ДЗВІН

У Черкасах пройшов Європейський тиждень імунізації

100322174729_vaccine_386x217_nocreditЩорічно, починаючи з 2005 року, в Україні проводиться Європейський тиждень імунізації. Цього року захід відбувався в місті Черкаси з 22 по 27 квітня. Його мета – пропаганда імунізації та підвищення рівня інформованості населення щодо захисту від інфекційних хвороб за допомогою вакцин. Планова імунізація проти поліомієліту, правця, дифтерії, кашлюку щорічно рятує життя близько 3 мільйонів осіб у всьому світі.

Імунізація вважається одним із найбільш ефективних й економічно доцільних методів профілактики численних захворювань та попередження виникнення епідемій. Так, відповідно до статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюку, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов’язковими і включаються до Календаря щеплень. Усі щеплення в Україні проводяться згідно зі схемами Національного календаря щеплень: щороку 98-99% населення (основний контингент – діти). ВООЗ рекомендує робити щеплення не менш ніж 95% дітей (100% охоплення не може бути через протипоказання з різних причин).

Сьогодні в Україні з метою попередження інфекційних захворювань проводиться імунізація населення проти дев’яти інфекцій: дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, туберкульозу, вірусного гепатиту В, кору, епідемічного паротиту, краснухи.

Водночас деякі люди вважають, що вакцинація є більшою загрозою, ніж сама хвороба. Ці помилкові уявлення призводять до збільшення кількості захворювань висококонтагіозними інфекціями, такими, як кір, дифтерія, краснуха та кашлюк. У світі постійно проводяться наукові розробки нових вакцин, багато з яких уже включено до календаря щеплень деяких європейських країн. Зарекомендували себе як високоефективні специфічні засоби імунопрофілактики керованих інфекцій вакцини для профілактики гепатиту А, гемофільної інфекції, вітряної віспи, вакцина з ацелюлярним кашлюковим компонентом дифтерія – правець-кашлюк.

За словами головного обласного дитячого імунолога, викладача Лілії Назаренко, щеплення, як i будь-яка інша медична процедура має свої переваги та вади, але користь, яку вони дають, не можна навіть порівнювати з можливим ризиком захворіти. Як i будь-яке інше втручання, щеплення може викликати побічну дію – почервоніння, підвищення температури, алергію, біль на мiсцi введення. Це цілком закономірний процес реакції організму на чужорідну речовину, яка залежить від індивідуальних особливостей i в кожного проявляється по різному. Батьки мають пам’ятати, що будь-які ліки, які вони дають дитині під час хвороби, мають цілий перелік побічних дій, які інколи є більш серйозними та небезпечними, ніж у вакцин, наголошує дитячий імунолог.

Окрім цього, збудники захворювань виробляють стійкість до антимікробних препаратів, що значно звужує можливості лікування. Тому медики зобов’язані надати батькам повну інформацію про інфекційне захворювання, від якого пропонується зробити щеплення та його ймовірні ускладнення, а також про користь та побiчнi дії вакцини. Батьки мають право відмовитись робити профiлактичнi щеплення своїй дитині, але при цьому вони повинні усвідомлювати, що вся відповідальність за її здоров’я та життя лягає на них.

Також дитячий імунолог нагадує, що важливо розпочати первинний вакцинальний комплекс дитині в 3-х місячному віці, хоча в багатьох країнах світу її розпочинають раніше – в 2 місяці. Причиною є те, що після трьохмісячного віку організм дитини практично втрачає захисні антитіла проти різних інфекційних збудників, які були отримані від матері внутрішньоутробно. У віці старше 3-х місяців зустріч з інфекцією для немовляти може стати фатальною. Тому імунізація в ранньому віці є вкрай необхідною.

МОЗ України, зокрема й департамент охорони здоров’я Черкаської міської ради, особливу увагу приділяє діяльності, спрямованій на вакцинацію найбільш незахищених груп населення: чим більше людей буде охоплено щепленнями, тим більше життів буде врятовано.

Поділитися цією новиною з друзями

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2013 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: