ДЗВІН

Білоусов проти спотворення фасаду “будівлі Городецького”

IMG_6297Сесія міськради відклала розгляд скандального питання про узаконення прибудови до пам’ятки архітектури.

Дискусії про узаконення прибудови до приміщення – пам’ятки архітектури, збудованого за проектом архітектора Городецького, триває вже не один місяць. Узаконення добиваються власники ресторану «Ботічеллі», а завзято протистоять цьому небайдужі черкащани та редакція «Черкаський Край», яка майже півстоліття знаходиться у цьому приміщенні.

Свою точку зору на проблему виклав на сторінках сайту Черкаської міськради, секретар Черкаської міськради, в.о. міського голови Черкас Віктор Білоусов.

«На засіданні виконавчого комітету 17 липня розглядалось питання «Про надання ТОВ «Сяйво –плюс» містобудівних умов і обмежень забудови по вулиці Хрещатик,251. На перший погляд, це звичайне питання, але для міста воно має особливе значення, адже за вказаною адресою там значиться пам’ятка архітектури (р/н 25007), що охороняється державою. Ця будівля – одна з восьми пам’яток, що залишились в Черкасах, нині там розташовується приміщення редакції газети «Черкаський край». ТОВ «Сяйво  – плюс» просило міську владу надати  дозвіл на розміщення літньої тераси збірного типу на підставі погодженої перед проектної архітектурної пропозиції та згоди  управління містобудування та архітектури ОДА. Більшість членів виконавчого комітету проголосували за надання таких умов ТОВ «Сяйво – плюс». Я категорично не погоджуюся з таким підходом до архітектурних пам’яток нашого міста. Свого часу ТОВ «Сяйво –плюс» взяло дозвіл на реставрацію  цієї будівлі.  Я особисто відвідував це місце, і вважаю, що ті роботи, які зараз там проводяться, спотворюють фасад історичної будівлі, – прокоментував прецедент Віктор Білоусов. - До того ж, прибудова, що там зводиться, як заклад громадського харчування, частково виходить на тротуар, та має ознаки капітальної споруди, а не збірної конструкції, бо має фундамент та  закладні деталі. Крім того, ще фактично не маючи насьогодні містобудівних умов і обмежень забудови, замовник і підрядник  вже зараз там ведуть будівельні роботи, що є порушенням. Тому я  своїм розпорядженням відповідно до ст.59 п.7 Закону України «Про місцеве самоврядування» призупинив рішення виконавчого комітету та вніс це питання на розгляд сесії міської ради, що відбудеться 25 липня. Я маю надію, що депутати міської ради виважено підійдуть до прийняття рішення, та розглянуть доцільність таких робіт  на видатній будівлі  не лише з точки зору  розвитку бізнесу, а й позиції збереження культурної та історичної спадщини Черкас», – роз’яснив власну позицію Віктор Білоусов.

Як відомо, на сьогоднішньому пленарному засідання депутати відклали розгляд питання про узаконення прибудови. Натомість, від імені міськради було направлено листа до державної архітектурно-будівельної інспекції із проханням вивчити питання про законність зведення прибудови. І на основі висновків інспекції міськрада і ухвалюватиме рішення.

Мирослав Дебич
Поділитися цією новиною з друзями
1 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
  1. Відповіcти

    Вот молодец Билоусов. Не смотря на деньги которые ресторан пытался заплатить, он всё равно не согласился. Нравится мне как он справляется в черкассах.

Залиште свій коментар

Жартома :-)

Хроника событий: "По свидетельствам очевидцев, в Славянске "правый сектор" разбрасывал визитки Яроша и Коломойского..."
----------------------------------------------
Штирлиц шел по Славянску и ничто в нем не выдавало российского военного, кроме формы, купленной в любом магазине, автомата АК-100 и фразы "отойди за поребрик", которую он повторял к месту и не к месту...
----------------------------------------------
По статистике, 63% россиян поддерживают всё...

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: