ДЗВІН

«Це не «тушки» у черкаському міськвиконкомі, це вже «консерви» – вибухова суміш, що може у будь-який момент вистрелити будь-яким рішенням», – Леонід Даценко

DSC_0024Головною темою як для черкаських так і для загальнонаціональнихЗМІ стала тема відставки міського голови Черкас Сергія Одарича і події, що відбуваються навколо формування нового виконкому та війни, яка розгорілась між Одаричем і губернатором Тулубом.

Пропоную подивитись на ситуацію із іншого боку. Переконаний, що якби цього не відбулось, то святкування Дня перемоги у Черкасах проходило б так, як у недавньому минулому: свято, мундири, прапори. На трибуні разом стояли б Сергій Одарич та Сергій Тулуб і радісно б вітали колони та радісно обнімались, як це вони робили протягом останніх трьох років. Але маємо те, що маємо. Колона Одарича йшла окремо, Тулуба взагалі не було в Черкасах, а головна дійова особа свята – пані Жуковська – як майбутній мер Черкас та губернатор Черкащини.

Тому, аналізуючи останні події на предмет, кому це вигідно, не треба бути великим аналітиком, щоб зрозуміти, що головною фігурою в цій інтризі є олігарх Дмитро Фірташ. Він має кровний інтерес до добре вивченої схеми. Йдеться про поєднання мера Черкас і київського олігарха Бродського із метою використання Черкас у своїх приватних інтересах. Цю схему газовий магнат Фірташ ретельно проаналізував, і хоче також її застосувати. Задля реалізації цього сценарію та досягнення мети Фірташу важливо було використати окремі політичні сили та громадські настрої.

Сьогодні найбільш потужною фігурою у політичному житті Черкас, яка заважала і буде заважати реалізації сценарію щодо забезпечення перемоги на виборах до Верховної Ради пані Жуковської (на перспективу, як я вже і говорив, Жуковська може стати міським головою Черкас або навіть і губернатором), є Микола Булатецький. Також їм заважає і єдність політичних сил на Черкащині і потужна команда, яка здатна перемагати, як це було видно під час парламентських виборів. І, зокрема, це видно по результатах виборів у Черкасах, де Булаьецький виграв у Жуковської із відривом у понад 12 тисяч голосів.

Тому схема перевороту у Черкасах була обрана і освячена у Києві. Це сценарій не Одаричів, не Тулубів, не місцевих партійних структур Партії регіонів. Вони виявились лише маріонетками у цій грі, яку затіяв Фірташ і його команда. І за планом олігарха, саме Булатецький мав бути секретарем міської ради, не Горкун, не Білоусов. Щоб Булатецький керував містом у «спілці» із регіоналами, ручкався з Тулубом, розгрібав купи порушень, які регіонали з Одаричем нагорнули, і «спалився» по повній програмі. А Одарич, як «великий» опозиціонер його критикував, і по його округу пішов. Тоді у протеже Фірташа Жуковської з’являється шанс виграти Черкаси на парламентських виборах, а на перспективу – і на мерських.

Єдине, що сьогодні може не вдатись у сценарії Фірташа – це позиція так званої «сім’ї» – так нині називають Януковича та його оточення. Бо саме Президенту та його оточенню не вигідно сьогодні посилення всіх олігархів, і, зокрема, й Фірташа. Поскільки, як на мою думку, Фірташ і інші олігархи розуміють, що якщо Янович ще раз прийде до влади, то місця їм в Україні надалі не буде. А буде лише «сім’я», тобто олігархи сімейного штибу – сини, куми та наближені. Тож ще одне, що може завадити згаданому сценарію, це Янукович, який може втрутитись у ситуацію і не дати бригаді Фірташа повністю прибрати Черкаси у своє повне панування.

Як бачимо, позиція Фірташа у цій грі, поки що сильна, бо вона ще вигідна і Тулубу. Адже Тулуб не забув програшу Влізла на виборах на посаду мера Черкас, хоч довгий час і діяв у міськраді спільно з Одаричем, бо їхні соціально-економічні цілі збігались. У них була коаліція, перший заступник міського голови і секретар міськради. Але сьогодні регіоналам вигідно перекладати всю відповідальність за все, що вони разом із Одаричем реалізовували в Черкасах, саме на Одарича та його «Вільних демократів». Партії регіонів і Тулубу вигідно, оголосивши цю війну і взявши у ній участь, умити руки і заявляти, що всі негаразди в місті – вина однієї сили – Одарича і його команди.

Щодо опозиції. Ми не підтримували ненормальну більшість, сформовану Партією регіонів та «Вільними демократами». Ми стояли у опозиції до всього цього і, в тому числі, і до Сергія Одарича, критикуючи його по багатьох напрямках.

До речі, цікаво, що ситуація у мерії дає можливість побачити багато із тих фінансово-господарських махінацій, які раніше старанно приховувались міською верхівкою. У цій війні, яка почалась між Тулубом і Одаричем, вони видають, хто, де і скільки вкрав, що роздерибанив і кого підставив. Тобто, воюючи між собою, вони самі видають секрети, які, зрештою, можуть їх самих із часом «поховать».

Але повертаюсь до політичної площини. Наша позиція щодо відставки міського голови Одарича та виконкому є абсолютно логічною. Щодо наступних дій фракції «Батьківщини» у міській раді, то я вважаю, що повну відповідальність за такі дії має взяти міська організація партії «Батьківщини», її міська фракція та обласний осередок партії «Батьківщина», спільно із її керівництвом.

Чому я так кажу? Тому, що недавно один із лідерів «Батьківщини», депутат Верховної Ради та наш земляк Микола Томенко у телеефірі заявиви, що входження «Батьківщини» у виконком та співпраця із новою більшістю Є ПОЛІТИЧНОЮ ПОМИЛКОЮ. І це правда. Бо на сьогодні є чітке, логічне, конкретне та принципове рішення для всіх опозиційних сил, для всіх місцевих рад: ми не співпрацюємо із партією регіонів, і тим паче, не входимо із ними до виконавчих органів влади за нинішнього антинародного режиму. Дії «Батьківщини» у Черкаській міській раді йдуть усупереч цьому рішенню. Або це, з боку місцевого осередку «Батьківщини» (йдеться про входження «Батьківщини» у виконком), якесь ноу-хау? Адже іншого рішення Об’єднаної опозиції – «Свободи», «УДАРу», «Батьківщини», немає. Більше того, за співпрацю із владою «Фронт змін» виключив із партії депутатів міської ради. І так було і у інших радах, і у тому числі й у Верховній Раді. Зараз, до прикладу, стоїть питання про виключення із парламентської фракції «Батьківщини» тих депутатів, які не голосували за відставку уряду Азарова. І якщо «Батьківщина» така принципова, тоді чому цю принциповість вона не виявила і на місцевому рівні? Це питання до лідерів обласної та міської організації «Батьківщини», до її фракції у міській раді. І якщо вони називають своїх депутатів у Верховній Раді «тушками», то у міській раді це ж вже не «тушки», це вже «консерви». «Консерви», які, по суті, є гримучою сумішшю, яка може вистрілити будь-якими рішеннями.

І перше із них ми вже бачимо. Я говорю про заяву виконуючого обов’язки міського голови про те, що треба повертати на Соборну площу пам’ятник Леніну. Невже це – найголовніша проблема для міста на даний час. То, мабуть, ті люди, які прийшли до влади у місті і критикували Одарича, то вони, напевне, мали б реалізувати інші речі. Ми готові дати новій владі повний перелік тих рішень, які треба скасувати. Вони стосуються і несправедливих комунальних тарифів і багатьох інших речей, які шкодять міській громаді. І головне, якщо один із лідерів «Батьківщини» називає це політичною помилкою, то потрібні дії, спрямовані на те, щоб цю помилку виправити.

Леонід Даценко, координатор Ради опозиційних сил Черкащини, переможець минулорічних парламентських виборів по 197 виборчому округу

Поділитися цією новиною з друзями
4 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
 1. Відповіcти

  Эх, Даценко бы с его упорством да в Сибирь целину поднимать, а не пи….еть с броневичка. Такой бред уже чешет, диву даешься. Кстати вот мучает меня вопрос – а кто Вам, уважаемый Леонид Николаевич оплачивает Вашу бурную деятельность и сколько такая деятельность стоит?

  • Відповіcти

   тявкнул?
   ползи к фирташникам за сребренниками!

   • Відповіcти

    По моему я Вас не трогала, не так ли? Сказала свое мнение по поводу Вашего уважаемого координатора, который за собой ничего то не имеет, да и не умеет ничего кроме как громко сотрясать воздух бесполезными фразами. Ну не лидер он, понятно ж сразу.

 2. Відповіcти

  Как всё умно и правильно насчёт консервов из ПРиБЮТовского горисполкома…
  Вслед даавно ушедшему паровозу!
  А раньше – ГДЕ господин координатор был? Когда Булатецкий, вопреки голубым планам, не купился на голубые фантики с дерьмом , и протестовал против ПРиБЮТовского сговора, а Бондаренко его грязью поливал!
  Особо умилило умозаключение пана координатора, что черкащанам теперь осталось тока на Януковича молиться, чтоб от Фирташа защитил!

Залиште свій коментар

Жартома :-)

- Ви зрозуміли чому Путін продовжує називати українців БРАТами?
-Чому?
- Зверніть увагу на корінь БРАТи. Це він так натякає, що Україна має йому усе ВІДДАТИ.
----------------------------------------------
- Чув: "Країни "Великої сімки" зберуться у Гаазі"?
- А Путін?
- Його туди згодом ПРИВЕЗУТЬ.
----------------------------------------------
У Донецьку пройшов мітинг під гаслами «Янукович, Виходь!» і «Янукович, повернись!»
- Заманюють, - здогадався Янукович...

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: