ДЗВІН

В Оршанці готують нових радянських карацуп?


Вчора мені зателефонував знайомий, викладач предмету “захист Вітчизни” в одній із шкіл. Ось що він мені розказав.
Напередодні він возив школярів до Оршанця, до Навчального центру Державної прикордонної служби України. Учнів гостинно зустріли і влаштували їм екскурсію по цьому навчальному центру. І от, майбутні українські воїни на чолі зі своїм воєнруком потрапили до музею.  Відкривши двері музею, школярі побачили на почесному міці портрет В.Лєніна. Екскурсовод на прізвище Наталєвіч їм пояснила: “Ну как же, вєдь ми даже дєнь погранічніка празднуєм в має, потому что дата созданія погранічних войск считаєтся от дати подпісанія Лєніном дєкрєта о погранічной службє”. Ну, мій товариш по-перше, попросив екскурсовода проводити екскурсію українською мовою, на що та відповла, що української не знає і буде (“к сожалєнію”) проводити російською. По-друге, запитав, чи не було раніш на Україні прикордонної служби? На що “український” прикордонник гордовито відповіла, що, звичайно була. І ще в давні часи козаки стояли на прикордонних засіках, охороняючи від ворогів спокій Російської імперії. Вчитель знову не погодився і запитав, чи відомо військовому, що українські козаки ще в раніші часи стояли на сторожі кордонів українських земель від нападів степових кочових народів, татар, турків тощо? “Ми про ето нє рассказиваєм. У нас єсть утвєрждьонная программа по провєдєнію екскурсій”.
Ось така відбулась екскурсія у учнів, майбутніх захисників України. Як ви вважаєте, додасть вона патріотизму хлопчакам, укріпить їхні патріотичні почуття? Я заздрю витримці колеги-воєнрука. Я б, здається, не витримав і зчинив би там скандал. Спробував би довести, де місце такому музею. А мій товариш сказав, що після відвідування Оршанця він все ж поспілкувався з учнями і розказав, яким повинен бути музей в українській військовій частині, чому повинен він вчити, які почуття розвивати й підсилювати.
То чи потрібна така армія, такі прикордонники Україні? Що вони захищатимуть? Від кого?

*        *        *
До речі, він ще перед 9 травням розповів своїм учням про “нєудобоупомінаємую” колорадську стрічку, про її історію, значення. І пояснив, чому не варто українцям чіпляти її собі на одяг. І знаєте, спрацювало.

Поділитися цією новиною з друзями
1 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
  1. А призвіще того ,хто проводив екскурс КПРС?

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2013 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: