ДЗВІН

До циган черкаська міліція ставиться лояльніше, ніж до українців

цигани1Це один із висновків дослідження щодо дотримання співробітниками правоохоронних органів прав ромів в Україні. Принаймні так відповіла більшість циган, опитаних в рамках дослідження, що його розпочали у минулому і завершили у цьому році.

Як повідомив голова «Альянсу ромен Черкащини» Петро Бурлаченко, участь у дослідженні взяли міжнародний фонд «Відродження» та експерти «Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів» і «Харківського інституту соціальних досліджень». В рамках дослідження було опитано понад три сотні циган із чотирьох областей України – Черкаської, Полтавської, Одеської та Закарпатської. Допомагали його проводити і правоохоронці, які теж виступили у якості інтерв’юерів.

Результати дослідження широко обговорили під час прес-конференції «Міліція та роми – чи можливе порозуміння?», що проходила у прес-центрі Черкаської ОДА. Серед учасників прес-конференції були представники ромських громад із різних регіонів області, заступник начальника громадської безпеки УМВС України в Черкаській області Володимир Тютюнник та заступник начальника штабу УМВС України в Черкаській області Віталій Кобилка та регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноважений Верховною Радою України з прав людини Володимир Батчаєв.

За словами Володимира Тютюнника, на специфіку стосунків між циганами і міліцією, на жаль, впливають особисті погляди окремих правоохоронців, серед яких є й такі, які можуть ставитись до циган упереджено.

Цікаву історію щодо упередженого ставлення міліції до циган розповів голова циганської громадської організації зі Сміли Дмитро Крикуненко. Одного разу автомобіль із його родичами зупинили даішники. Причиною зупинки автомобіля працівники ДАІ назвали операцію «Роми», яку проводять щорічно. Затриманих циган було доправлено до місцевого райвідділку міліції, де із ними обійшлись, як зі злочинцями. У них, як впевнений Дмитро Крикуненко, протиправно відібрали відбитки пальців та перефотографували для оперативного відеоряду.

Володимир Тютюнник запевнив, що такої операції, як «Роми», не існує в природі. Також він поінформував, що фотографувати та відбирати відбитки пальців працівники міліції мають право тільки від осіб, що вчинили адміністративне правопорушення. Заступник начальника штабу УМВС України в Черкаській області Віталій Кобилка порадив у випадку неправомірних дій працівників міліції телефонувати на гарячу лінію УМВС в Черкаській області за номером . А із зауваженнями, побажаннями та з метою отримання відповіді на запитання стосовно роботи органів внутрішніх справ області, за номером або .

Регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноважений Верховною Радою України з прав людини Володимир Батчаєв у ході обговорення зазначив, що стосунки між правоохоронцями та особами ромської національності до сьогодні залишаються далекими від ідеальних.

Дмитро Чонка
Поділитися цією новиною з друзями
3 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
 1. Відповіcти

  лояльнее к цыганам?? хотите я отвечу почему? потому,что чавелы “с рук” кормят всех ментов!! откаты по наркоте,по кражам,по бродяжничеству и т.п.Это я на примере Звенигородки и Золотоноши,но думаю,такая же ситуация и в других городах.!!!

 2. Відповіcти

  Шановний автор матеріалу, Ви перекрутили прізвище одного з учасників заходу – заступник начальника громадської безпеки УМВС України в Черкаській області то Володимир Цюцюник

  • "ДЗВІН"
   Відповіcти

   Взагалі-то, його пірізвище ТЮТЮННИК Володимир Васильович. Журналісти нашого видання з ним знайомі особисто. А якщо прес-служба ОДА робить помилки, то проблеми професійності людей, які там працюють. Думаємо, все УМВС довго сміялося із “офіційної” безграмотної публікації на сайті ОДА.

Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2013 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: