Запрошую вас обговорити дуже актуальну на сьогодні тему механізму відбору кандидатів на посади в органи державної влади. Хотілося би почути ваші думки – що ще потрібно, щоб визначити правила й процедури, за якими будуватиметься влада?
Зараз надзвичайно відповідальний час для будівництва влади – формування нового уряду на рівні країни і на місцях (в адміністраціях, в системі правоохоронних органів). Переконана, що всі кандидатури на будь-які посади мають проходити фільтр Майданів. Перипетії навколо призначення в.о. начальника обласного управління МВС Бойка довели – призначення не можуть відбуватися без обговорення й затвердження Народної ради і Майдану. Відійшов той час, коли посади нав’язувалися “згори”!
Має бути обов’язковий ретельний відбір кандидатів за професійними критеріями та за критеріями порядності. Наступне – це обов’язковий випробувальний термін (скажімо, три місяці), щоб зрозуміти, що людина змогла зробити на посаді, а що – ні. І звичайно – обов’язкова відкрита звітність перед громадою.
На мою думку, це дуже правильний механізм контролю за владою.
Схожі принципи, впевнена, слід застосовувати і до відбору кандидатів у депутати рад усіх рівнів. Відкриті списки, затвердження кандидатів Народними радами й Майданами, звітність… Якщо за вітчизняним законодавством украй важко відкликати депутата, то має бути тотальний контроль громадськості за його роботою. У випадку недостатньої роботи чи зміни політичних поглядів – відкликання Народною радою й Майданом. Лише тоді будуть зміни!
Думка читачів