У Черкасах люди масово збирають плоди кінського каштана і здають у заготпункти. За кожен кілограм коричневих плодів можна виручити півтори гривні. Займаються каштановим бізнесом здебільшого діти та безхатченки, пише газета «Вечірні Черкаси».
– Приймаємо каштани за ціною 1,50 грн. за кілограм. Якщо здають більше 200 кілограмів по місту, то пропонуємо самовивіз, – кажуть заготівельники. Для чого потрібні каштани у такій кількості – не зізнаються.
За словами черкаського лікаря Олени Сіренко, каштани закуповують фармацевтичні компанії для виробництва медичних препаратів, таких як “Ескузан”.
– Плоди кінського каштана, якими засаджені міські алеї, містять речовину есцин. На її основі виготовляють лікарські засоби проти варикозного розширення вен, геморою, набряків тощо, – розповідає лікар.
Відомо, що кінський каштан ефективно очищає повітря від вихлопних газів, тому це дерево користується популярністю у містах. Однак, на думку фармацевтів, медпрепарати, які виготовляються на основі таких каштанів, ніякої загрози для здоров’я не несуть, адже усі їх компоненти проходять ретельну перевірку.
– На Черкащині жодна фармацевтична компанія самостійно не переробляє кінський каштан для виготовлення медпрепаратів. Для виробництва таких ліків купують готові компоненти. Тому, ймовірно, плоди каштана закуповують на експорт, – зазначає начальник Державної служби з лікарських засобів у Черкаській області Тетяна Мехлик.
На сьогодні в аптечній мережі України налічується близько 12 тисяч лікарських препаратів. Із них близько 20-ти містять екстракт кінського каштана.
Думка читачів