За постановою Кабінету Міністрів України обласному бюджету Черкащини виділено субвенцію з державного бюджету на проведення заходів з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка загальною сумою 69,5 млн. грн.
Зокрема, на відтворення історичного середовища чумацького двору у с.Моринці на Звенигородщині – 1,4 млн. грн.
Утім, депутат Черкаської облради Анатолій Бондаренко запевняє, що сума насправді більша. І ще кілька сот тисяч гривень на відновлення “хати чумака” сховані у інших статтях.
“1 млн. 600 тисяч гривень йде на ворядкування подвір’я чумака і 600 тисяч – на реконструкцію хати. Разом – більше двох мільйонів гривень, – пояснив Бондаренко. – Але давайте говорити відверто: ту хату можна зробити за 200 тисяч гривень. Нам ще не треба шведської соломи. Дерев’яна хата, пісок, солома, глина, людська праця… Я не бачу там дороговартісних елементів”.
Загалом на об’єкти Національного заповідника “Батьківщина Тараса Шевченка” Звенигородського району “кинули” 9 млн. грн., зокрема, 3 млн. виділили на реконструкцію парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва 19 ст., прилеглої території до маєтку Енгельгардта та оновлення експозиції музею у с.Будище Звенигородського району.
А на об’єкти Шевченківського національного заповідника в Каневі сума із субвенції складає 23 млн. 74 тис. грн. Зокрема, на реконструкцію фасадів будівлі науково-дослідного відділу “Літературна Канівщина” (заміна віконних блоків) – 950 тис. грн., влаштування гідроізоляції підзмених споруд будинку музею Шевченка – 1 млн. 910 тис. грн., реконструкцію теплогенераторної в заповіднику 7 млн. 894 тис. грн.
На об’єкти комунальної власності (будівництво Будинку культури в Каневі та у с.Вільшана Городищенського району) – виділили 37 млн. грн.
Mira
26/10/2013
Яке бездумне розбазарювання коштів! І це в той час як мільйони дітей хворіють, а пенсіонери у сміттєвих баках порпаються. Вони мільйони тратять на реставрацію хати!
Зелений
28/10/2013
Та аби ж вони тратилися на тую хату… Більшість коштів осядуть у кишенях Тулуба і компанії!