Книжку “Як перемогти режим” презентувати сьогодні в Черкасах. Це практичний посібник для штабів, підготовлений експертами “Школи виборів” і присвячений аналізу парламентських виборів 2012 року і рекомендаціям до майбутніх перегонів на проблемних округах 15 грудня.
“Книгу ми презентували менше тижня тому, але бачу, що треба було скоригувати назву, наприклад “Як формалізувати перемогу опозиції”. Бо ми розуміємо, що насправді 5 із опозиційних кандидатів отримали ці мандати від людей, але влада не дала їм цього зробити. Тому мова сьогодні йде про формалізацію перегонів. Мета цих виборів – як отримати фізично й юридично мандат і піти у Верховну Раду. Матимемо ідеальних кандидатів, тому що вони витримали те, що не під силу багатьом було би. А вони продовжують працювати, – розповів керівник експертної групи, голова секретаріату фракції ВО “Свобода” у Верховній Раді Сергій Рудик. – Книжка вийшла накладом менше 100 примірників. Де-юре, це навіть не книга. Видавництво – а я звертався до десяти видавництв! – відмовилося публічно брати відповідальність за її вихід. Тому це навіть не книга, а самвидав, виданий коштами авторського колективу”.
Книга складена реальними практиками, які пройшли виборчі перегони в Україні. Авторський колектив складається з відомих в Україні експертів, серед них: Тарас Березовець, Юлія Тищенко, Костянтин Бондаренко, Сергій Рубан, Сергій Таран, Андрій Дудар, Олексій Кошель. Ще однією родзинкою книги є те, що вона будується на реальних спогадах кандидатів від Об’єднаної опозиції та “Свободи” на останніх виборах. Зокрема, всі 5 колишніх кандидатів в нардепи по 5 так званих “проблемних” округах дали інтерв’ю для експертного дослідження.
Книга складена за принципом порад. У першому розділі автори моделюють стратегію влади на цих позачергових виборах і намагаються аналізувати з різних точок зору, що опозиції треба робити, щоб протидіяти ймовірним впливам. Наступний розділ – власне ведення кампанії. Обов’язковими заходами для кампанії опозиції повинні стати 12 дій: проведення повноцінної агітаційної кампанії, готовність до силового відстоювання результатів виборів, організація захисту результатів у день голосування, організація повноцінної роботи виборчого штабу, юридичний захист виборчого процесу, належна підготовка агітаторів і таке інше.
“Основним завданням агітаційної кампанії має бути донесення до виборців інформації, що кандидатів підтримують ВО “Батьківщина”, ВО “Свобода” і “УДАР”. Йдеться не про формальну підтримку. Вся кампанія, на нашу думку, має бути такою: в кожну хату мають прийти Яценюк-Тягнибок-Кличко з поясненнями, що це саме той кандидат, якого ці три політсили підтримують. Думаю, що на один округ 2-3 рази приїзд трьох політичних лідерів однозначно підсилить наші можливості. Крім того, має бути залучення до постійної роботи в команді народних депутатів України. Ми вважаємо, що на кожного кандидата повинно працювати від 30 нардепів у різній сфері”, – підкреслив Сергій Рудик.
Електронні версії книжки “Як перемогти режим” є в інтернеті: на персональному сайті Сергія Рудика rudyk.org та сайті
Lama
21/10/2013 15:09
Аби ж так і було. А то лідери у Києві, їм там зручніше керувати ніж по полям їздити…
ярослав
22/10/2013 10:35
я згоден на 100%, але якщо б таку практику започаткувати то ми отримли б 100% перемогу ще в минулому році.