ДЗВІН

Вчителя, який вимагав екскурсовода спілкуватися українською мовою, звільнено.

598px-Discrimination_of_Ukrainian_language Сьогодні приблизно о 10-40 до мене зателефонував мій знайомий, викладач предмету “захист вітчизни” у Свидівоцькій школі Черкаського району і повідомив, що його щойно звільнено з роботи. На моє запитання, з якої причини, він розповів наступне: Приблизно місяць тому ним проводились збори з військової підготовки. Під час цих зборів вчитель влаштував екскурсію школярів допризовного віку до навчального центру прикордонних військ України, який знаходиться в селищі Оршанець, Черкаського району. Про цю екскурсію я вже розповідав. Так от, спочатку керівництво школи йому пояснило причину звільнення тим, що, мовляв, мала кількість учнів. Коли начальство зрозуміло, що цей аргумент м’яко кажучи, смішний, наступну причину було названо – погано проведений військовий збір. На заперечення викладача, що навпаки, збори були проведені на гідному рівні, з гарною дисципліною. Навіть додав, що він сам не палить, слідкував, щоб паління не було й серед старшокласників, не було жодного випадку пиятики ні серед викладацького складу, ні серед учнів. На що керівник йому зауважив: “Та краще б ти там пив і палив…” І додав наступне: “Звільнення ініційоване за сигналом “зверху”. Справа в тім, що екскурсовод музею Навчального центру в Оршанці написала на тебе скаргу, що ти вимагав від неї проведення екскурсії українською мовою”. Шановні друзі! У вас питання є? У мене також є. Але хто на ці питання дасть відповідь. Допоки ці “пакращувачі” керуватимуть країною, гадаю, ми просто її втратимо. До речі, сам я не є любителем ТБ-ящика, але вчора вирішив “поклацати” пультом. До того, що усілякі інтери та іже з ними давно не є українськими каналами, ми вже звикли. Аж вмикаю рінше завжди україномовний “Перший національний” і що бачу та чую?!! Показують якесь шоу. Троє ведучих – усі троє російськомовні. Присутні в студії десятка два людей – російськомовні. Людоньки! Та такої русифікації не було навіть при правлінні Брежнєва, а в Україні Щербицького!

Ось така фігня, малята…

Поділитися цією новиною з друзями
31 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
 1. Відповіcти

  Цікаво як звали цього “екскурсовода”?????

  • Назар Обідзінський
   Відповіcти

   Прізвище цієї жінки – Наталєвіч. Імені та по-батькові не знаю.

  • Відповіcти

   Яка ганьба нам -безхребетним!

 2. Відповіcти

  Директор школи – слабодухий гівнюк, про “екскурсовода” – мовчу

 3. Відповіcти

  Відповідно до Кодексу законів про Працю людину можна звільнити у зв*язку із закінченням контракту, попередивши або за власним бажанням – при заяві, за фінансові порушення (посадову особу, яка має право підпису фінансових документів і є порушення). Подавайте в суд! МИ просто не знаємо свої права і це використовують проти нас. Вчителя так просто звільнити не можна. Скільки є таких, що треба звільнити і …неможливо. Треба мати гідність і боротися з рабами, які виконують чужу волю.

 4. Відповіcти

  Правильно судіться! Нехай суд зупинить рішення. Бийтесь до останнього. Не виключено конфлікт вирішать затерти.

 5. Відповіcти

  С учителем поступили по-скотски, но всегда нужно знать и альтернативную точку зрения, иначе Ваше рассуждение однобоко. Не хочу каким-то образом оскорбить потерпевшего, но думаю он достаточно воинственно просил об украиноязычном экскурсе, если гид настолько оскорбилась, что написала заявление.

  Из-за воинствующих украинофилов я не могу посмотреть фильм в кинотеатре на русском. На ТБ регионалы, вполне вероятно, толкают своё дерьмо с русским языком. А яростные украинофилы им в ответку начинают троллить.

  • Відповіcти

   Євгене! А ви взагалі розумієте, що ваш комент за “скоткістю” мало чим відрізняється від рішення про звільнення вчителя?

   • Відповіcти

    То есть желание разобраться в ситуации – это верх скотства? Ах ну да, ну да! СМИ же никогда не врут – это всё происки провокаторов…

  • Відповіcти

   Ще один ображений російськомовний з’явився! В Україні не може подивитись кіно російською мовою! Цікаво, ці люди хоч розуміють, що верзуть?

   • Відповіcти

    Мабуть для Жені дивно, але мільйони українців у Росії позбавлені можливості дивитися фільми українською мовою та отримувати освіту рідною мовою.

  • Відповіcти

   Ґенику. Ти просто перестань скігліти. Зроби собі прємність – прокатайся в Росію, зайди в кінотеатр, посиди декілька сеансів, можливо там і залишишся жити.

  • Відповіcти

   Шановний Євгене, можливо Ви не можете подивитись фільм російською, бо ви в Україні? Чи на вашу думку українці мають дивитись фільми на іноземній мові?

  • Відповіcти

   Евгений, надо валить с этой страны!

  • Відповіcти

   Я – войовничий Українофіл за вашим визначенням. І хочу поцікавитися,а де ми. Українці, маємо право на свою мову в своїй державі? Для всіх козломовних є Московія. Залиште нашу нещасну землю, я б не плакав, щоб виїхали хоч і всі з Азаровим на чолі…

 6. Відповіcти

  Друзі! Хто має знайомих журналістів, допоможіть надати цьому ганебному випадку медіарезонансу!

 7. Відповіcти

  В суд, інакше це вссе вилами по воді

 8. Відповіcти

  Якэ горэ, якэ горэ, звильнылы биднэнького, надайтэ мэдиярэзонансу цьому ганэбному выпадку. И цэ тилько плочаток.)))

 9. Відповіcти

  Потрібно кожен день чистити наш народ від кацапського буряну. Ця людина зробила малий подвиг. Більше таких поступків міняє ситуацію в країні. Робіть добро – воюйте за себе.

  • Відповіcти

   Цілком згоден. Навіть не подвиг, а нормальний поступок норамльної людини. Ми, Українці, відвикли бути людьми

 10. Відповіcти

  А як вам передачі на СТБ? Дмитра Карпачова, в т.числі? Остання, здається, “Один за всіх” – учасники ЧЕРЕЗ СИЛУ говорять всі російською! В тому числі Львівяни. Ніколи не повірю, що за власною ініціативою. Просто по-українськи – НЕ МОЖНА! І ніколи не буде можна. Якщо будемо мовчати.
  І голос за кадром у тій передачі вже теж був російською!
  Тобто, ми в себе вдома – НІХТО…

 11. Відповіcти

  На основі чого писалася стаття – на основі телефонного дзвінка але уже звинуватили екскурсовода в “доносі”, а директора в ін. гріхах.
  А ставили собі питання кому мала екскурсовод донос занести – СБУ, міліцію, Черкаську ОДА чи може в КГБ. Це ж смішно. І питання навіщо їй це?
  Де докази що людину звільнили через це (і чи звільнили взагалі). Викладіть постанову про звільнення.

 12. Відповіcти

  Не добре коли велику російську мову не менш великій українській.Коли в себе вдома українці хочуть чути своєю мовою ,а їм вперто пхають (це уроди-нестримаюсь)російську братню.Від чого вона стає відразливою ,теж уродливою,не братньою…

 13. Відповіcти

  Даже при совке, при Брежневе – не было русского языка в стране? Серьёзно? Бгг…

  • Відповіcти

   Автор писав про русифікацію (про ущемлення української мови), а не про відсутність російської.

 14. Відповіcти

  Произвол по отношению к учителю напоминает времена гонений фашистского и сталинского режима. Евгений, который не может посмотреть фильм на русском языке, позвольте с вами не согласиться. Я живу в России. Часто бываю в Украине, Молдове…и везде вопрос о притеснении русского языка надуманный… он политизирован русскоязычным меньшинством, которое не хочет знать и учить государственный язык страны, где они проживают. И это нехотение от их презрительного отношения к стране и коренному населению, от их имперского мировоззрения . Этой зимой, ожидая поезд на вокзале столицы Украины, решил потратить оставшиеся гривны на газеты , которые изданы на украинском языке… В трех киосках вокзала я нашел три газеты на украинском языке и два журнала … на русском языке газет и журналов было полным-полно. Киоскёр ответила – а кто их читает на мове?((( Смешно и грустно… А вы стонете и воете о спасении русского языка(((((( Хватит юродствовать, русскоязычные собратья!

 15. Відповіcти

  Спільнота захисників українською мови в Facebook-,,Итак поймут” просить вказати прізвище вчителя для юридичної допомоги в даному питанні.

  • Назар Обідзінський
   Відповіcти

   Цей вчитель не бажає далі спілкуватися на цю тему.

   • Відповіcти

    Дуже жаль.

 16. Відповіcти

  То все від незнання законів і переляку! ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про засади державної мовної політики (не лякайтеся!)Стаття 5. Цілі та принципи державної мовної політики 1) визнання всіх мов, які традиційно використовуються в межах держави чи її певної території, національним надбанням, недопущення привілеїв чи обмежень за мовними ознаками;

  2) забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території держави із створенням можливості паралельного використання регіональних мов або мов меншин на тих територіях і в тих випадках, де це є виправданим; Стаття 7. Регіональні мови або мови меншин України 9. Жодне з положень цього Закону про заходи щодо розвитку, використання і захисту регіональних мов або мов меншин не повинне тлумачитися як таке, що створює перешкоди для використання державної мови. Стаття 8. Захист мовних прав і свобод людини і громадянина

  1. Публічне приниження чи зневажання, навмисне спотворення державної, регіональних мов або мов меншин в офіційних документах і текстах, що веде до створення перешкод і обмежень у користуванні ними, порушення прав людини, а також розпалювання ворожнечі на мовному ґрунті тягнуть за собою відповідальність, встановлену статтею 161 Кримінального кодексу України. Вчитель може подати до суду на екскурсовода та адміністрацію школи!

  • Влад Брова
   Відповіcти

   А ви, шановний, і справді вірите ЩО В УКРАЇНІ Є СУД, який мав би захищати людей і закони??? Ви або наївний, або …)))

4 усього пінгбеків до цього допису
Залиште свій коментар

Жартома :-)

- Ви зрозуміли чому Путін продовжує називати українців БРАТами?
-Чому?
- Зверніть увагу на корінь БРАТи. Це він так натякає, що Україна має йому усе ВІДДАТИ.
----------------------------------------------
- Чув: "Країни "Великої сімки" зберуться у Гаазі"?
- А Путін?
- Його туди згодом ПРИВЕЗУТЬ.
----------------------------------------------
У Донецьку пройшов мітинг під гаслами «Янукович, Виходь!» і «Янукович, повернись!»
- Заманюють, - здогадався Янукович...

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: