ДЗВІН

Азаров і США хочуть перевиборів Даценка і Булатецького

DSCF6654Уряд розробив нормативну базу для проведення повторних виборів до Верховної Ради у одномандатних округах, в яких на попередніх виборах було неможливо встановити результати, повідомляє “Українська правда”.

Відповідний законопроект “Про повторні вибори народних депутатів України до Верховної Ради України VII скликання у деяких одномандатних округах у зв’язку з неможливістю встановлення підсумків голосування та результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року” схвалено на засіданні Кабміну 13 травня.

“Це буде закон одноразової дії, оскільки склалась унікальна за роки незалежності ситуація, коли в кількох округах виявилось неможливим встановити результати волевиявлення громадян”, – зазначили у пресс-службі уряду.

Згідно з інформацією, законопроектом пропонується встановити, що проведення повторних виборів народних депутатів у цих одномандатних виборчих округах здійснюватиметься відповідно до статей 104 (повторні вибори) та 107 (особливості підготовки і проведення позачергових виборів депутатів) закону “Про вибори народних депутатів України” на підставі рішення Центральної виборчої комісії, яке приймається не пізніш, як через 15 днів після набрання чинності цим Законом.

“Таким чином уряд врахував зауваження, висловлені у остаточному звіті Місії спостереження ОБСЄ/БДІПЛ за виборами, що відбулися 28 жовтня 2012 року, зокрема, щодо створення законодавчих підстав для проведення повторних виборів народних депутатів України у 94, 132, 194, 197 та 223 одномандатних виборчих округах”, – зазначили у Кабміні.

“Проект закону було розроблено у зв’язку з прийняттям ЦВК постанови від 5 листопада 2012 року № 1931 “Про неможливість достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року в одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 та 223″, – пояснили в уряді.

Ще однією причиною, за повідомленням уряду, стало визнання 8 лютого 2013 року Вищим адміністративним судом України неможливим достовірно встановити підсумки голосування та результати виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року в одномандатних виборчих округах № 11 та 71.

“Таким чином, після ухвалення законопроекту Верховною Радою буде створено законодавчі підстави для проведення повторних виборів народних депутатів у 11, 71, 94,132, 194, 197 та 223 одномандатних виборчих округах”, – додали в Кабміні.

Між тим у США закликають Україну провести вибори депутатів Верховної Ради на 5 проблемних округах.

Про це сказав журналістам посол США в Україні Джон Теффт, передають “Українські новини”.

“Це залишається нашим занепокоєнням. Ми вважаємо, що нові вибори на цих округах мають бути призначені, і ми говорили відверто українським властям”, – сказав він.

При цьому посол зазначив, що США повністю підтримують Європейський Союз у питаннях, що відносяться до України, а саме в реформуванні судової системи, реформування прокуратури та проведенні чесних виборів.

Нагадаємо, що два із так званих “проблемних” округів – на Черкащині. У 194-му депутат Черкаської міськради Микола Булатецький із відривом у 12 тисяч голосів  переміг висуванку олігарха Дмитра Фірташа Валентину Жуковську, а в 197-му координатор Ради опозиційних сил області Леонід Даценко на 5 тисяч голосів випередив Богдана Губського.

Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2013 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: