ДЗВІН

У фільмі про Холодний Яр покажуть, як боролися з “червоними” інтервентами

4224b3e009df5fdc0deb253425ef78cbНа Черкащині стартували зйомки короткометражного фільму за твором Юрія Горліс-Горського “Холодний Яр”, пише “Новий погляд”. Узялася за справу Всеукраїнська громадська організація “Не будь байдужим”.

“Чому саме Холодний Яр? Тому що ця тема дуже важлива, це справді героїчна сторінка в історії України, про яку мало хто знає. Якщо дорослі завдяки твору Василя Шкляра “Залишинець” знають дещо про події у Холодному Яру, то, на жаль, ця тема не набула розголосу серед дітей. Крім того, ця тема спростовує стереотипи стосовно боротьби проти комуністів суто на теренах Західної України”, – зазначила директор ВГО Оксана Левкова.

Планується, що це буде фільм-короткометражка. Готову стрічку на дисках поширюватимуть у школах, особливо там, де про Холодноярські події майже нічого не знають, переважно на східних і південних теренах держави.

У фільмі грають не професійні актори, а реконструктори. Сценарій базується на записаних спогадах нащадків героїв Холодного яру.

Планується, що робота над короткометражками закінчиться не раніше, як на початку осені.

“Холодний Яр” – історико-документальний роман Юрія Горліс-Горського про події, що відбувались протягом 1918-1922 рр. в Холодноярській Республіці – осередку українського повстанського руху проти загарбників (німецьких окупантів та російських “білих” і “червоних” інтервентів). Події відбуваються на теренах сучасних Черкаської, Кіровоградської та Вінницької областей, у Києві, Полтаві й на території тодішньої Польщі.

Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: