ДЗВІН

Доручення Президента України – килимок для Сергія Тулуба

8401aeddbc0688c8716ff42abc996db5Сьогодні кілька десятків черкаських пацієнтів клініки «Фрезеніус» зібрались під приміщенням Черкаської ОДА, щоб знову нагадати обласній владі про себе. А саме про те, що у піку обіцянкам губернатора Черкащини Сергія Тулуба та інших обласних чиновників, область так і не виділила грошей на лікування хворих на ниркову недостатність, які лікуються у клініці «Фрезеніус».

- За 2011 рік обласна влада не заплатила клініці за наше лікування жодної копійки. У минулому році фінансування нашого лікування припинили із серпня. У цьому році нам обіцяли вирішити питання, однак досі нічого не зроблено. Коштів не виділено, – пояснила позицію учасників акції пацієнт «Фрезеніусу» Налія Ткач.

– Вони нас не чують і не хочуть чути. «У нас свої закони. Тут і вмирайте!», кажуть вони нам, – обурилась учасниця мітингу Євгенія Іляшенко.

- Сьогодні виповнився рівно рік відтоді, як Президент України дав губернатору Черкащини доручення вирішити питання по пацієнтах «Фрезеніусу». Однак, мусимо сказати, що доручення Сергій Тулуб не виконав. Це й змусило нас знову вийти на протест, – повідомив один із організаторів акції, син пацієнтки «Фрезеніусу» Олександр Гедз.

Учасники акції розстелили На плитці Соборної площі чималий шмат білого матеріалу на якому було написано «ДОРУЧЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ. Килимок С.Тулуба». На білому фоні кидались у очі сліди від підошов черевиків солідного розміру. У такий пацієнти «Фезеніусу» показали, як губернатор виконує доручення Президента.

Ніхто із представників обласної влади до пікетувальників не вийшов.

Натомість позицію влади передала депутат облради Любов Майборода, яка разом із делегатами від мітингувальників бралда участь у переговорах із представниками влади.

- Це най бездушніша влада, яка коли не-будь була на Черкащині. Мені дивно було чути пояснення заступника голови Черкаської ОДА пані Прітченко, яка курує медичну галузь та заступника голови облради пана Касяна про те, що клініка «Фрезеніус» має укласти угоди про фінансування лікування хворих із районними та міськими радами. Це повний цинізм. Всі знають, що ні у міських ні у районних бюджетах таких коштів немає. Кругом по Україні лікування таких хворих оплачує обласний бюджет. І гроші на це є. Влада знайшла як використати понад 11 мільйонів гривень на те, що не повинно фінансуватись із обласного бюджету – на транспорт для чиновників, на допомогу міліції тощо, а на хворих, які помруть без лікування грошей немає? Я з’ясувала у головного лікаря обласної лікарні, що на лікування діалізних хворих, які отримують допомогу у обласній лікарні виділено 9 мільйонів. Там лікується 118 хворих із 180-ти. Так цих грошей і до кінця року не вистачить. Як вони можуть говорити про переведення пацієнтів «Фрезеніусу» у гемодіалізний центр обласної лікарні, точно знаючи, що коштів на це не виділяли?, – обурилась Любов Майборода.

Спілкуючись із журналістами та пацієнтами «Фрезеніусу» Любов Майборода зачитала текст доручення доручення губернатора щодо вирішення питання по лікуванню діалізних хворих.

- Термін виконання доручення закінчився ще першого квітня. Сьогодні вже дев’яте. Доручення досі не виконане, – прокоментувала депутат.

Як повідомила представник всеукраїнської організації «Дорадча рада пацієнтів» (UCAB) Олена Стрижак, у цей самий час у Києві відбулась така ж акція, участь у якій взяло близько 20 пацієнтів «Фрезеніусу» із Черкас. Учасники акції пройшли ходою від офісу UCAB до Адміністрації Президента і передали представникам адміністрації полотно, яке символізувало доручення Президента, розтоптане черкаськими чиновниками.

Дмитро Чонка
Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Жартома :-)

Парламентські новини: "Партія регіонів виходить із себе"…
----------------------------------------------
П'яна компанія у кафе "Донбас" захопила заклад, оголосила його територію суверенною Донбаською народною республікою,.. вимагає від Путіна ввести російські війська та ящик горілки
----------------------------------------------
Оскільки у Донецьку "Сім'я" покришила не простий батон, а золотий, туди замість голубів злетілися яструби

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: