Із 1 квітня по 10 червня в області розгорнеться операція «Нерест». Відповідно до спільного плану дій працівників обласного УМВС, Держекоінспекції та Черкасирибоохорони у період проведення операції водойми області патрулюватимуть мобільні рейдові групи. Правоохоронці виявлятимуть і припинятимуть факти хижацького вилову риби, риболовлі в заборонених місцях, інших порушень правил рибальства, і в тому числі незаконного придбання чи збуту риби.
В період нересту промислове чи любительське рибальство та пересування будь- яких плавзасобів на водних об’єктах, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів, заборонене. Крім того у цей період на водних об’єктах діятиме ряд обмежень. «На час з 9 травня до закінчення оголошення нерестового періоду риби, плавання маломірних (малих) суден дозволяється лише в 20-метровій смузі в здовж суднового ходу на р. Дніпро. Причалювати до островів і берегів дозволяється тільки з боку, що безпосередньо межує з судновим ходом, за виключенням заказників та заповідників. Вихід у плавання з 9 травня до закінчення оголошення нерестового періоду риби дозволяється тільки з баз стоянок маломірних (малих) суден: 001,002,003,005,055, «Нептун», Свидівоцький причал, яхт-клуб «Парус», а також з баз відпочинку та прокату прогулянкових маломірних суден.
Вихід у плавання дозволяється лише на зареєстрованих суднах, які мають бортові номери. Забороняється під час нересту проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові, сейсмологічні роботи, видобуток гравію та пісчано-ракушкової суміші. Для рибалок-любителів будуть визначені місця та ділянки, де любительський лов дозволений за умови, що ловити можна тільки з берега однією вудкою з одним гачком, та одним спінінгом з блешнею, виключно у світлу пору доби. Добова норма вилову – не більше трьох кілограм на одного рибалку. За порушення правил вилову риби під час нересту передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність», – інформує сайт обласного УМВС. Там же вказано і види покарання за ті чи інші порушення. Так, за вилов риби під час нерестового періоду дозволеними знаряддями лову у заборонених містах світить штраф до 170 гривень, за використання сіток, павуків, електровудок тощо – до 680 гривень, а за виготовлення та продаж
заборонених знарядь лову можуть оштрафувати на суму до 357 гривень.
«За кожну незаконно виловлену рибину відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1209 від 21.11.2011 року нараховуються збитки в розмірі: амур білий – 255 гривень; білизна – 255 гривень; верховодка -17 гривень; карась сріблястий – 17 гривень; краснопірка -68 гривень; лин -119 гривень; лящ-170 гривень; плоскирка – 17 гривень; сазан -306 гривень; плітка – 85 гривень; товстолобик -255 гривень; сом – 425 гривень; судак – 510 гривень; щука – 340 гривень; раки – 25,5 гривень», – інформує сайт.
Окрім адміністративного покарання браконьєр легко може стати об’єктом кримінального переслідування. Законодавець передбачив широкий спектр видів покарання від штрафів аж до реальних термінів позбавлення волі.