ДЗВІН

Проти прокурорського свавілля у Каневі разом повстали депутати від “Свободи”, “Батьківщини” і … Партії регіонів

DSC_0017Проти свавілля канівського міськрайонного прокурора Олександра Кожушка та міського голови Канева Віктора Ніколенка повстали сьогодні депутати Канівської міської ради від “Батьківщини” та “Свободи”, відмовившись брати участь у сесіях до того часу, доки Кожушко і Ніколенко обіймають свої посади.

Приводом для такого публічного бунту стали репресії проти свободівця Юрія Гамалія та батьківщинівців Сергія та Олександра Ткаченків, яких прокурор звинуватив у корупції за те, що вони не подали декларації про доходи до міської ради. Те, що в законі не прописано, куди мав нести свою декларацію пенсіонер Гамалій, а Ткаченки подали свої за місцем роботи, – “правоохоронця” не обходило. Він склав проти всіх протоколи про вчинення корупційного правопорушення. Так само оперативно суд їх розглянув і вже встиг Юрія Гамалія позбавити депутатських повноважень. В той же час міський голова не потурбувався про те, щоб завчасно попередити депутатський корпус про зміни в законі, через які неподача декларацій має такі серйозні наслідки. Депутати підозрюють, що цілком свідомо.

DSC_0003

Виступає Юрій Гамалій

DSC_0015 DSC_0004

“Ми заважаємо цій владі, це очевидно, тому нас трьох позбавляють депутатських повноважень, в той час, коли вчасно здали і оприлюднили свої декларації лише шість депутатів із сорока шести. Влада намагається усунути від громадського життя найбільш активних представників опозиційних сил, намагається зачепитися за будь-що, аби позбавити мене мандата, а також сплюндрувати вибір громади. Для неї є важливо позбавити опозиційного депутата можливості оперативно ставати на захист канівців та викривати незаконні дії влади”, – виступив на мітингу, який зібрався перед приміщенням Канівської міської ради Юрій Гамалій.

До пікету міської ради долучилося близько півсотні канівців, депутати міськради та невизнаний владою народний депутат, переможець виборів до Верховної Ради у 197-му окрузі Леонід Даценко.

DSC_0005

“Я депутат уже четверте скликання і з таким “безпрєдєлом” стикаюсь перший раз. Такого ще не було, щоб депутата, якого обрали люди позбавляли повноважень за поданням прокурора. Тому сьогодні постає запитання, як депутат може захистити своїх виборців, якщо він не може захистити себе? В мене виникає і ще одне запитання: якщо Юрій Гамалій, який їздить на моторолері за півтори тисячі гривень, корупціонер, то як тоді може бути некорупціонером прокурор Кожушко, який нещодавно придбав новий «Volkswagen Touareg», вартістю більше 63 тисяч доларів? Хіба можна придбати такий автомобіль за прокурорську зарплату? Чому прокуратура не порівнює дані в деклараціях із реальними статками посадовців?”, – підтримав колегу Сергій Ткаченко.

Сергій Ткаченко

Сергій Ткаченко

“Ми всі добре знаємо, хто найбільший корупціонер сьогодні в нашій державі. Мабуть, це Ткаченко і Гамалій. Але ми також добре знаємо, який некорупціонер закопав у вертолітний майданчик у Пекарях 150 мільйонів гривень. І ми знаємо тих некорупціонерів, які нагинали Канівську районну раду, щоб та виділила триста тисяч гривень на квартиру для голови райдержадміністрації. Тепер Олексія Гику звільнили, а квартира йому залишилась, і його збираються зробити директором музею Шевченка, щоб він разом із некорупціонерами Тулубом та Януковичем освоював ті сотні мільйонів гривень, які будуть виділені з державного бюджету на святкування 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Ми знаємо, що то некорупціонери Тулуби та Гики дають вказівки нищити опозиціонерів-”корупціонерів”, бо вони не дають їм безперешкодно займатись “некорупційною” діяльністю по “освоєнню” бюджетних мільйонів. Тому ми правильно робимо, що відстоюємо своє право обирати депутатів, яке в нас ці Тулуби з Гиками хочуть відібрати”, – виступив Леонід Даценко.

Після мітингу громада без перешкод потрапила на засідання міської ради. На сесії питання про репресії депутатів внесли в порядок денний першим пунктом. Також без перешкод і спротиву міський голова надав слово помічнику народного депутата, голові черкаської обласної “Свободи” Юрію Ботнару.

“Оскільки більша частина депутатів міськради є також так званими “корупціонерами”, адже перебувають у такій же ситуації, як і Юрій Гамалій, то фактично міська рада є нелегітимною, оскільки своєчасно декларації подали 6 депутатів. Маємо чіткий приклад того, як працює “вибіркове правосуддя”. Мушу визнати, у Каневі воно яскраво проявилося. Чому саме тут? Очевидно, що перед перевиборами народного депутата в 197-му окрузі влада намагається “зачистити” Канів. Також наступного року відбудуться вшанування з нагоди 200-річчя Тараса Шевченка, і на це буде спрямовано чималі кошти. І для того, щоби знизити контроль громади та опір опозиції, дієвих опозиціонерів усувають. Зважаючи на цю ситуацію, закликаю присутніх депутатів добровільно скласти мандати, анулювати списки і заново йти на вибори до міської ради. Але, на жаль, переконаний, що ніхто з “регіоналів”, їхніх сателітів та “тушок” того не зробить. Проте громада все бачить і з часом беззаконня, яке нині тут твориться, просто так з рук не зійде нікому. Незважаючи ні на що, депутати від “Свободи” і надалі контролюватимуть дії більшости та запобігатимуть її злочинним рішенням проти громади”, – різко виступив Юрій Ботнар.

DSC_0031

Секретар міської ради Олег Калніболоцький та міський голова Канева Віктор Ніколенко

DSC_0033

Однак міська рада повелась несподівано конструктивно і, не зважаючи на гострі слова свободівця, перейшла до розгляду звернення до Верховної Ради України щодо внесення змін до законів, які б унеможливили репресії народних обранців. Після кількох незначних технічних правок воно було прийнято 33-ма голосами із 35 присутніх депутатів.

DSC_0050

На всю сесійну залу була лише одна незгодна із рішенням жіночка, яка всіх перебивала, викрикувала “Слава Януковичу!” та заважала журналістам працювать

DSC_0065 DSC_0063

Після цього фракція “Батьківщини” дружно піднялась і вийшла із сесійної зали.

“Ми не боїмося перевиборів, ми готові на них, якщо влада не поважає право громади”, – заявили вони.

“Ми розуміємо, що є питання, які важливі для життя міста, але якщо ми сьогодні промовчимо, коли нахабним способом позбавляють повноважень депутата, то ми втратимо місцеве самоврядування і станемо простим гарматним м’ясом для влади”, – піднялась за “Батьківщиною депутатська група Володимира Коржова.

За ними вийшли і депутати-свободівці.

І тут несподівано для всіх із місця встав секретар міської ради Олег Калніболоцький, який представляє Партію регіонів.

“Із прокурорським “бєзпрєдєлом” ми не повинні миритись, бо шалений тиск іде на всіх депутатів. Я цілком підтримую колег із “Свободи” та “Батьківщини”, бо сьогодні ми в однаковому положенні”, – голосно сказав від і рушив у бік виходу за опозиціонерами. Правда, він додав, що не бачить у цьому “великої політики”, однак стеження правоохоронців та їхнє свавілля його також “дістало”.

Зрештою, у залі залишилось трохи більше десятка регіоналів та міський голова, тож сесію довелось перенести.

“Всі депутати розуміють, що мають проблему, бо на мені влада відпрацювала варіант, як можна позбутись будь-кого, хто не виконує її вказівок, тому сесія так одностайно підтримала наше звернення. Я думаю, що так само разом ми відстоїмо своє право і доведемо до логічного завершення справу із проблемним округом, домігшись того, щоб Леонід Даценко таки став народним депутатом і канівці мали у Верховній Раді свого представника”, – підсумував події Юрій Гамалій.

Тетяна Воронцова

 

Поділитися цією новиною з друзями
3 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
  1. Відповіcти

    Тю, так нету ж ничего удивительного что они объеденились. Они ж изначально тесно сотрудничали. И в жизни рыги со свободовцами очень дружны. У меня у друга дача рядом со свободовцем местным..так он говорит регулярно там рыгов видит.

  2. Відповіcти

    Із Калніболоцького такий опозиціонер як із гі…на куля))))

  3. Відповіcти

    ви помовчте просто влада намагаєця наплювати на вибір канівчан ви взагалі не маєте жодного права обзивати людину

Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2013 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: