ДЗВІН

Втекти по-справжньому

imagакулаesЯ люблю читати історії чужих утеч. Тільки не шансонні, а ідеологічні втечі справжніх бунтарів духу лихого ХХ століття. Найкращі фільми про втечу – «Шоушенк» та «Апокаліпсис» – ніщо у порівнянні з радянськими відчайдухами  – Георгієм Тенно чи Славою Куриловим.

Георгій 5 разів тікав із таборів ГУЛАГу. Після кожної спроби  його повертали, били смертним боєм, стерегли з потроєною увагою доти, поки він знову не тікав. Хрущовську амністію сприйняв із образою. Вона не дала йому відчути себе переможцем і насолодитися справжньою втечею.

У 1974 році Слава Курилов біля берегів Філіппін вистрибнув з круїзного судна з символічною назвою «Радянський Союз» і три доби плив Тихим океаном, що кишів акулами. Загалом здолав 100 кілометрів. У лагуні біля острова Сіаргао, вкрай знесилений, видерся на кораловий риф. Це було серйозною помилкою. Гострим камінням Слава до крові подряпав собі коліна. Рану міцно перев’язав косинкою, але страшенно боявся, що запах крові привабить акул, які, немов ланцюгові собаки не чіпали своїх, однак легко могли накинутися на чужака.

В останні півроку я погано сплю. Мозок відмовляється переварити й осмислити те, що відбувається з Україною. Виявляється всі попередні 23 роки наша незалежність була радше  бутафорською. До справжньої бракувало крові. Без крові Росія ще нікого не відпускала.

Я не знаю чим закінчиться чергова спроба втечі України з корабля під старою назвою «Радянський Союз». Нас або знову упіймають, як Георгія, або ми таки видеремося на берег, як Слава.

Однак знаю напевне, що Росія воює з Україною не тому, що боїться нашого успіху й позитивного прикладу. Усе прозаїчніше. Ми довго були своїми в путінській лагуні. Однак після пролитої крові акула безпомилково відчула у нас чужака. Тепер на амністію годі сподіватися. Краще втекти по-справжньому.

Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Жартома :-)

В храм заходит хамоватого вида молодой человек, подходит к священнику, бьёт его по щеке и, ехидно улыбаясь, говорит: "А что, отче, сказано ведь, ударили в правую щёку, подставь и левую". Батюшка — бывший мастер спорта по боксу — хуком слева отправляет наглеца в угол храма и кротко произносит: "Сказано также, какой мерою меряете, такой и вам будет отмерено!" Испуганные прихожане: "Что там происходит?" Дьякон важно: "Евангелие толкуют".
----------------------------------------------
Официально. Виктор Янукович-младший заявил, что гиенам из Семьи не по пути с шакалами из ПР
----------------------------------------------
По сообщению достоверного источника в Кремле, готовится указ о награждении Джорджа Оруэлла званием "Герой России" с формулировкой - "За хорошую идею".

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: