ДЗВІН

Черкаські виробники можуть “зникнути як вид”

Під загрозою зникнення незабаром опиняться багато черкаських виробників.

Підприємства через певний час не зможуть продавати свої товари та послуги, що призведе до згортання виробництва.

- Інвестори, керівники підприємств не вкладають кошти у реконструкції та приведення умов виробництва до вимог сучасних стандартів – у надії, що «якось пронесе», – зазначив заступник директора ДП «Черкасистандартметрологія»  Михайло Чорнопищук.

ris_2_3

А часу на те, щоб забезпечити сучасні вимоги до якості своєї продукції, і мати можливість її збуту, залишилось обмаль.

-  Можливість  реалізовувати харчову продукцію матимуть лише ті  виробники, які мають впроваджені системи управління безпечністю харчових продуктів. На сьогодні сертифікати на сучасні системи управління отримали лише близько 70 підприємств області, а системи управління безпечністю харчових продуктів сертифіковано тільки на 16 підприємствах регіону, – пояснив директор ДП «Черкасистандартметрологія» Михайло Ісаєнко.

Фахівці говорять про нагальну необхідність поліпшення контролю безпечності харчової продукції та сільгоспсировини. Щоб продукція черкаських виробників залишилась на ринках, їм потрібно впровадити системи управління безпечністю харчових продуктів НАССР, якою керуються у всьому світі.

-   НАССР – це абревіатура, що перекладається із англійської мови як «аналіз небезпечних чинників та критичних контрольних точок». І у ході впровадження системи управління безпечністю харчової продукції, яка базується на принципах НАССР, підприємство повинне забезпечити ідентифікацію небезпечних чинників, проведення їх оцінки та встановлення системи контролю небезпечних чинників -  так, щоб харчовий продукт ніяким чином не зашкодив здоров’ю споживачів. У результаті, внаслідок впровадження НАССР,  підприємство посилює контроль за безпечністю власної продукції. Скажімо, при виробництві хліба до борошна можуть потрапити сторонні включення – щоб усунути цей фактор ризику, підприємство повинне забезпечити просіювачі муки метало детекторами, – Михайло Чорнопищук.

Процес впровадження систем управління безпечністю досить тривалий і вартісний: спершу підприємство визначає критичні точки, у яких безпечність продукції може опинитись під загрозою, потім усуває їх або мінімізує всі фактори ризику і забезпечує механізми контролю безпечності у цих точках. Для цього потрібні немалі кошти і час  -  від 6 місяців до 1,5 року. У зв’язку із цим у нас викликає велике занепокоєння темп впровадження систем управління підприємствами області, – пояснили фахівці.

- Нинішні умови на  більшості наших підприємств переважно дуже далекі від тих, які б забезпечували виробництво безпечної продукції. І головними проблемами впровадження систем управління є необхідність модернізації виробництва та проведення  ремонтів виробничих приміщень, забезпечення виконання вимог галузевих санітарних правил. Тож готовність багатьох наших підприємств до впровадження систем управління – вкрай низька, – підкреслила начальник сектору перспективного розвитку ДП «Черкасистандартметрологія» Валентина Ананьєва.

Запровадження системи НАССР несе виробникам і додаткові труднощі.

Виробників за вимогами системи зорбов’язують дослідити не тільки  власний продукт і виявити критичні точки контролю, але й поставити такі ж вимоги до постачальників своєї сировини, системи дистрибуції та роздрібної торгівлі. На практиці це виглядатиме так. Забійний цех, що хоче і далі працювати із великою торгівельною мережею, буде змушений також запроваджувати системи управління безпечністю.

Незважаючи на те, що «Черкасистандартметрологія» постійно проводить для керівників підприємств області тренінги, семінари, консультування щодо впровадження систем управління, і допомагає у їх впровадженні – вони усе чекають. І, мабуть, таки дочекаються, коли буде пізно і доведеться закривати підприємства.

Дмитро Чонка

Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: