ДЗВІН

Одарич і компанія збираються знищити комунальну стоматологію

IMG_9853В тривозі перебуває колектив Черкаської стоматологічної поліклініки №2, оскільки вже кілька останніх місяців бачить з боку міської влади послідовні і наполегливі спроби знищити цей лікувальний заклад. Ціна питання, переконані стоматологи, – приміщення поліклініки площею 1000 кв. м у привабливому місці на розі вулиці Чорновола та бульвару Шевченка. Про свої підозри журналістам «Молодіжки» розповів заступник головного лікаря з медичної частини Ярослав Коваленко.

- Ярославе Олександровичу, про сенсаційну, але, на жаль, цілком реальну загрозу знищення безкоштовної стоматології у Черкасах ви повідомили трохи більше місяця тому. Що вас спонукало зробити такий висновок?

- Кілька факторів. Але спочатку, трохи історії. Ще у 2012 році у Черкасах існувало дві стоматологічні поліклініки. А тоді міська влада вирішила їх об’єднати у один заклад. Навіщо це було робити, якщо керувати одним закладом із багатьма розкиданими по різних куточках Черкас філіями складніше, ми зрозуміли пізніше – бо одного головного лікаря легше «спонукати» приймати потрібні міськвиконкому рішення. Наступним кроком було призначення якраз такого «потрібного» головного лікаря. Ним мав стати зубний технік, який навіть лікарем не є, тож не відповідає посаді за жодною із кваліфікаційних вимог. «Ну, він же формально директор, а не головний лікар», – пояснили нам у мерії. Однак згідно із законом, як би не називали керівника лікувального закладу, він мусить мати певний набір кваліфікаційних якостей, а новопризначений директор їх не мав. Це могло б навіть у подальшому призвести до позбавлення поліклініки ліцензії. Однак після офіційного запиту до НВК новопризначений директор написав заяву за власним бажанням. А згодом міська влада призначила тимчасово виконуючого обов’язки, яка також не має всіх кваліфікаційних вимог, щоб бути головним лікарем, однак лояльна до міської влади. Постає питання про компетентність директора департаменту охорони здоров’я пана Стадника, який підбирає кандидатури „зручних” головних лікарів.

При цьому, найцікавіше те, що Одарич не скасував розпорядження про призначення зубного техніка на посаду головного лікаря, як було заявлено на сесії міської ради, а звільнив за власним бажанням, заплативши за тиждень зарплату.

- Яким чином керівництво міста вирішило, на вашу думку, знищити заклад?

- Ми отримали інформацію з департаменту охорони здоров’я, що місто має намір змінити Статут комунального закладу «Черкаська міська стоматологічна поліклініка ЧМР» та перевести комунальний заклад в комунальне підприємство зі стовідсотковим госпрозрахунковим утриманням. Першим кроком було розпорядження про визначення госпрозрахункових цін на ВСІ послуги. З урахуванням теперішнього стану поліклініки можна зробити висновки, що комунальний заклад мають намір ліквідувати з огляду на наступне: матеріально-технічна база вже морально застаріла та потребує комплексного переоснащення, витрати на утримання приміщень у вигляді комунальних послуг та оплати орендних платежів призведуть до підняття цін на послуги до рівня навіть вищого, ніж у приватних лікарів на даний час. Таким чином, поліклініка не витримає конкуренції та збанкрутує. Ми ніколи не заробимо шість мільйонів гривень, які необхідні для утримання закладу на рік. Тут хочу наголосити, що із цієї суми 85% – це зарплата працівників. І це не така вже принципова для міста сума, коли на шальках терезів безкоштовна стоматдопомога людям, які не мають можливості лікуватись у приватних стоматкабінетах. Тому мова йде не про економію. На «вкрай необхідну для міста» реконструкцію вулиці Хрещатик готові покласти втричі більше коштів, і там не виникає ніяких сумнівів.

- У департаменті охорони здоров’я говорять, що мають намір перетворити поліклініку на комунальне неприбуткове підприємство.

- А який в цьому сенс, якщо ще рік тому вона вже була комунальним неприбутковим підприємством. Потім її зробили комунальним закладом. Але комунальний заклад не можна збранкрутувати. Комунальний заклад не може бути повністю госпрозрахунковим, а лише певні його відділення. А з комунальним підприємством ці «непередбачувані» прикрощі легко можуть трапитись. А чому тоді місто вже зараз не фінансує кабінети невідкладної стоматологічної допомоги, навіть на зарплати працівникам не виділено додаткові кошти, я вже не кажу про матеріали і обладнання?

- А яка остаточна мета маніпуляцій міської влади?

- Комунальний заклад «Черкаська міська стоматологічна поліклініка ЧМР» буде ліквідований, а майно за корупційними схемами продане або передане в оренду. На карті дуже ласий шматок – приміщення поліклініки площею 1000 кв. м у привабливому місці на розі вулиці Чорновола та бульвару Шевченка. Медичний персонал (близько 240 осіб), зрозуміло, буде звільнено. Хворі, які зараз лікуються та сплачують 30-40 грн за послуги, у приватних кабінетах будуть платити від 150-200 грн., а ті, що не зможуть сплатити за лікування — в кращому випадку, залишаться зі своїми проблемами сам на сам. Припиниться програма безкоштовного зубопротезування певним малозабезпеченим категоріям населення. Ви ж подивіться на контингент нашої поліклініки – це 52% пенсіонерів, а ще студенти, безробітні. Однак вони не потрібні міській владі, коли вона думає про наживу.

- Міські чиновники звинувачували керівництво об’єднаного закладу у тому, що воно виплачувало премії, використовуючи на це кошти, передбачені на пільгове протезування інвалідів.

- Ну, це просто байки. Мова йде про різні статті видатків, перекинути кошти із однієї на іншу неможливо, казначейство не пропустить такі платежі. Тим більше, що за пільгове протезування поліклініці із міського бюджету виділяються кошти за актами виконаних робіт, тобто після того, як послуги надані, і лише в тому обсязі, в якому вони надані. Це просто відволікаючий маневр. Щоб приспати увагу громадськості, скомпрометувати персонал поліклініки, а самим тишком-нишком реалізувати план по банкрутству. Однак, як тільки ми оприлюднюємо інформацію, міська влада включає задній хід, шукаючи нові варіанти. Але чи на довго поліклініку залишили в спокої?

Тетяна Воронцова
Поділитися цією новиною з друзями
1 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
  1. Если это правда, что Стадник назначил главврачем зубного техника – то это вообще ни в какие ворота не лезет. А куда Одарыч смотрел. когда подписывал назначение? Или это продолжение фильма “тупой и еще тупее?”
    Песец, ЖКХ этот кретин развалил, троллейбусный парк добивает, теперь за медицину взялся.
    И почему в поликлинике не озвучивают, что хапнуть ее хочет Мирза, депутат горсовета и подельник Одарича? Они его там боятся или что?

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2013 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: