ДЗВІН

Антинародні дії Одарича та Тулуба викликали реакцію зі всієї України. Заява коаліції громадських організацій.

Громадська організація “Воля ХХІ” звернулася до київських колег з приводу абсурдних рішень черкаського міськвиконкому про мирні зібрання, і ось реакція.

Коаліція громадських організацій Всеукраїнська ініціатива “За мирний протест”, ВГО “Інститут Республіка”  Заява до Одарича та черкаської міліції:

 

ЧЕРКАСЬКИЙ МІСЬКВИКОНКОМ УХВАЛИВ АНТИКОНСТИТУЦІЙНІ РІШЕННЯ, ЯКІ ОБМЕЖУЮТЬ СВОБОДУ МИРНИХ ЗІБРАНЬ

Як нам стало відомо, Черкаський міськвиконком  20.02.2013 та 21.02.2013 ухвалив рішення № 190 та № 194, які всупереч Конституції України обмежують свободу мирних зібрань у Черкасах. Ці рішення ухвалені у закритому порядку, без консультацій з громадськістю, та не оприлюднені належним чином у засобах масової інформації.

Тим не менше, ці рішення вже мають конкретні наслідки: чиновники міськвиконкому (начальник відділу документообігу Веретільний Н. О.) на підставі цих рішень відмовляється приймати повідомлення про мирне зібрання.

Як нам стало відомо з неофіційних джерел, насправді Черкаський міськвиконком ухвалив, зокрема, зміни до п. 8.6. свого Регламенту, згідно яких встановив форму і термін повідомлення про мирні зібрання у Черкасах. Такі повідомлення треба подавати «в письмовій формі не пізніше як за п’ять днів до запланованої дати їх проведення». Також Черкаський міськвиконком обмежив право громадян, які не досягли 18-річного віку, бути організаторами мирних зібрань і визначив перелік місць у місті Черкаси «на яких можливе проведення масових заходів».

Наслідком такого рішення Черкаського міськвиконкому можуть стати репресії проти організаторів та учасників зібрання, яке планується 25 лютого 2013 року у Черкасах.

У зв’язку з цим Всеукраїнська Ініціатива «За мирний протест!» та ВГО «Інститут Республіка» заявляють:

  1. Рішення Черкаського міськвиконкому, які стосуються реалізації свободи мирних зібрань у місті Черкаси, ухвалені з порушенням Конституції України, зокрема, ч. 1 ст. 92 Конституції, яка встановлює: «Виключно законами України визначаються права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основні обов’язки громадянина». Таким чином, орган місцевого самоврядування, яким є Черкаський міськвиконком, не має конституційних повноважень визначати термін повідомлення про мирне зібрання, права і обов’язки організаторів та учасників цих зібрань. Адже його «рішення» не є законами України.
  1. Рішення Черкаського міськвиконкому, які стосуються реалізації свободи мирних зібрань у місті Черкаси, протирічать Рішенню Конституційного Суду України від 19.04.2001 № 4-рп/2001 у справі за конституційним поданням Міністерства внутрішніх справ України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 39 Конституції України про завчасне сповіщення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про проведення зборів, мітингів, походів і демонстрацій (справа щодо завчасного сповіщення про мирні зібрання). Це Рішення говорить: «Визначення конкретних строків завчасного сповіщення з урахуванням особливостей форм мирних зібрань, їх масовості, місця, часу проведення тощо є предметом законодавчого регулювання».

Черкаський міськвиконком не є законодавчим органом, а його рішення не є законодавчим актом, тому Черкаський міськвиконком не має жодних конституційних повноважень встановлювати конкретні терміни повідомлення про мирні зібрання.

Сьогодні конкретні терміни повідомлення про мирні зібрання в Україні законодавчо не врегульовано, отже, громадяни можуть повідомляти про свої зібрання у будь-який момент, який передує зібранню.

Всеукраїнська Ініціатива «За мирний протест!» та ВГО «Інститут Республіка» вимагають від Черкаського міського голови С. Одарича та Черкаського міськвиконкому негайно скасувати свої антиконституційні рішення, які обмежують свободу мирних зібрань у Черкасах.

Якщо цього не буде зроблено, ми звернемось до суду з позовом про скасування згаданих рішень. Подібні «рішення» міськвиконкомів вже були скасовані за рішеннями судів або за протестами прокурорів у Дніпропетровську, Сімферополі, Ужгороді, Чернівцях, Житомирі, Донецьку, низці інших обласних та районних центрів України.

 

23.02.2013

Голова ВГО «Інститут Республіка»

Володимир Чемерис

 

Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: