ДЗВІН

“Рось” збунтувалась. Опозиція радить налаштуватись на жорстку боротьбу за журналістські права і готова допомогти

778-704-thickboxНа Черкаській обласній телерадіокомпанії “Рось” сталась непересічна подія – там збунтувався колектив проти керівника. А дістав він їх так, що зазвичай покірні журналісти навіть листа-скаргу написали і поставили під ним свої підписи(!).

Колектив телерадіокомпанії звинувачує чинного гендиректора “Росі” Ларису Єфремову в тому, що вона створила систему репресій та гніту, примушуючи звільнятись журналістів “пачками”, обзиваючи визнаних медійників непрофесіоналами та набираючи нових працівників за незрозумілими критеріями.

“Працівників змушують подавати заяви на звільнення. Прикладом можуть слугувати останні випадки з кількома журналістами, головним бухгалтером та юристом, які звільнилися. Чимало осіб втрачають здоров’я через некомпетентні вимоги Єфремової. Люди масово хворіють, адже у колективі гнітюча, деструктивна атмосфера. Колишнім співробітникам-пенсіонерам заборонено заходити до приміщення ОДТРК. За цей час ОДТРК втратила рейтинг, адже акценти робляться на використання матеріалу з Інтернету. Це є грубим порушенням закону України «Про авторське право та суміжні права». До речі, порушення чинного законодавства, а не лише цього закону, є в ОДТРК масовими. Потребує серйозної і компетентної перевірки і фінансова діяльність ОДТРК. Є випадки, коли ЧСН нав’язуються комерційні сюжети, не проплачені за рахунками ОДТРК”, – перераховують “досягнення Єфремової журналісти.

При цьому, зазначається в листі, гендиректорка та її заступники поводяться брутально, по-хамськи спілкуються із колективом, не бажають говорити українською мовою і вникати у проблеми регіону.

Цю розгромну петицію колектив “Росі” передав до Національної спілки журналістів України, голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба та Державного комітету телебачення та радіомовлення України. Про проблему написали і більшість черкаських ЗМІ.

Зрозуміло, що за таких обставин губернатор змушений був відреагувати. І він пішов сам врегульовувати антиєфремівський бунт. Правда, із собою не взяв нікого “чужого”, тобто представників преси та громадськості на зустріч Тулуба і колективу “Росі” не запросили. Зрозуміло, чому.

Як потім повідомила прес-служба облдержадміністрації, Сергія Тулуба “дуже стурбувала ситуація на “Росі” і він вирішив створити спеціальну комісію, яка вивчить це питання”. Тут хочеться одразу пригадати ще радянську приказку: хочеш поховати справу – доручи її комісії.

«Я хочу підкреслити для всіх присутніх: ви єдина команда, на яку покладено велику відповідальність – інформувати мешканців області. І всі труднощі, які виникають сьогодні, ви повинні долати разом, об’єднуючи зусилля і спрямовуючи їх на ефективну роботу, а не лише чекати, що хтось прийде і все вирішить за вас», – нібито сказав працівникам “Росі” Сергій Тулуб.

Він запропонував журналістам підготувати та оформити пропозиції щодо питань фінансування і управління ОДТРК «Рось».

Одначе, як і слід було очікувати, в офіційному прес-релізі про головну винуватицю скандалу Ларису Єфремову жодного слова. Ще б пак, адже це саме та суперпрофесійна “кадра”, яку Сергій Борисович завіз в область аж із Дніпропетровська на заміну іншого, так само хваленого ним Юрія Уздеміра. Річне “правління” на “Росі” Уздеміра, нагадаємо, також мало не закінчилось бунтом. Тож Тулуб замінив шило на мило. Однак своїх помилок тоді не визнав, тому є великі сумніви, що це буде цього разу.

“Ми прекрасно пам’ятаємо, як вирішувалось питання призначення на посаду гендиректора “Росі” спочатку Юрія Уздеміра, а потім Лариси Єфремової – без погодження з колективом одноосібно Тулубом. Тому вина за ситуацію, яка склалась на телерадіокомпанії лежить виключно на ньому, – вважає координатор Ради опозиційних сил Черкащини Леонід Даценко. – Опозиція області виступала проти як призначення Уздеміра, так і призначення Єфремової. Ми вважаємо, що практика “завезення” керівників із інших регіонів України і їх підбір за принципом особистої відданості є згубним для будь-якої структури чи установи. І подібні скандали в області можуть продовжитись, адже Єфремова не єдина “інопланетна професіоналка” у команді губернатора. Таких сьогодні вже близько двохсот”.

На думку Даценка, совкова звичка створювати проблеми, щоб потім героїчно їх “долати” – це визначальна риса стилю керівництва Сергія Тулуба.

“Я б сказав, губернатор робить вигляд, що долає проблеми, якщо вони виникають через чергові його кадрові чи управлінські рішення. Насправді його абсолюно влаштовує ситуація, і на “Росі” в тому числі, бо інакше він вже давно б її змінив. Тому “похід” в колектив “Росі” – це банальне окозамилювання. У наслідок чого колектив має налаштуватись на жорстку боротьбу за свої права, інакше справа таки закінчиться звільненнями, однак не Єфремової, а підписантів листа. Зі свого боку опозиція області готова підставити журналістам своє плече”, – сказав Даценко.

Координатор Ради опозиційних сил області вважає, що за умови згуртованості і непохитності, колектив “Росі” може перемогти.

“Там є прекрасні журналісти, з багатим досвідом, які могли б очолити колектив і успішно працювати”, – підкреслив він.

Даценко додав, що Об’єднаній опозиції Черкащини дуже не хотілося б згодом констатувати повний розвал ОДТРК, як більшості структур та галузей області, які “покращував” Сергій Тулуб.

Тетяна Воронцова
Поділитися цією новиною з друзями
3 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
 1. Відповіcти

  Ну колектив там не бунтував :) Підписало листа 20 осіб, з них 3-е пенсіонери, 1 завхоз, 3-е з телебачення – решта радійники-журналісти та радійники-технарі (ну дуже тяжко їм там семки стало лускати). До речі, а якого дідька до ТВ має Тулуб та Даценко О_0

 2. Відповіcти

  А какого на собрании был Клименюк? И почему в статье не указано “про питання денне” с Тулубом? 2 часа обсуждался вопрос об отсутствии туалетной бумаги, лампочек и бумаги для принтеров и как такая БОЛЬШАЯ проблема влияет на картинку/начинку эфира как ТВ так и радио :)

 3. Відповіcти

  Поехали:
  Джулай (Рябова) – может раньше и фонтан журналистики (так где-то в 90-х), ща маразматик.
  Черняк – уволена ещё при МихМихе. Что тут делает?
  Медведева – завхоз. Кума МихМиха. Любит туалетную бумагу и мыло.
  Євтушенко – звукач радио
  Слинько – технарь радио, завсегдатай у выпускного отдела.
  Черевишня – звукач радио
  Радионов – технарь радио
  Иващенко – директор радио (не ФМ)
  Кобзар – brand-voice радио
  Сакунов – журналист радио
  Денисенко (2 сестры) – журналисты радио (девчёнки а Вы то зачем тут подписались?)
  Кецман и Филенко – молодые журналисты радио (и Вы ту да же, о парнях думайте а не о батарейках)
  Дубовой – заместитель директора радио (super brand-voice радио )
  Чернега – ну очень известная личность на Роси. Без комментариев
  Иванченко В. М. – супер известная личность на ТВ. Уволен. Благодаря ему Рось получала “ультросовременн ую технику” за оооочень “низкие” цены
  Клименюк – бывшый економист ТВ. “Зам по ничему”. Помогал приобретать “технику”
  Подписался ещё 1 режисёр ТВ – подпись не разобрать. Типа не узнаем.
  Вот и всё ТВ? Где остальные работяги-телевизионщики? Реально без тех 20 чел. работа на ТВ даж не споткнёться

Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2013 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: