ДЗВІН

Друкарня програла суд черкаській опозиційній газеті, а прокуратура прикриває цензорів від відповідальності

1339835929_061611Опозиційна обласна газета „Нова молодь Черкащини” у Господарському суді області довела, що Смілянська комунальна друкарня „Тясмин” протиправно зірвала вихід газети у березні цього року, нанісши газеті збитків у розмірі 9524 грн.

Свого часу ця історія мала гучний резонанс, адже мова йшла про свідоме перешкоджання виходу газети за вказівкою чиновників облдержадміністрації. Тогочасний свіжопризначений директор друкарні А.Котов спочатку уклав з газетою договір про друк, отримав наперед за це кошти і… в останній момент розпорядився не друкувати тираж замовленого номера, повідомивши видавцю в телефонній розмові, що „засновники друкарні заборонили друкувати цю газету”. „Засновником”, чи, правильніше, власником поліграфпідприємства „Тясмин” є, як відомо, обласна рада, тож зрозуміло, де треба шукати посадовців, які в порушення закону перешкоджають виходу в світ неугодного видання та виконують цензорські функції. Звичайно, ніхто не знімає відповідальності і з самого Анатолія Котова, котрий з готовністю виконав незаконний наказ, а по тому ще й на своє виправдання розродився брехливою статтею на сайті газети „Черкаський край” про нібито існуючі борги видавця „НмЧ” перед КВПП „Тясмин”.

Вочевидь, цей міф про неіснуючий борг „молодіжки” перед друкарнею дуже сподобався і прокуратурі, яка, за зверненням голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка змушена була досліджувати цей ганебний випадок. „Досліджувала”, як водиться, „в поті чола” – вислухала байки Котова і цим задовольнилась (видавця газети взагалі ніхто не опитував!).

В підсумку прокуратура в своїй відповіді редакції повторила дурниці і нісенітниці, які раніше проголосив директор „Тясмина”, мовляв, газета не виконала перед ним „договірні відносини щодо оплати наданих послуг”.

Прокуратурі було не впадло навіть заявити, що стягнення з видавця „НмЧ” цього вигаданого Котовим боргу є предметом судового розгляду! Під цією маячнею стоїть підпис начальника відділу прокуратури області Ф.Костюковича. Ось тільки Господарський суд області ніяких боргів видавця не виявив. В рішенні суду сказано: „Судом встановлено і відповідачем (КВПП „Тясмин” – ред.) не спростовано факт нанесення позивачу (видавцю – ред.) збитків в сумі 9524 грн. протиправною бездіяльністю відповідача, який взяті на себе зобов’язання за договором на друк газети „Нова молодь Черкащини” від 19.03.2013 не виконав, в установлений договором строк, а саме до 6 години ранку середи не передав позивачу надрукований №11 газети „Нова молодь Черкащини” за 20 березня 2013 року. Позивачем доведено і належними доказами підтверджено факт отримання ним реальних збитків…”. Отже, хто кому насправді винен, чітко вказано в рішенні суду. Де, до речі, зазначено і таке: „…У відповідача (КВПП „Тясмин” – ред.) не було законних підстав для невиконання взятих на себе зобов’язань за Договором від 19.03.2013…”.

То, може, тепер прокуратура нарешті дослідить, які „підстави” змусили бідолашного пана Котова зривати випуск газети? Зрештою, своїми протиправними діями він наніс збитки й комунальній друкарні, то мав би їх, згідно закону, відшкодувать. Хоча, головне в цій історії, звичайно ж, з’ясувати, де той „цензорський центр”, з якого виходять злочинні вказівки, направлені проти свободи слова. Це зовсім не важко, було б бажання.

Володимир Стежко
Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Жартома :-)

- Ви зрозуміли чому Путін продовжує називати українців БРАТами?
-Чому?
- Зверніть увагу на корінь БРАТи. Це він так натякає, що Україна має йому усе ВІДДАТИ.
----------------------------------------------
- Чув: "Країни "Великої сімки" зберуться у Гаазі"?
- А Путін?
- Його туди згодом ПРИВЕЗУТЬ.
----------------------------------------------
У Донецьку пройшов мітинг під гаслами «Янукович, Виходь!» і «Янукович, повернись!»
- Заманюють, - здогадався Янукович...

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: