ДЗВІН

Батька, що поскаржився на свавілля вчителів у Монастирищі, позбавлять батьківських прав?

Олександр Шевчук (попереду з прапором) - брав участь у багатьох опозиційних акціях, в тому числі і у врадіївській ході. За що тепер, як сам вважає, і розплачується...

Олександр Шевчук (попереду з прапором) – брав участь у багатьох опозиційних акціях, в тому числі і у врадіївській ході. За що тепер, як сам вважає, і розплачується…

Несподіваний сюжетний поворот розвивається у Монастирищі, де місцевий опозиціонер Олександр Шевчук поскаржився на планомірне цькування свого сина у школі. Чоловіка нібито погрожують позбавити батьківських прав, якщо він не примириться із вчителями і не “замне” скандальну справу.

Нагадаємо, як писав “Дзвін”, у червні чоловіка запросили на батьківські збори у МНВК “Ліцей – ЗОШ I-III ст. “Ерудит”, де в 6-Б класі навчається його син Володимир. Розглядалось одне єдине питання – виключення хлопчика із школи. Причина – нібито неадекватність і суспільна небезпечність Володі. Втім, аргументи у педагогів були не вельми переконливі – то хтось Володю побив, то він грався ножиком, виготовленим із пресованого паперу. Сам батько пов’язав конфлікт із продовженням політичних переслідувань його родини, оскільки нещодавно вже позбувся роботи через, як він стверджує, опозиційну діяльність.

Шевчук-старший понаписував скарги до міністерства освіти та обласного департаменту із вимогою розібратись у ситуації. Минулого тижня у Монастирищі працювала комісія з області.

Але, за словами Шевчука, члени комісії наполягають, що його дитина має проблеми із психікою, при цьому ніхто навіть не виявив бажання поговорити з хлопчиком(!?). Обмежились записами шкільного психолога.

“Тепер основними психологічними “проблемами” мого сина називають те, що «…він нездатний за себе постояти, він не може адаптуватися в колективі…»! – обурюється батько. - Я запитав у членів комісії, чи читали вони мою заяву? У відповідь прозвучало тверде «Ні!». «Ви бачили відеозапис батьківських зборів?» – таке ж впевнене «Ні!». «Ви спілкувалися з моїм сином» – і знову «Ні!». «То звідки Ви знаєте про якісь проблеми Володі?», – і відповідь мене просто вразила: «Ми прочитали записи шкільного психолога, з них усе і зрозуміли».  Я уявляю, що написано в тих звітах, якщо врахувати, що шкільний психолог є двоюрідною сестрою начальника управління освіти Монастирищенської райдержадміністрації, а ведення такої “звітності” не є якимсь документом, що кимось контролюється”.

Більше того, Олександр Шевчук стверджує, що члени комісії погрожували йому позбавленням батьківських прав, якщо він не відступиться і не примириться із вчителями.

“Коли я пішов із засідання комісії, мене наздогнала представник із області і попросила не роздмухувати скандал. На що я запевнив її, що зацікавлений у тому, щоб про даний випадок знали якомога більше людей. Тоді вона пригрозила мені тим, що класний керівник та директор школи будуть захищатися, і так натякнула, що зовсім недавно мене з політичних мотивів вже вигнали з роботи, “то чи вистачить у мене можливостей і доказів, щоб залишити при собі своїх дітей?” – заявляє батько, повторюючи, що буде боронити свою дитину до останнього в суді.

Між тим у департаменті освіти і науки Черкаської ОДА ситуацію коментують неохоче.

“Завтра буде офіційна відповідь Олександру Шевчуку, ми можемо надати вам її копію. Потім дамо відповідь на всі ваші запитання”, – сказала журналістам “Дзвону” начальник департаменту Галина Гаврилюк.

Обіцяємо забрати відповідь і оприлюднити її повністю.

Тетяна Воронцова
Поділитися цією новиною з друзями
29 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
 1. Відповіcти

  Прочитав і стрепенувся. Скільки гіркоти, скільки жаху! Люди добрі, про яке свавілля вчителів йдеться, ви цитуєте батьків, а говорити про вчителів. Моя дитина кілька років тому закінчила благополучно цю школу. Правда були і перпетії, але їхня лояльність допомогла нам в іншому. Ви пані Тетяно пишите з однієї сторони, а з учителями , з колективом ви зустрічалися? Які факти приводите, за цілий рік ніхто нікуди не звертався, бо не було проблем, а тут проблеми? Хай назве хто його так гірко ображав протягом року ічи може звернення зі сторони батька були, а вчителі не звертали на це увагу. Класний керівник організувала допомогу: правильне рішення , якщо дитині важко адаптуватися у новому класі, вона мусила організувати над ним шефство. А нині що з класним керівником
  “Тілько я, мов окаянний,
  І день і ніч плачу
  На розпуттях велелюдних,
  І ніхто не бачить,
  І не бачить, і не знає —
  Оглухли, не чують;
  Кайданами міняються,
  Правдою торгують…
  Не шукайте, не питайте
  Того, що немає… ” (за Т.Шевченком( для тих , хто не знає))

 2. Відповіcти

  Шановні опозиціонери, чи як ви там ще себе називаєте! Схаменіться роздмухувати “із мухи слона”, використовуючи не існуючу проблему в своїх інтересах (не визнання перемоги на виборах?!) Ви що не розумієте, що виставили на посміховисько всій Україні не тільки вашого члена Шевчука О., а і його, ще раз наголошую, звичайного, нормального сина. Невже вам байдуже, як в подальшому складеться доля хлопчика? І до чого тут “діяльність” тата? Про нього, як опозиціонера, в Монастирищі ніхто не знав аж до вашої статті. Та дякуючи їй, будуть знати, але не з кращої сторони

  • Юрій Стригун
   Відповіcти

   Якщо, з Ваших слів, про Шевчука в Монастирищі “ніхто не знав”, то чого його двічі обирали депутатом міської ради???

   • Відповіcти

    Шевчук-відомий опозиціонер, про це знають усі.Всім відомо ,як він публічно голодував ще років з 10 тому. Він чесно захищає честь своєї сім`ї.А якби мав багато грошей, то б і директор, і батьки, і відділ освіти вибрали другу модель поведінки!

 3. Відповіcти

  Мо-щанка підкреслила, що ніхто не знає його як опозиціонера, а не про депутата. А якщо серед цих людей, яких нині обливають брудом хтось голосував за нього.

 4. Відповіcти

  Юрій, якщо ви маєте наувазі вашого члена Ш.О., то нащо ви його туди висували?

 5. Відповіcти

  Яким чином можна захистити свою дитину ненадючи фактам розголосу.?Позбавити дитину майбутнього?Ми всі батьки і де гарантія того що слідуючою наступною жертвою не стане ваша дитина????????

 6. Відповіcти

  Таке відчуття, що коментують ті, хто у Монастирищі жодного разу не бував. Шевчук уже більш ніж десять років як займається громадською і політичною діяльністю. Обирався депутатом, очолював виборчі штаби. У 2005 році оголошував голодування під стінами райради з вимогою покарати фальсифікаторів виборів. А ви кажете, що його ніхто не знає. Так, вчительську працю треба поважати. Але чому головне управління освіти так боїться розголосу? За останні місяці – тільки у пресі появиться нова стаття що стосується проблем освіти, так тут же вимагають спростувань. Значить щось тут не чисто! Щось пані Гаврилюк та й приховує!

 7. Відповіcти

  Пан Шевчук зайнявся б дитиною аніж писати всяку нісенітницю, ніхто його дитину жодного разу не цькував. ні в якому разі, а просто намагались йому допомогти. видно ж з відео , що вчителі на боці дитини. а чому цього ніхто навіть не замітив, але мабуть “горе-папаша” допомоги вчителів не відчув.

  • Відповіcти

   Не всі вчителі на боці дитини-видно з відео, що класному керівнику і директору він “не на руку”.Захищала його тільки вчителька англійської і психолог. А батько він -абсолютно нормальний, такий як і всі!

 8. Відповіcти

  Шановні! Дайте роботу Шевчуку – старшому от він і заспокоїться, хоча який з нього працівник, а мабуть ніякий-такий пустий як і його слова! І артист він просто чудовий! йому б в цирк на арену там йому місце!але памятайте – бідним вчителям тягти за вуха до 11 класу вашу дитину , а вам він залишиться на все життя а от тоді і будете братися за голову і шкодувати що так поступили. бо ваша дитина не зможе жити в соціумі і це ваша величезна помилка! але батькові байдуже до дитини тільки галасу більше ніж тра. таких батьків тра позбавляти батьківських прав – от така моя думка а не сердитись на поважних вчителів і не ганьбити нашу школу!ганьба вам пан шевчук! а школа №1 е була і буде першою вам її не зломати!тримайтесь вчителі ми за вас а ми всі знаем шо за ШТУКОВИНА цей мужчинка шевчук! І ЗНАЙТЕ ВСІ ШКОЛА № 1 ЦЕ ГОРДІСТЬ НАШОГО МІСТА ДЕ ПРАЦЮЮТЬ ДОСВІДЧЕНІ ПЕДАГОГИ НА ЧОЛІ З ЧУДОВОЮ ДИРЕКТОРКОЮ – Я ЦЕ ЗНАЮ БО ТАМ НАВЧАЛАСЬ Я МОЇ ДІТИ А ТЕПЕР ЩЕ Й НАВЧАЮТЬСЯ МОЇ ОНУКИ І ДУЖЕ БОЛЯЧЕ КОЛИ ТАК НАХАБНО ГАНЬБЛЯТЬ РІДНЕ, А ЗНАЕТЕ ЯК ЗА НЬОГО БОЛИТЬ ДУША!

  • Відповіcти

   По відео видно,що школа №1 -це гордість, на всю Україну прозвучала. Директору байдуже все, причаїлась за батьками і боїться вставити слово.

 9. Відповіcти

  Паклюжити школу та вчителів, де навчається твоя дитина – це остання справа. Який ви опозиціонер? Від часу незалежності ви, здається, ніколи не були безробітнім, пане Шевчук. Огляньтея довкола і “не партеся”, прийдуть ваші – знову будете начальником!

 10. Відповіcти

  Kатерина Иванівна ви відео дивились??????

  • Відповіcти

   так дивилася, а що? щось не так я написала? це моя думка! і вона вірна а паклюжити безнивинних вчителів це нахабство і грішно і вчителі тут анічого не винні і не дай Боже комусь опинитись в їхній шкурі! і я тільки за те, щоб пан шевчук отримав по заслугам, бо негоже так робити . СТИД І СРАМ ШЕВО!

   • Відповіcти

    Просто порвало від слів “це моя думка! і вона вірна”…. Ну ви ж ніби не Господь щоб так казати…

    • Відповіcти

     а що у нас тепер людина на мае права вільно думки свої висловляти? ви де живете? в якій час пані Олеся?да я не Господь, але я перш за все людина і моя думка мае бути почута і не потрібно мені рот затикати. і будь-яка думка мае право існувати, яка б вона не була.Хай вас рве від ваших думок. якщо вони у вас , звичайно е. і залишайтеся при своїй думці!І думайте, що пишете, щоб від ваших слів інших не “рвало”.

     • Та ніхто ж не забороняє Вам висловлюватися. Я теж відстоюю право кожного на власну думку! Але стверджувати що лише Ваша думка правильна, можна лише або після рішення суду, або якщо ви вважаєте себе ідеальною і безгрішною, у чому я сумніваюся)))))

     • Щось у стилі Катерини Іванівни нагадує начальницькі нотки, Галино Миколаївно, агов, це Ви?

 11. Відповіcти

  ОЛЕСЮ Я ТЕЖ СУМНІВАЮСЬ ЩО ВИ БЕЗГРІШНА І І ДЕАЛЬНА , АЛЕ Я НЕ СТВЕРДЖУЮ ЩО ВОНА ПРАВИЛЬНА ДЛЯ КОГОСЬ ЦЕ СУТО МОЯ ДУМКАІ ДЛЯ МЕНЕ ВОНА ПРАВИЛЬНА А ЧИ ТАК ЧИ НІ ВАС СЛУХАТИ І ПИТАТИ НІХТО НЕ ЗБИРАЕТЬСЯ,

 12. Відповіcти

  бачу справжніх українців. шановні ця справа ломаного гроша не стоїть. щоб ви знали тут проблеми немає. одні собак шукають, інші хто кого “поімел”. а ті провокуютьть батька, ображаючи його своїми словесами. все це дурня. одне вартує уваги: чого ніхто із правдошукачів не допоміг к. кер.покажіть себе у справах, докажіть батькові чи вчителям хто винен. а то позакривалися за прізвиськами і такі розумні. зустріньтеся із батьком (багато хто із дописувічів, я так зрозумів , його знає) те й захистіть учителів чи навпаки хлопчика. ненавиджу нашу націю, не вміємо чесно вести боротьбу, пліткуємо, придумуємо, аби зганьбити, затоптати, а суть справи…в кінці кінців. із дописувачів хтось був у школі, хтось розмовляв з батьком?
  Тому то «опущені руки й коліна знеможені випростуйте», і « чиніть прості стежки ногами вашими», щоб кульгаве не збочило, але краще виправилося.
  Пильнуйте про мир зо всіма, і про святість, без якої ніхто не
  побачить Господа. Дивіться, щоб хто не зостався без Божої благодаті, щоб «не виріс який гіркий корінь і не наробив непокою», і щоб багато-хто не
  опоганились тим.
  ( для тих, хто не знає Посл.Св.Ап.Павла Євр.(12: 12-15))

 13. Відповіcти

  пуста балаканинина. я погоджуюся з Іваном . не розібралися, а вже ганьбимо. не знаємо суті справи, а даємо поради. Постраждав нтні пока лише класний керівник, бо рано здався і чого? Не кричіть на перехресті, як раскольніков, не погрожуйте людям, а йдіть до них і допомагайте, якщо здатні на це . шановні коментарі “Намагайся уникати пустих балачок, навіть якщо з добрим наміром, бо та пустота нас запаморочить і заплутає. Іноді краще мовчати, ніж говорити. Ми тому так радо розмовляємо, що в спільній розмові шукаємо взаємної потіхи і бажаємо заспокоїти свою втомлену душу. Ми радо розмовляємо про те, що любимо, чого бажаємо або що нас турбує. Та на жаль, такі розмови не дають ні користі, ані результату – бо пусті розмови стають на перепоні Духовної розмови з Богом – Молитвою. Тому треба остерігатися і молитися, щоб життя не проходило марно. Коли, все ж таки, розмовляти необхідно, то варто говорити про те, що наводить тільки на добро”.(Наслідування Ісуса Христа – Філософія життя згідно Томи Кемпійського)

 14. Відповіcти

  Ой, чомусь мені той Іван, що цитує Апостола Павла, дуже скидається на Марію, що слідкує за вчителями чого ті вартують… А можливо це “Иван да Марья”, що одне одного доповнюють, бо один – це лише половина підлої “душонки”, а вдвох – СИЛА!!!

  • Відповіcти

   Здесь все такие жизненные темы пишут, философствуют,советы там всякие дают, мы типа все такие умные, добрые,а только коснись комментариев, так сразу и вылазит на поверхность вся человеческая сущность через хамство и грубость. Вроде как соревнования-кто кому больше надерзит

  • Відповіcти

   “О нас думают плохо лишь те, кто хуже нас, а те кто лучше нас… Им просто не до нас” (ДЛЯ ТИХ, ХТО НЕ ЗНАЄ О.ХАЙЯМ)

  • Відповіcти

   Мо-щанка ви всіх підряд на право і наліво шмагаєте, а що хтось наказ дав “фас” чи по натурці така. Ви бачите лише зло. Я знаю ситуацію і мене болить, що ніхто і я, і ВИ ТЕЖ не допомогли переконати батька в противному.Зрозуміло, що ви працюєте в цій школі, але ви і найбільше провокуєте на нездорові розмови. Де ви були, коли ображали вчителя, чого слушної поради не дали, як деякі колеги. Прочитайте всі дописи, вони носять поміркований характер, а ви провокуєте. Мені здалося, що ви смакуєте цим і полюбляєте такі речі.

   • Відповіcти

    Тай відколи це ви стали Ангелом?!

    • Відповіcти

     Чому ви рахуєте думку людей хамством???Адже у них теж є діти і можливо із-за своєї трусливої душонки боялись ,щось заперечувати, на відео все прикрасно видно і зрозуміло, а вчителі самі винуваті що дійшли до такої ситуації, цілаво а яби вас переконували що ваша дитина хвора ,та щей зуміли переконати батьків учнів? Надіюсь вашій дитині булоб весело???? Паплюжити батьків та дитину це можуть тільки деякі вчителі цієї школи.Там теке принято,.а для того, щоб не відмиватись потрібно не притворятись поряднічестю, а бути порядною людиною.

     • Максим,перчитав декіка раз і не поняв. Що ви мали на увазі і кого?Будь-ласка,відпишіть.

1 пінгбек до цього допису
 1. Дитина опозиціонера несе “загрозу для життя і здоров’я однокласників” (документ) - Дзвін
Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2013 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: