Самвел Устьян був підключений до апарату штучної нирки…

На цьому тижні активісти громадської організації «Відроджене життя», яка об’єднує хворих на ниркову недостатність провели акцію протесту під стінами обласного Білого дому. Гемодіалізні хворі намагались привернути увагу громадськості до того, що обласна влада ігнорує їхні письмові звернення і не хоче виділяти кошти на лікування. Значна частина гемодіалізників області (усі вони мають першу групу інвалідності) обслуговується у приватній клініці «Фрезеніус». Відмова у фінансуванні лікування для інвалідів означає вірну смерть, бо без гемодіалізних процедур хворі можуть прожити не довше двох тижнів. Обурені мовчанням влади, інваліди на короткий період часу перекривали рух транспорту на бульварі Шевченка та вул. Золотоніська.

На протестну акцію гемодіалізників черкаська міліція, яка напевне отримала вказівку від обласної влади, відповіла терором.

Активістів «Відродженого життя» міліціонери лякають тюрмою. А будь яке обмеження волі позбавить можливості проходження процедур, без чого діалізники швидко помруть.

Вчора працівники Соснівського РВ УМВС увірвались у приміщення черкаської філії діалізного центру «Фрезеніус», де почали погрожувати учаснику акції – голові громадської організації «Відроджене життя» Самвелу Устьяну. Допит інваліда міліціонери влаштували у момент, коли Самвел Устьян був підключений до апарату штучної нирки.

- На порозі клініки з’явилось четверо «лобів» у цивільному, які назвались працівниками міліції. Вони категорично наполягли на тому, щоб їх було допущено до пацієнта клініки Самвела Устьяна за для проведення допиту у рамках відкритого кримінального провадження за фактом хуліганських дій. Під час допиту стан хворого, який якраз проходив процедуру очищення крові, різко погіршився. У Самвела Устьяна піднявся тиски і виникла загроза його життю. Лікарі негайно почали рятувати хворого, а я попросив громадян, що назвались працівниками міліції, залишити приміщення клініки. Бо їхня «бесіда» із хворим призвела до різкого погіршення стану пацієнта і створила загрозу його життю. У той же час, хтось із пацієнтів викликав до клініки депутатів обласної ради та журналістів. Те, що сталось, змушує нас звернутись до Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської. Це нонсенс, адже за моєї практики такого ще не було, щоб хворого допитували під час процедури. Думаю, що таке вперше і в Україні, – розповів головний лікар клініки Володимир Новаківський.

До клініки оперативно прибули журналісти та депутатська делегація у складі депутатів облради Наталії Старікової, Анатолія Бондаренка та депутата міської ради Черкас Олександра Радуцького.

Останній різко розкритикував дії міліціонерів кинувши їм у очі звинувачення у непрофесійності та порушенні норм чинного законодавства. Жорсткі аргументи Олександра Радуцького працівники міліції спростувати не змогли. Діалог між депутатом і міліціонерами вийшов ще той.

Олександр Радуцький:

- На підставі чого ви проводите допит у лікарні? Лікарня – не місце для допитів. Для цього у вас є службові кабінети у райвідділку міліції. Хто дав вам право проводити допит у лікарні?

Слідчий Соснівського РВ УМВС Костянтин Гапчук:

- Я зателефонував свідку (йдеться про Самвела Устояна, – авт.) і він нас запросив до «Фрезеніусу». Тому ми сюди і прийшли. Нам треба було провести допит його як свідка у рамках відкритого кримінального провадження по факту хуліганських дій щодо перекриття вулиць.

Олександр Радуцький:

- Наскільки я знаю, Устьян приходив сьогодні у Соснівський райвідділ міліції на призначений йому час. Чому із ним не бесідували?

Костянтин Гапчук:

- Я нічого про це не знаю.

Олександр Радуцький:

- Чому ви не керувались нормами чинного законодавства, і не викликали свідка повісткою, як це передбачено?

Костянтин Гапчук:

- Я випишу повістку, якщо він не з’являтиметься на бесіду.

Олександр Радуцький:

- Ще раз запитую про теж. Чому ви не дієте в рамках закону? Де повістка?

Костянтин Гапчук:

- Я вже казав, за яких обставин виписуватиму повістку.

Олександр Радуцький:

- Спершу випишіть повістку, а вже потім допитуйте. Не порушуйте закон.

Костянтин Гапчук:

- Ну, тепер буду діяти в рамках закону, – пообіцяв слідчий і разом із іншими міліціонерами мовчки покинув приміщення клініки.

Про те як і хто насправді «запрошував» міліцію у «Фрезеніус» розповів Савел Устьян, який по завершенню процедур вийшов до журналістів.

- Мені на домашню адресу прийшло письмове запрошення з’явитись до Соснівського райвідділу міліції на бесіду на 10 годину ранку. Я з’явивися вчасно і зареєструвався у черговій частині. Черкав близько півгодини, але до мене ніхто із слідчих не вийшов. Працівники міліції сказали, що слідчих зараз немає і запропонували чекати. Я сказав, що я – хвора людина і більше чекати не можу та й пішов додому. А пізніше мені зателефонували із міліції і знову запросили на бесіду. Я їм відповів, що з 13.00 буду у клініці на процедурах, а вони повідомили, що прийдуть спілкуватись зі мною до клініки. Вони зайшли у кімнату для процедур, я вже був підключений до апарату. Тут вони розпитували мене про акцію, і казали, що це потрібно для обласного начальства. Про відкрите кримінальне провадження вони мені не говорили. Під час бесіди мені стало погано і лікар їх вивів із кімнати, – повідомив Самвел Устьян. Він і інші пацієнти «Фрезеніусу» розцінюють цю подію як спробу залякування з боку влади і обласної лікарні, щоб змусити їх відмовитись від послуг «Фрезеніусу» та перейти на обслуговування обласної лікарні.

- Коли відкрився «Фрезеніус» нас не питали, хочемо ми у ньому обслуговуватись, чи ні. Просто поставили перед фактом. Ми боялись переходити із обласної лікарні у приватну клініку, але медики обласної лікарні нас тоді запевнили, що так краще для нас. Ми тут лікуємось із 2009 року, і тут дійсно для нас краще, ніж в обласній. А тепер, нас як безсловесну худобу обласне начальство проти нашої волі хоче перевести назад у обласну лікарню. Нам не раз погрожували, що «Фрезеніус» влада закриє, а в обласну лікарню тоді нас не приймуть. Це страшно. Бо без апаратів штучної нирки ми помремо, – поскаржились інваліди.

***

Репресії проти «нирочників» продовжуються. Сьогодні у четвер, черкаські діалізники, як і обіцяли, поїхали у столицю пікетувати Кабмін. З ранку була спроба не допустити поїздку. Зі слів депутата облради Наталії Старікової, невідомі особи погрожували по телефону водієві автобуса, який везе 35 черкащан. Вони лякали, що позбавлять його водійських прав і ліцензії на перевезення. Водій відмовився назвати тих, хто йому погрожував.

- Люди ризикують своїм життям – вони відмовилися від обов’язкової процедури очищення крові (діалізу) і поїхали шукати справедливість до Києва. Треба бути справді нелюдом, аби робити їм перешкоди, обурилась Наталія Старікова.

Проте, погрози не зупинили інвалідів. Як розповів Самвел Устьян, настрій у черкащан не зважаючи ні на що – бойовий.

- Ми налаштовані досить рішуче. Будемо вимагати у керівників профільних міністерств вирішити проблему із фінансуванням нашого лікування”, – заявив він.

***

У черкаської міліції є своя версія скандальних подій щодо допиту Самвела Устьяна у клініці.

- Дороги і дамби – це стратегічні об’єкти. У зв’язку з цим після перекриття учора мітингувальниками шляхів було відкрито кримінальне провадження. але не по комусь конкретно, а по факту вчинення дії. Тому слідчі прийшли в лікарню взяти пояснення в одного з мітингувальників, тобто виконати слідчі дії. Попередньо хворий був готовий зустрітися. Але увечері виявилося, що він на лікуванні і не готовий до розмови. Тож правоохоронці стали чекати завершення процедури. Якщо хворий скаже, що не може спілкуватися, то слідчий звернеться у інший час, – повідомила Інтернет-виданню «Прочерк» начальник сектору зв’язків з громадськістю МВС України в Черкаській області Наталія Таран.

***

Від редакції хочеться додати лише одне: зайнята “покращенням свого життя вже сьогодні”, черкаська влада не збирається перейматися проблемами простих людей. Утім, влада страшенно боїться незадоволених людей на вулицях, і якщо для того, щоб прибрати їх звідти, доведеться вбивати, вона вбиватиме…

Андрій Продан
Поділитися цією новиною з друзями
1 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
  1. Відповіcти

    Уроди, просто немає слів… І не бояться що теж під Богом ходять… Подивимось, що заспівають, коли їх рідним знадобиться лікування…

Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2013 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: