ДЗВІН

Як Черкаська районна міліція шукає хабарників серед сільських голів.

374315_109355149182588_2120602368_n3 червня 2013 року, представники правоохоронних органів затримали Хацьківського сільського голову Ігоря Чекаленка.

Посадовця звинуватили в здійсненні корупційних діянь.
    Сьогодні, 4 червня, Ігор Миколайович разом з двома депутатами Хацьківської сільської ради – головою земельної комісії, Миколою Олександровичем Шпаком та головою бюджетної комісії Станіславом Васильовичем Мірошніченком, зібрав декількох представників ЗМІ,    та деяких громадських діячів, щоб ознайомити з подіям, що відбулися.
   Отже, хронологія.
   В понеділок, 3 червня, Ігор Чекаленко з ранку повідомив своїх працівників, що від’їжджає в Черкаси у невідкладних виробничих справах. У цей час секретар сільради, Інна Миколаївна повідомила йому, що  двоє представників певної аграрної фірми виявили бажання зустрітися і обговорити питання можливості оренди земель, що належать Хацьківській сільській раді та власникам паїв, на більш вигідних умовах, ніж при користуванні цими землями ПП «Хацьки-Агро». Пообіцяли,  мовляв, 5% за оренду  земель, що більше, ніж 3%-4,5%, які сплачуть «Хацьки-Агро».   Зустрітися Чекаленко погодився. Але не сам, а запросив і голову земельної комісії М.О.Шпака. Тож, з ранку сільський голова з дружиною сіли до авта М.Шпака і вирушили до Черкас. У цей же час телефоном з тими аграріями вони домовились про зустріч у кафе «Сладкарниця», що у центрі міста.
   По приїзду Ігор Миколайович зняв з банківської картки у банкоматі зарплатню (2 400 грн.), про яку напередодні отримав на свій мобільний телефон СМС-повідомлення, дав частину грошей дружині для купівлі подарунку для сина, а сам, запросивши і М.Шпака спрямував свій шлях до «Сладкарниці».  Зустрівся з цими двома представниками аграрної фірми. Відбулась розмова. Ті проінформували про свою фірму, про свої пропозиції, обговорили інші земельні питання, домовилися, що розглянуть цю пропозицію. На цьому  закінчили й розпрощалися. Для винуватців подальших подій, зустріч ця пройшла «невдало» – ніхто нікому ніяких пакетів ні з чим не передавав.
     Машиною М.Шпака, підібравши по дорозі з ринку дружину сільського голови, Олену Вікторівну, направилися до Хацьок. Власник висадив пасажирів – Ігоря біля Будинку культури, а дружину довіз додому.  Сам же рушив до свого дому.
   І тут, раптом Чекаленка зупиняють. Працівники районного відділення МВС запропонували вирушити їхньою машиною до сільради. Ігор погодився.Прибувши до сільради,  міліція посилила свій «нахрап». 
«Де гроші?!!» – «Які ще гроші?» – «Не придурюйтесь, ми все знаємо!» Вимагали якихось показів, свідчень, погрожували обшуком. Примусили написати заяву про згоду провести обшук (Чи законно це?) робочого кабінету. Нічого кримінального не знайшовши, запросили до районного відділу  УМВС у Черкаси. Перед відїздом з села, Чекаленко спробував знайти секретаря сільради, але довідався, що вона вже знаходиться в райвідділі.
  Інші працівники МВС у цей час вдома у Ігоря Миколайовича, відсторонивши сина Артема від матері («Йди, бо тут буде доросла розмова!»), приступили до пресування дружини, Олени Вікторівни, яка щойно зібралась провідати хрещену.
- Віддайте той кульок, що вам передав чоловік! Там гроші. Віддайте по-хорошому, бо одягнемо зараз на вас наручники і влаштуємо обшук.
- Чоловік давав мені 300 грн. на подарунок синові. Ще в мене є те, що залишилося від зарплати.
   Продовжували тиснути, погрожувати, не давали можливості скористатися телефоном.
- Давай по-хорошому. Твоєму чоловікові вже нічого не допоможе – він сидить вже в кайданках і йому забезпечено 9 років.
Питали (майже допитували), тиснули, питаючи про що завгодно, навіть, де чоловік зберігає зброю…
   Вдома у Чекаленка, з його жінкою міліція провела 2 години.
  Паралельно з цими подіями, не забули й про Миколу Олександровича Шпака. Зупинили його машину, не давши заїхати у двір. І найпершим «пострілом» збентежили Миколу Олександровича таким же «нахрапним» питанням: «У нас орієнтировка про  подвійне вбивство (!!!) Ми знаємо, що злочинці втекли з місця злочину на машині, схожій на вашу. Залишайтесь тут і чекайте !» Пізніш під
їхала ще одна машина, яка змінила присутню. Наступний міліціонер: «Кого ви підвозили?» – «Дружину Чекаленка», – «Сідайте в авто і показуйте, де живе дружина Чекаленка!» Далі: «Зізнавайтеся, що передавали гроші. Ми все знаємо. Усі ваші дії в кафе знято на відео», – «Ну, так. Давав. Розплатився за каву та молочний коктейль – 40 грн. Оце й усі гроші, що я давав», – «З ким ви там зустрічалися?» – «Мені ці люди не відомі. Знаю, що якісь бізнесмени, розмова відбувалась стосовно оренди землі». Так, нічого далі не пояснюючи, тримали у своїй автівці довго. З «вбивства» перейшли на «корупцію й хабар за змову в оренді землі». Навіть до туалету не дозволили пройти самостійно. Все це продовжувалося протягом 4-х годин.
   Хоча, разом з тим, хочеться відзначити, що працівники МВС, виконуючи чиюсь команду «Фас!» все ж не опустилися до  підкидувань якихось пакетів чи то з «хабарем», чи з якимись іще «наркотиками»…
    Під час усіх цих подій усім – і виконавцям,  і затриманим – стало вочевидь зрозуміло, що все це – чиєсь замовлення.
   Як на мене, одна з версій має повне право на існування.
   Основним орендарем землі та іншої власності села Хацьки є ПП «Хацьки-Агро». ПП має ряд порушень у користуванні орендованою землею. Крім того, ПП здійснило самозахват 210 га пойменних земель. Без договору. Сільський голова звертався до райдержадміністрації, обласних податківців, в Сільгоспінспекцію Черкаської області (начальник Почапський П.К.), на що адресати просто закрили очі. Зокрема, від сільгоспінспекції прийшла відповідь, де було сказано, що ті 210 га пойменних земель ПП “Хацьки-Агро” не використовуються. Хоча  вже на той час на цих землях гарно зійшла посіяна ними кукурудза. Також повинно було додати агресії й негативної енергії ПП «Хацьки-Агро» ініційоване та прийняте рішення на черговій сесії сільради про скасування кількома роками тому раніш прийнятого рішення виконкому про отримання ПП свідоцтва на право власності  сільської лазні. Адже, згідно з постановою Кабміну України та діючими на той час законами, передача таких об
єктів передбачалась лише до комунальної власності.

   Закінчу фразою, яка, сподіваюсь стане традиційною у мене в таких от матеріалах:
   Ось така фігня, малята…

Поділитися цією новиною з друзями
2 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
  1. Відповіcти

    Знаю Ігоря Чекаленка, як принципову, чесну і порядну людину. Схоже, саме за це він і платить…

    • Відповіcти

      Білий і пухнастий ваш Чекаленко. Маячня сивої кобили. А платить за те що зводить людей лобами а сам для всіх дуже добрий, все робить чужими руками. Тож не виключно що це піар бо жодного прізвища працівників МВС немає, та й сам Чекаленко міг домовитись про це щоб підняти свій авторитет.

Залиште свій коментар

Жартома :-)

- Ви зрозуміли чому Путін продовжує називати українців БРАТами?
-Чому?
- Зверніть увагу на корінь БРАТи. Це він так натякає, що Україна має йому усе ВІДДАТИ.
----------------------------------------------
- Чув: "Країни "Великої сімки" зберуться у Гаазі"?
- А Путін?
- Його туди згодом ПРИВЕЗУТЬ.
----------------------------------------------
У Донецьку пройшов мітинг під гаслами «Янукович, Виходь!» і «Янукович, повернись!»
- Заманюють, - здогадався Янукович...

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: