Українське суспільство в цей без перебільшення історичний та складний момент для країни чекає і вимагає створення ЧЕСНОГО уряду, як центрального, так і на місцях. Нова міська, обласна влада повинна взяти відповідальність за кризи, та розпочати роеалізовувати реформи, які зможуть об’єднати країну.
Тому я би запропонував вимогу надзвичайно відповідально поставитися до цього процесу та працювати за 5-ма критеріями для формування нового персонального складу керівництва органів влади.
1. Професійність. Нові керівники мають бути якісними управлінцями з досвідом керування, а також обізнаними із особливостями функціонування відповідної сфери в Україні та найкращими іноземними практиками керування у відповідній сфері. Кандидати чи вже дійсні представники місцевої влади мають віддати перевагу не відомим партійним спікерам чи представникам, а компетентним людям, які здатні взяти тягар за здійснення непростих реформ.
2. Доброчесність. Майбутні посадовці не можуть мати корупційної історії, тобто щодо них не повинні існувати обгрунтовані підозри у причетності до корупційних правопорушень. Вони також не можуть бути причетними до порушень прав і свобод людини. При цьому йдеться не тільки про підозри, які висувалися державними органами, але насамперед про ті, які з’явилися внаслідок журналістських розслідувань авторитетних громадських організацій та засобів масової інформації.
3. Прозорість статків. Майбутні посадовці повинні оприлюднити свою декларацію про майно, доходи і витрати до розгляду питання про призначення на посаду і оприлюднювати в подальшому щорічно відповідно до законодаства та високого суспільного запиту на прозорість. При цьому задеклароване майно і доходи повинні відповідати реальному стилю життя особи. Треба попрощатися з практикою, коли Бентлі в гаражі називають в деклараціях “Жигулями”.
4. Підзвітність. Нові керівники щонайменше протягом місяця з моменту призначення мають ознайомити суспільство зі стратегічними завданнями та регулярно звітувати перед суспільством про виконану роботу.
5. Нова генерація. Суспільство очікує побачити нові обличчя з незаплямованою репутацією, авторитетом серед професійних кіл та журналістів, з новими ідеями та якісною освітою. У світлі суспільних вимог щодо проведення люстрації – жодна людина з колишніх владців, а також з числа депутатів місцевих рад та посадовців, які зокрема підтримували антиукраїнські закони, зокрема від 16 січня, не може обіймати посаду у новій місцевій владі.
Нова Черкаська влада має стати уособленням ГІДНОСТІ, яка стане ключовим двигуном суспільного руху за Європейську демократичну Україну.
Думка читачів