ДЗВІН

Микола Томенко пропонує запровадити мораторій на скорочення викладачів

12082424b8_142023Народний депутат України Микола Томенко зареєстрував у Верховній Раді проект Постанови, в якій пропонує запровадити мораторій на заборону скорочення кількості викладачів (їхніх посад) та збільшення навантаження на них на період до 2015 року. Про це повідомляє офіційний сайт політика.

На переконання народного депутата, сьогодні держава намагається нівелювати останні досягнення у системі вищої освіти шляхом реорганізації процесу навчання та збільшення навантаження на викладачів. Як відомо, пункт 39.2 Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки передбачає у рамках реформування освіти перегляд навчального навантаження викладачів, а саме: збільшення показника кількості студентів на одного викладача з 13 до 18.

«Збільшення навантаження з 13 студентів до 18-ти на одного викладача призведе до необхідності збільшення навантаження з 900 до 1300 годин на рік, що становитиме 30 годин на тиждень на одного викладача замість європейського показника у 10 для асистента і 2-4 для професора», – зауважує Микола Томенко у пояснювальній записці до Проекту Постанови.

Пояснення збільшення навантаження з метою приведення до європейських стандартів освіти не відповідає дійсності, зауважує народний депутат. Адже, якщо подивитись на дані Організації економічної співпраці та розвитку, то середній показник співвідношення студентів і викладачів у країнах ОЕСР – 14,9 студента на одного викладача. У західних країнах цей показник вимірюється пост-фактум, на основі наявної статистики, а не встановлюється як обов’язковий норматив.

«Нині основною проблемою системи вищої освіти є недосконалий механізм фінансування цієї галузі. А збільшення навантаження на викладача може призвести до скорочення і відтоку кваліфікованих кадрів та погіршення якості освіти. До того ж, «оптимізаційні ініціативи», які реалізуються на доручення Кабінету Міністрів України, нададуть право органам державної влади, виходячи з демографічної ситуації, проводити реорганізацію та ліквідацію вищих навчальних закладів, значно скоротити чисельність викладачів та збільшити навантаження на них. Таким чином, склалася реальна небезпека знищення системи вищої освіти в Україні», – вважає Микола Томенко.

У зв’язку з цим, необхідно якнайшвидше ухвалити дану Постанову про заборону скорочення кількості викладачів як мінімум до 2015 року.

Проект Постанови також містить рекомендації Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів щодо припинення необґрунтованого збільшення навантаження на викладачів вищих навчальних закладів, забезпечення їх належного фінансування та забезпечення збереження і зміцнення матеріально-технічної бази вищих навчальних закладів.

Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2013 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: