ДЗВІН

На черкаських “проблемних” округах опозиція збиратиме загони “бійців” для захисту результатів

DSC_0005Сподіватись на чесні перевибори у проблемних округах, що призначені на 15 грудня, немає підстав. Є підстави готуватись до битви за народні голоси та протидії фальсифікаціям виборів. Ця думка стала лейтмотивом на сьогоднішньому засіданні круглого столу за ініціативи громадського руху “Чесно” на тему «Чи відбудеться все чесно 15 грудня?».

Відкритої дискусії, яку передбачає формат круглого столу, не відбулось, бо влада його дружно проігнорувала.

Участь у засіданні взяли тільки представники громадських організацій та опозиційних політичних сил. Серед них переможець виборів по 194-му виборчому окрузі Леонід Даценко, депутати облради Наталія Старікова, Юрій Громовський і Анатолій Бондаренко, відомий в Україні громадський діяч – представник громадського руху «Народний вибір» Олексій Кляшторний, секретар спілки письменників України Сергій Пантюк та інші.

- Першим, суспільну думку про те, що відбулось на минулих парламентських виборах, і що відбуватиметься під час майбутніх перевиборів мав би висловити Президент. І це символічно, що він цього досі не зробив. Бо рішення, які приймались по результатах виборів у так званих «проблемних» не для виборців, а для влади, округах, приймались саме у кабінеті Президента. Саме Президент давав вказівку анулювати вибір черкащан. Тому ми повинні розглядати ці перевибори із прицілом на майбутні президентські вибори. Перевибори 15 грудня – це екзамен для влади після підписання угоди між Україною і Європейським союзом. Також, феномен для Черкащини є те, що із п’яти «проблемних» округів два виявились на Черкащині. Із цього цілком можна зробити висновок, що місцева влада на чолі із Тулубом фактично і створила два проблемних округи і головними фальсифікаторами були Тулуб і його команда. Саме тому досі влада не сказала, які саме проблеми мали місце на виборах, мала показати факти фальсифікації та приклади того, як було покарано фальсифікаторів. Так думаю і я і Микола Булатецький. Сьогодні він взяв участь у зустрічі в посольстві США, де якраз і обговорювали проблеми, які виникли у так званих «проблемних» округах. Американська влада має це знати, щоб впливати на Януковича і вимагати проведення чесних виборів, – зазначив переможець виборів у 197 виборчому окрузі, координатор Ради опозиційних сил Черкащини Леонід Даценко.

Кожний із виступаючих, даючи оцінку парламентським виборам у проблемних округах висловив впевненість у тому, що перевибори чесними не будуть. До сьогодні не видно жодних дій влади, які свідчили б про те, що вона зробила висновки, і на майбутніх перевиборах не буде втручатись у виборчий процес та не допустить фальсифікацій. А значить представникам опозиції слід думати над тим, що протиставити технологіям спотворення результатів виборів.

- Не дивлячись на залякування та спроби підкупу тих членів окружкому, які не втекли із ОВК і залишились вірні обов’язку з боку депутатів від Партії регіонів та їх помічників, вісім членів комісії завершили роботу комісії, склавши необхідні документи. Матеріали ми передали до ЦВК, де їх прийняли без жодних зауважень. Тому жодних підстав не визнавати перемогу Миколи Булатецького на виборах у Черкасах не було, – нагадав сторінки недавньої черкаської виборчої історії головуючий окружної виборчої комісії по ВО № 194 Василь Миколенко, якому після ганебної втечі голови ОВК довелось очолити виборчу комісію.

Олексій Кляшторний висловив думку про те, що призначення дати виборів після проведення саміту Україна-ЄС значно ускладнить можливості опозиції апелювати до Європи. Підписання угоди із Україною не дасть можливості Європі гостро критикувати владу в Україні. Вибори ж взимку неодмінно покажуть меншу явку виборців, ніж вона могла б бути восени, що відкриває шлях до брутальних фальсифікацій

- Сценарій дотискування, спроб продемонструвати силу, і виконання спущених владою рішень абсолютно незалежно від результатів волевиявлення є дуже ймовірний, – зазначив Олексій Кляшторний, пообіцявши, що рух «Народний вибір» докладе всіх зусиль до того, щоб прикувати увагу громадськості до подій на перевиборах у всіх проблемних округах.

Конкретний план протидії фальсифікаціям дещо розкрив фахівець із виборчого права, депутат облради Юрій Громовський. Найперше, що треба зробити для того, аби убезпечитись від спотворення результатів виборів, це добре навчити людей, які будуть працювати у виборчих комісіях. Правоохоронцям слід пояснити, що вони мають конституційне право не виконувати злочинних наказів. Виборців же треба переконати віддати голоси за опозицію, активізувати і мобілізувати на боротьбу за захист права вибору. Учасники виборів можуть звернутись до посольств іноземних держав із проханням надіслати спостерігачів. А попутно, ще й попросити ведучі світові видання організувати на округах корпункти по висвітленню подій на округах.

- Треба підготувати і спрямувати у виборчі комісії справжніх бійців, бо там буде битва за голоси, і пам’ятати, що зло дуже винахідливе, і може знайти й інші шляхи, як обдурити. А нам потрібно бути готовими творчо працювати і вигравати, як це було під час Помаранчевої революції, – зазначив Юрій Громовський.

“Усі чудово розуміють, що ви – не олігархи, але сюди приїдуть люди, вас підтримають. Дайте клич! Скажіть нормально: «Хлопці, приїдьте! Ми наллємо вам сто грамів. Так, ми не можемо вам платити мільйони»… Але всі знають, що вас треба підтримати, і люди приїдуть!” – запропонував збирати “загони” народного захисту результатів виборів Сергій Пантюк.

Андрій Продан
Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2013 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: