ДЗВІН

Медичним геноцидом на Черкащині керує губернатор

Тотальну реорганізацію лікарень на Черкащині інакше, ніж медичним геноцидом, назвати не можна. І проходить він за сприяння голови облдежадміністрації Тулуба. “Реформування мережі медичних закладів відбувається за розпорядженням голови ОДА Сергія Тулуба згідно графіку оптимізації медичних закладів на 2010-2014 рік”, – йдеться у відповіді “головного медика” Черкащини Володимира Брожика на мій депутатський запит стосовно масового закриття лікарень. Дивно стає, коли на прес-конференції Сергій Борисович чудується, що про закриття лікарень він нічого не чув. Невже він не знає, що підписує?

Як депутат облради я неодноразово піднімала питання закриття медичних закладів. Канівський район та Канівщина, Кам’янка, Золотоніщина – саме тут нині влада хоче реорганізувати – а фактично ліквідувати! – лікарні: без згоди громади, без згоди сільських рад. Люди проти! Вони виходять з протестами, збирають підписи проти закриття. Але в чиновників є графік і план…

Пілотний проект охорони здоров’я по реформуванню впроваджується в Україні вже третій рік. Що ми маємо за цей час? У 2011 році по всій України скорочено близько 300 лікарняних закладів та тисячу лікарів усіх спеціальностей. В 2012 році ця загрозлива тенденція лише продовжилась. Так, за даними Держстату в минулому році скорочено ще 130 лікарняних закладів, близько 7 тисяч лікарняних ліжок та 7 тисяч лікарів. Результати таких недолугих дій не забарились – в Україні спостерігається зростання загального рівня захворюваності. Так, якщо в 2010 році зареєстровано 417 тисячі 893 випадки виявлень новоутворень, то в 2012 – вже на 15 тисяч більше.

Влада робить цинічні заяви, що українці задоволені медичною реформою. Чомусь самі люди дають діаметрально протилежні оцінки. Так, за даними опитування, проведеного органами Держстату у жовтні 2012 року, близько 17% сімей при потребі не змогли отримати необхідну медичну допомогу, придбати ліки.

Питання “оптимізації мережі медичних закладах” опозиція зініціювала розглянути на громадських слуханням в понеділок 8 липня. Прикметно, що обласна рада фактично відсторонилася від участі в цих слуханнях, відмовивши надати приміщення для заходу в Будинку Рад. Іще позавчора голова облради Валерій Черняк на моє прохання про те, щоб надати для слухань малу залу, був не проти. А вже вчора ми дізналися, що в понеділок у цій залі обговорюватимуть проблеми бібліотек. Думаю, цим усе сказано – здоров”я черкащан владу анітрохи не турбує.

 

Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Жартома :-)

- Ви зрозуміли чому Путін продовжує називати українців БРАТами?
-Чому?
- Зверніть увагу на корінь БРАТи. Це він так натякає, що Україна має йому усе ВІДДАТИ.
----------------------------------------------
- Чув: "Країни "Великої сімки" зберуться у Гаазі"?
- А Путін?
- Його туди згодом ПРИВЕЗУТЬ.
----------------------------------------------
У Донецьку пройшов мітинг під гаслами «Янукович, Виходь!» і «Янукович, повернись!»
- Заманюють, - здогадався Янукович...

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: