ДЗВІН

Селяни пригрозили чиновникам вилами, якщо в селі закриють школу

DSC_0102“Ми візьмемося за вила!” – такими грізними словами цього тижня зустріли жителі села Софіївка Черкаського району заступника голови Черкаської райдержадміністрації Тетяну Завалко та начальника відділу освіти Анатолія Шовкопляса. Вони приїхали на загальні батьківські збори до місцевої школи, щоб поставити громаду села перед фактом: грошей на утримання їхнього навчального закладу в бюджеті немає.

“Жодних документів ми не бачили, однак в усних розмовах представники райдержадміністрації кажуть, що навчання в нашій школі одного учня обходиться надто дорого – 22 тисячі гривень на рік, коли в середньому по району ця сума складає лише 10 тисяч гривень. До того ж, на території Софіївської сільської ради дві школи. Та й рівень знань нібито у нас в школі не достатньо високий”, – перерахувала основні “претензії” до навчального закладу директор Ольга Гребенюк.

Особливо обурив вчителів останній, що вони навіть підготували аналіз успіхів випускників школи за останні десять років.

“Практично всі наші випускники йдуть навчатися у технікуми та училища, бо заклад наш дев’ятирічний, а тоді здобувають вищу освіту. Зараз маємо 45 учнів, приміщення, як бачите, не нове, однак доглянуте. Залишилось лише стелю відремонтувать, однак на це з районного бюджету кошти виділяти відмовляються, хоч батьки готові домогти. У нас хороший педколектив, ми постійно проводимо різні цікаві заходи, часто на них і батьки, і діти приходять в українських костюмах. Наші діти, буває, займають призові місця на олімпіадах, частіше – тримаються посередині. Однак головне наше досягнення – в нас немає правопорушників”, – похвалилась директорка.

Отаку відповідь отримали селяни від районної влади на своє звернення зберегти школу, під яким зібрали 267 підписів

Отаку відповідь отримали селяни від районної влади на своє звернення зберегти школу, під яким зібрали 267 підписів

Утім, аргументи Ольги Григорівни виявились не такими й вагомими для гостей з району, бо, за їхніми словами, головне те, що утримувати дві школи на території однієї сільської ради – економічно недоцільно.

“А хіба в сім’ї діти не збиткові? Але ж їх все одно народжують, бо думають про майбутнє!” –  виступила колишній заступник голови Канівської РДА, а тепер керівник Канівської громадської приймальні не визнаного ЦВК народного депутата по 197 округу Леоніда Даценка.

“Рішення про закриття школи приймає громада села, і якщо вона вирішить не закривати, то так і буде. Однак у бюджеті на утримання освітніх закладів району недостатньо коштів, тому ми змушені будемо економити, і перетворимо вашу школу на освітньо-виховний комплекс, об’єднавши з дитячим садком, і передамо його на баланс сільської ради”, – поставила селян “перед фактом” Тетяна Завалко.

Виступ чиновниці викликав шквал обурення. Згадали їй і те, скільки держава на день тратить на утримання президента України, і те, що освітньо-виховні комплекси так само мають фінансуватися з державного бюджету, а не з місцевого та ще й дотаційного, і те, що в селі вже закрили лікарню та клуб, а громада так і не відчула наслідків цієї “економії”. Присутні депутати районної ради пригадали приклади чистого марнотратства із районного бюджету.

“Гроші в держави є, просто витрачає вона їх не на простих людей, а на утримання владної структури в розкошах. Згадайте хоча б вертолітний майданчик у Пекарях Канівського району, на який з бюджету держави було витрачено 140 мільйонів гривень. Це при тому, що, наприклад, весь цьогорічний бюджет освіти Черкаського району складає 70 мільйонів гривень. Можу порадити вам одне – тримайте позицію”, – порадив громаді депутат Черкаської районної ради від “Батьківщини” Євген Геращенко.

“Тримайтеся, бо поки що влада не може закрити школу без вашої згоди, однак це право у вас вже хочуть відібрать, – підтримав Геращенка Леонід Даценко. – Ви маєте зібрати загальні збори територіальної громади і прийняти на них рішення про те, що не даєте згоди на закриття своєї школи. Я ж як ваш народний депутат, хоч поки що і не визнаний ЦВК, через своїх колег у парламенті маю намір добитися введення мораторію на закриття шкіл. Ми маємо сумний приклад, коли свого часу у Черкасах не було дітей, і влада позакривала і попродавала дитячі садки, а сьогодні, коли ситуація з народжуваністю дещо змінилась, на дітей просто фізично не вистачає місць”.

Даценко наголосив, що Софіївська школа не є малокомплектною, бо в класах там навчається більше п’яти учнів, тож у влади району немає підстав навіть ставити питання про закриття.

Тому на зборах вирішили найближчим часом зібрати сільську громаду, щоб прийняти остаточне рішення. А представникам влади порадили шукати гроші.

Тетяна Воронцова

 

Поділитися цією новиною з друзями
1 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
  1. Відповіcти

    У селі необхідно створити територіальну громаду – власника комунального майна. Громада своїм рішенням якраз заборонить закривати школу. Якщо потрібна допомога, напишіть мені на електронну адресу або телефонуйте

Залиште свій коментар

Жартома :-)

Парламентські новини: "Партія регіонів виходить із себе"…
----------------------------------------------
П'яна компанія у кафе "Донбас" захопила заклад, оголосила його територію суверенною Донбаською народною республікою,.. вимагає від Путіна ввести російські війська та ящик горілки
----------------------------------------------
Оскільки у Донецьку "Сім'я" покришила не простий батон, а золотий, туди замість голубів злетілися яструби

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: