Вдаримо грандіозними палацами для центрів зайнятості по боротьбі із безробіттям – в очевидь, саме таким девізом керуються у Черкаській області представники влади, бо в райцентрах продовжують відкривати новенькі приміщення для “борців із безробіттям” у той час, коли рівень самого безробіття порівняно із іншими областями України зашкалює. Нещодавно черговий “палац безробіття” було відкрито у Каневі.
“Це приміщення виросло дуже швидко на місці дитячого майданчика біля дитсадка. Я навіть не знала, що тут щось почали будувать, доки Королевська не приїхала його відкривать. Хоча і з цим вона людей у Каневі добряче насмішила, бо міський центр зайнятості вже два місяці працював до того, як на ньому для міністра вирішили влаштувать урочисті входини із перерізанням стрічки”, – розповіла канівська “батьківщинівка” Віра Носенко.
І хоч з відкриттям нового приміщення влада на все горло хвалилась, що “покращує” умови обслуговування безробітних, у Каневі дуже сумніваються, що вкладання кількох мільйонів у будівництво хоромів для чиновників виправдає себе хоч якось.
“У Каневі десь три-чотири сотні безробітних, більшість із них просто не хочуть працювати, бо робота є. Наприклад, “Наша ряба” возить робітників із сіл. А от підприємству, яке хоче знайти спеціаліста, центр зайнятості допомагає дуже специфічно: самі нікого не шукають, а коли підприємство когось знаходить саме, його примушують відправити цю людину в центр зайнятості, а вже потім звідти його “направляють” на роботу. Тому користь від їхнього існування дуже сумнівна”, – по-секрету діляться канівські високопосадовці.
На думку багатьох і підприємців, і чиновників, саме існування центрів зайнятості непотрібне, вистачило б пари-трійки клерків при місцевій раді, щобперекладати папірці.
“Робота інспекторів зводиться до того, щоб відмічати “явки-неявки” тих, хто стоїть на обліку, проводити з ними непотрібні семінари і відправляти на громадські роботи, якщо відкинути дурні трату часу, то достатньо двох трьох працівників. Інша справа, що центри зайнятості – це грандіозна вертикаль, на якій хтось відмиває гроші. Хабарі, відкати на будівництвах, перепони для бізнесу – ось їхнє основне призначення”, – роблять скандальні висновки в Каневі.
Думка читачів