ДЗВІН

Босівка, що на Лисянщині, просить порятунку від “бентонітових” ділків

453477Неждані гості з Донеччини заявилися в село Босівка Лисянського району ще в минулому році. І як сніг на голову селянам впала звістка, що прибульці задумали „ощасливити” їхнє село відкриттям кар’єру бентонітових глин. Люди зустріли таку перспективу в штики, розуміючи, яка численна кількість бід і негараздів на них чекає.

Найперше і найжахливіше – те, що село зіткнеться з перспективою браку питної води. З водою тут і так є проблеми, а з розробкою кар’єру остаточно сяде рівень грунтових вод. Водогін же тягти з Лисянки (так, як це було з Дашуківкою, де також є подібний кар’єр) ніхто не буде.

Село розуміє також, що залишиться без пасовищ для худоби, а в умовах нинішнього повального безробіття і бідності це взагалі катастрофа. Худоба, як не як, дає змогу виживати, зводити кінці з кінцями, ростити дітей.

У Босівці ж нині налічується до 50-ти дошкільнят, є школа-дев’ятирічка, тож є про кого піклуватися.

Селян жахають і екологічні наслідки бентонітової затії. Адже бентонітові глини є захисним шаром, під яким залягають радіоактивні руди.

А що буде з сільськими дорогами після того, як ними почнуть курсувати великовантажні автомобілі, наповнені видобутим з кар’єру? Ці дороги – останнє, що залишилось від колишнього колгоспу, їх берегли, як могли, але тепер їм загрожує повна розруха.

Тож Босівка дала відсіч заїжджим бізнесменам. Своє рішуче „ні” сказали і загальні збори жителів села, і сесія сільської ради, і, зрештою, сесія Лисянської районной ради.

„Відмовити у наданні дозволу на погодження матеріалів по ділянці бентонітових глин для отримання ліцензії на геологічне вивчення з дослідно-промисловим видобутком”, — значиться в рішеннях сільської і районної сесій депутатів.

Однак донецька бізнес-команда, вочевидь, вирішила не звертати увагу на якихось там селян. Ділки продовжують крутитися навколо вподобаної ділянки, і люди вже підозрюють, що діло пахне самозахопленням сільської землі. У відчаї вони звернулися до депутата Черкаської обласної ради, голови обласної „Батьківщини” Анатолія Бондаренка.

„Будь ласка, допоможіть нам, бо ми, прості селяни, не зможемо протистояти „крутим” хлопцям на „крутих” машинах, які останнім часом дуже зачастили до нас у село”, — звертаються люди до депутата.

Вони розуміють, що за нинішньої цинічної влади та беззаконня можливі будь-які підлі кроки з боку тих, хто вже подумки багатіє на природних багатствах босівської землі. І ці побоювання не безпідставні. Стало відомо, що питання бентонітового кар’єру в обхід селян і місцевої влади буде винесене на сесію обласної ради 27 грудня. Отже, донецька бригада, схоже, вирішила діяти через голову Черкаської ОДА пана Тулуба і підконтрольну йому більшість в обласному парламенті.

Черкаський губернатор, як відомо, випровадив з області вже не одного порядного інвестора, що брав на себе не лише економічні, але й солідні соціальні зобов’язання.

Прозорий і соціально орієнтований бізнес не знайшов його підтримки. Тепер є нагода побачити, чи діятиме пан Тулуб в інтересах бізнесу непрозорого і соціально байдужого.

Віктор Стежко, “Нова молодь Черкащини”
Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: