ДЗВІН

Хочу перевірити якість знань дітей із закритих владою шкіл!

Школа – серце будь-якого населеного пункту, зокрема села. Прикро, але все більше переконуюся, що освіта не є для цієї влади важливою сферою. За час президенства Віктора Януковича закрито понад 1000 шкіл, діти позбавлені нормальних умов навчання, учителі залишились без роботи. Усього ж, за попередніми даними, у 2013 році влада ще планує закрити понад 150 шкіл. У них навчається понад 31 тисячу учнів, працює понад 1300 педагогів. Так вони економлять 44,5 млн. гривень.

На жаль, Черкащина – не виняток. Упродовж 2011-2012 років в Черкаської області закрили 22 школи, реорганізували 17.

Як депутат Черкаської обласної ради від політичної партії “Фронт змін” я пропоную створити робочу групу, яка би перевірила якість знань, отриманих учнями із закритих протягом 2011-2012 р.р. цих 39 шкіл області. Із відповідною пропозицією я вже звернулася до членів постійної комісії облради з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики та спорту, до Головного управління освіти й науки облдержадміністрації.

Закінчується навчальний рік, ще трохи – і випускники вирушать у доросле життя. Яку освіту дала їм школа? Чи задовільна якість знань для вступу у вищі навчальні заклади? Чого і як навчили учнів інших класів? Чи комфортно було дітям навчатися, по суті, в “чужих школах” – в іншому колективі і під керівництвом інших педагогів? Чи працевлаштовані педагоги, звільнені після закриття шкіл? Вважаю, це й має з’ясувати робоча комісія. Результатами її діяльності, на мою думку, має бути реальні кроки поліпшення освіти, особливо на селі – відновлення школи, придбання шкільного автобусу, закупівля підручників, розширення викладацького штату.

Я вже казала, що за 2011-2012 років в Черкаської області закрили 22 школи, реорганізували 17. Так, за інформацією ГУ освіти й науки облдержадміністрації, у 2011 році було ліквідовано 17 шкіл: в Городищенському, Маньківському, Монастирищенському, Уманському, Тальнівському районах та м.Смілі – по одній, у Корсунь-Шевченківському – 3, у Смілянському – 2, у Канівському районі – 6. У 2012 році ліквідували ще 5 загальноосвітніх навчальних закладів: у Кам’янському і Маньківському районах – по 2 школи, на Тальнівщині – одну. Із ліквідованих шкіл звільнено 162 працівника. У планах на цей рік – закрити ще 10 шкіл, звільнивши 144 учителя.

Нещодавно я зустрічалася з Лілією Гриневич – головою парламентського Комітету з питань науки і освіти, нардепом від фракції “Батьківщина”. Вона зазначила, що до комітету постійно надходять звернення стурбованих громадян – освітян, батьків, про закриття шкіл у Волинській, Донецькій, Вінницькій, Хмельницькій, Черкаській областях. У більшості – це саме ті області, де на парламентських виборах громадяни підтримували опозиційні політичні сили.

Лілія Гриневич запевнила, що ситуація із закриттям шкіл, зокрема, на Черкащині, – на контролі опозиційних депутатів Верховної Ради. Вона має наміри звернутися до керівництва нашої області, щоб з’ясувати об’єктивність причин, з яких ліквідували чи реорганізували навчальні заклади, якість навчання школярів.

 

Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Жартома :-)

- Ви зрозуміли чому Путін продовжує називати українців БРАТами?
-Чому?
- Зверніть увагу на корінь БРАТи. Це він так натякає, що Україна має йому усе ВІДДАТИ.
----------------------------------------------
- Чув: "Країни "Великої сімки" зберуться у Гаазі"?
- А Путін?
- Його туди згодом ПРИВЕЗУТЬ.
----------------------------------------------
У Донецьку пройшов мітинг під гаслами «Янукович, Виходь!» і «Янукович, повернись!»
- Заманюють, - здогадався Янукович...

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: