ДЗВІН

“Для звільнення затриманих Тулуб пропонує захоплювати адмінбудівлі?!”- Даценко (відео)

DSC_0022Суспільно-політична ситуація в країні і особливо в області залишається вкрай напруженою і загостреною. Причина надзвичайної ситуації на Черкащині лише в одному.  А вона полягає в  тому, що обласна влада на чолі із Тулубом продовжує діяти мовою ультиматумів, залякування, терору щодо Черкащини і кожного черкащанина. В черговий раз, Черкащина стала експериментальною областю де знову апробовуються ситуації крайніх мір. Знову обговорюються можливості запровадження надзвичайного стану і повної зачистки опозиції. За останні тижні цей сценарій реалізовуються. Очільники обласної влади, при цьому, роблять вигляд, що нічого не ординарного не відбувається. Символічними стали події сесії обласної ради. Під дурнуватий смішок депутатів із більшості і незрозумілі ні для кого не конструктивні дії відбувалось освистування виступів представників опозиції. Відбувалось прийняття на «ура» обласного бюджету. Також нагніталась ситуація щодо того, що опозиція, нібито, не хоче брати на себе відповідальність. Аналіз суспільно-політичної ситуації в регіоні і оцінку подій в області і обласному центрі зробив народний депутат України Леонід Даценко.  Нардеп переконаний, що такі дії влади, яка і надалі говорить із громадою мовою ультиматумів, підштовхує громаду до того, щоб вона теж почала діяти мовою ультиматумів.

- Не кажу, що ультиматуми мають бути у форматі чергових протистоянь, захоплень будівель тощо, хоч влада до цього свідомо підштовхує людей. І робиться це для того, щоб і надалі захоплювати людей в заручники і вішати їм на шию звинувачення у кримінальних діяннях. Ми і досі готові до діалогу із владою на Черкащині, щоб врегулювати вкрай напружену ситуацію. Я надіслав депутатське звернення на ім’я Cергія Тулуба із вимогою розібратись у тих надзвичайних подіях, що відбувались у Черкасах, починаючи із 23 січня і по сьогодні. Також, я вимагаю покарати обласного прокурора і начальника обласної міліції – звільнити їх. Область виявилась унікальною. Але не в гарному розумінні, а в кричущому, антилюдському. В області немає жодного захопленого приміщення, жодних заблокованих вулиць чи майдану. За те у нас найбільше в Україні затриманих учасників мирного протесту, які знаходяться в СІЗО і щодо яких під тиском влади прокуратура і суди штампують рішення про затримання на 60 діб. Тому нашою першою вимогою до влалди є звільнення затриманих учасників мирного протесту і початок виконання закону про  амністію на Черкащині, – підкреслив нардеп.

З його слів, все знову, як це часто буває в нашій країні,  дійшло до абсурду. Закон прийнятий. Але він говорить, що щоб влада пішла на поступки, опозиція повинна теж зробити певні кроки. Йдеться про вимогу звільнити захоплення адміністративні приміщення, розблоковувати приміщення.

- Жодна адмінбудівля на Черкащині не захоплена, і жодну вулицю не заблоковано. Що ще треба нам на Черкащині зробити, щоб цей закон почав діяти у нашому регіоні? За логікою речей, нам треба захоплювати приміщення, блокувати дороги і виставляти владі ультиматум на кштали, ви звільніть скількись наших товаришів, а ми розблокуємо те чи інше приміщення? Позиція обласної і черкаської міської Народної ради наступна: негайне звільнення затриманих черкащан від цих драконівських дій судів, озвучив вимону Леонід Даценко.

Крім того, він розповів, що опозиційні сили області разом із нардепами організували юридичну допомогу затриманим черкащанкам у судах. Щоб суди пішли на ухвалення більш м’яких рішень і звільняли людей із казематів.

Однак, якщо влада не робитиме жодних кроків, депутат обіцяє вдатись до більш рішучих дій.

-  Як я оголосив на народному віче, буду активно закликати людей до протестних дій, які мають перерости у майдани, як Євромайдан у Києві. І будемо розбудовувати в Черкасах свій майдан, будемо виводити людей на майдани у районних центрах і тиснути за допомогою мирного протесту, щоб усунути нинішню владу на чолі з Тулубом і його донецької бригади. І у нас іншого виходу не залишиться. Або відбуваються взаємні поступки, якщо з’являється хоча б натяк на діалог, і вже не між владою і опозицією, а між владою і громадою. А якщо Тулуб не припинить репресії, я буду перший, хто вийде на площу і розбиватиме намети, – заявив Леонід Даценко

Андрій Продан
Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: