ДЗВІН

У Холодному Яру святили прапори і автомати (повний фотозвіт)

DSCF6276Цієї неділі у селі Мельниках Чигиринського району зібрались патріоти із усієї України та з-за кордону, щоб традиційно вшанувати борців за українську незалежність (навіть із Донецька були). Всі вони приїхали надихнутись холодноярським духом, і дехто прожив у наметових таборах по кілька днів. До речі, в одному із таких таборів вбирав у себе холодноярську атмосферу народний депутат-свободівець Юрій Сиротюк.

Урочистий розширений мітинг-концерт відбувався біля пам’ятника Холодноярцям, а на кладовище, де похований легендарний отаман Холодного Яру Василь Чучупака, відправилась невелика делегація. Ведучим заходу традиційно був президент історичнеого клубу “Холодний Яр” Роман Коваль, а виступили один із лідерів “Батьківщини” Микола Томенко, голова Народного руху України Василь Куйбіда, лідер “Свободи” Олег Тягнибок, переможці по трьох із п’яти так званих “проблемних” округів на минулорічних парламентських виборах Микола Булатецький, Леонід Даценко та Юрій Левченко, священики та творчі колективи. Усе це супроводжував  тривожним гупанням тулумбас Чорних Запорожців.

“Тут героїка не лише Холодноярської республіки, яку ми шануєм, тут славні справи Київської Русі, великі справи козацької доби, тут Шевченко, який передав у своїх малюнках і записах цю унікальну природу і історію, – виступив народний депутат Микола Томенко. – Але мандруючи до Чигирина по цих розбитих, як після другої світової війни дорогах, я думав, що мушу сказати і про неприємні речі. На жаль, ми мусимо констатувати, що сьогодні більшість наших громадян стали «святковими патріотами» – вони відчувають гордість за країну, національну гідність, повагу до всього українського лише кілька днів на рік, наприклад, в День незалежності чи в День вшанування героїв Холодного яру. Але треба бути не показними чи «святковими» патріотами України, а щоденними, 365 днів на рік”.

“Ми є передовим загоном, який має зберегти велич, волю нації, її завтрашній день. Ми маємо примножувати подвиги та здобутки наших попередників заради майбутніх поколінь. Борімося! Не слухаймо тих розмов про “розчарування”! Піднімаймо людей на боротьбу! Нехай це декому здається неперспективною, тяжкою роботою, але її необхідно робити – заради нашого завтра, за славу і гідність української нації. У нашій боротьбі нам допоможуть душі холодноярців, які кожного разу витають над нами. Вони бережуть наше прагнення боротися за святе, йти на шляхетні вчинки заради України. Якщо ми збережемо нашу віру та енергію, якщо вона вируватиме, виходитиме назовні – ми обов’язково здобудемо те, на що заслуговує наша велика нація – Велику Україну!” – після Томенка наголосив Олег Тягнибок.

“Я закликаю опозиційні  політичні сили об’єднатися іще міцніше, щоб погнати цю окупаційну банду із нашої землі. Адже ніхто не сумнівається, що режим Януковича – це окупаційна банда. А ми з вами, тут, на Черкащині, теж обнімемося, візьмемося за руки, а може, і не лише за руки, а й за вила скоро доведеться братись, – і проженем банду із Черкащини”, – закликав Микола Булатецький.

“Два роки тому саме звідси, з Холодного Яру, освятивши наші українські шаблі, ми всією Об’єднаною опозицією Черкащини пішли на бій із цією бандою, із цими окупантами. І ми – перемогли. Результати на парламентських виборах тому приклад. Бо ми надихнулись цим непереможним духом, який витає в Холодному Яру”, – виступив Леонід Даценко.

Цікаво, що на мітингу дали слово і заступнику голови Черкаської обласної ради Василю Касяну, який виголосив патріотичну промову, написану великим шрифтом на листочку. Присутнім на мітингу був і “донецький” заступник голови Черкаської ОДА Едуард Івакін, однак він слова не брав. Однак коли виступаючі стали жорстко критикувати голову Черкаської ОДА Сергія Тулуба, посадовці непомітно зникли…

Для моральної підтримки представників “правлячого режиму” Касяна та Івакіна підтягнувся десяток нетверезих дядьків із прапорами Партії регіонів, однак, як і слід було очікувати, прапори у них відібрали й поламали, а дядьків не побили лише тому, що вчасно втрутилась свободівська служба охорони. Міліція, у кількості одного працівника у формі, спостерігала за інцидентом збоку. Можливо, розрахунок був якраз на те, що буде бійка: тоді губернатор зміг би вийти і звинуватити опозиціу у всіх смертних гріхах. Зрештою, він так і зробив, повідомивши, що по факту порваних прапорів вже порушено кримінальну справу. А, що цікаво, по антисемітських футболках, які провокатори вдягли на мітинг опозиції 6 квітня, досі “триває перевірка”.

Після мітингу потоки із кількох тисяч людей потягнулись до хутора Буда, де біля храму Петра Багатостраждального Калнишевського, біля символічної його могили козацькі нащадки змогли освятити зброю на захист своєї Вітчизни. Бажаючих було кілька десятків, серед них і маленькі діти із щаблями у свій зріст, і парубки з дуже схожими на справжні автоматами, що стріляють гумовими кулями. Частина козацьких полків біля знищеного владою Гайдамацького ставу освятила прапори і ножі.

А перед освяченням зброї священик храму разом із меценатом Олегом Островським та журналістом Андрієм Кравцем заклали в могилу капсули із землею із Хортиці, Соловків та родинного маєтку Калнишевського, які самі наповнили привезли з місць, де останній гетьман Запорізької Січі народився, де воюваві де помер.

Цікаво також, що за усім цим дійством спостерігала і донька легендарного холодноярця Горліса-Горського, який своє повстанське життя описав у відомому романі “Холодний Яр”

Тетяна Воронцова

Агітація на підходах до Холодного Яру

Агітація на підходах до Холодного Яру

Так тулумбас Чорних Запорожців щороку їздить із Польщі

Так тулумбас Чорних Запорожців щороку їздить із Польщі

"Свободівці" умовляють регіоналів забрати залишки своїх прапорів і йти геть

“Свободівці” умовляють регіоналів забрати залишки своїх прапорів і йти геть

Василь Касян

Василь Касян

Його шпаргалка

Його шпаргалка

DSCF6293

DSCF6292

DSCF6305

DSCF6315

DSCF6323

DSCF6326

DSCF6329

DSCF6333

DSCF6360

DSCF6364

DSCF6367

Символічна могила Петра Калнишевського

Символічна могила Петра Калнишевського

Олег Островський

Олег Островський

Андрій Кравець

Андрій Кравець

DSCF6385

DSCF6396

Дочка Горліса-Горського

Дочка Горліса-Горського

DSCF6399

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Жартома :-)

Парламентські новини: "Партія регіонів виходить із себе"…
----------------------------------------------
П'яна компанія у кафе "Донбас" захопила заклад, оголосила його територію суверенною Донбаською народною республікою,.. вимагає від Путіна ввести російські війська та ящик горілки
----------------------------------------------
Оскільки у Донецьку "Сім'я" покришила не простий батон, а золотий, туди замість голубів злетілися яструби

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: