ДЗВІН

“Сьогоднішня ніч буде вирішальною”, – черкащани зійшлися підтримати київський Майдан

Сьогодні увечері в центрі Черкас зібралися люди, збурені подіями в Києві, де загострилася ситуація. 18 лютого, за інформацієї ЗМІ, дев’ятеро осіб загинуло від міліцейських куль.

Мітинг планували провести на Соборному майдані. Втім, люди змушені були відійшти за квартал далі – на Театральну площу.

“В облдержадміністрації – тітушки і ВВ-шники. Вони знову хотіли спровокувати штурм адміністрації. Заварила двері, забарикадувалися мішками з пісками. Ми терміново прийняли рішення перевести наш мирний мітинг на Театральну площу”, – повідомив голова обласного осередку Анатолій Бондаренко.

Побоювання Бондаренко мали під собою реальне підгрунтя. Влада вочевидь готувалася до радикальних дій. Так, на підступи до ОДА були перекриті вантажівками і порожніми причепами. А в дворі поблизу ОДА журналісти нарахували кілька порожніх автобусів, у яких зазвичай перевозять міліціянтів. Зрозуміло, що привезені в них правоохоронці розмістилися в приміщенні адміністрації. Також у “засідці” стояло шість автомобілей із міліцією.

SONY DSC

Мітинг почався з молебня. Люди молилися за Україну, за мирне вирішення конфлікту, за жертв сьогоднішньої бійні в Києві.

SONY DSC

“Ще вчора ми й не думали, що сьогодні проллється кров, будуть смерті і поранені. Думалося, що влада все-таки піде на поступки перед цією величезною кількістю народу і в порядок денний Верховної Ради внесуть питання повернення до Конституції 2004 року і ми станемо на шлях кризи”, – сказала депутат облради Валентина Коваленко

Обласна депутатка Наталія Старікова, виступаючи перед присутніми, закликала молитися, щоб конфлікт вдалося вирішити мирно, без подальших жертв і кровопролиття.

SONY DSC

За півтори години мітингу черкащани розійшлися, пройшовши кілька кварталів у бік площі 700-річчя. Люди скандували “Черкаси, вставай!”.

Мітинги домовилися проводити кожного дня. Завтра, 19 лютого, о 18 годині небайдужих знову кличуть у центр міста, щоб висловити підтримку київським протестувальникам та засудити дії влади.

“Дай нам, Боже, сили пережити цю ніч, – сказала депутатка облради Любов Майборода. – Сьогодні одна з вирішальних ночей”.

Варвара Горова
Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: