ДЗВІН

Жителі Дахнівки погрожують відділитись від Черкас і створити свою сільську раду

DSC_0002Неприємне враження залишилось у жителів Дахнівки від сьогоднішньої зустрічі із заступником міського голови Черкас Борисом Євминою. Нагадаємо, вчора жителі мікрорайону зібрались на громадські слухання, де категорично виступили проти забудови берега дренажної канави, оскільки це призведе до підтоплення будівель. На цю сходку несподівано прибув і Борис Євмина, а потім запросив ініціативну групу до себе на прийом.

“По землі Євмина дав нам “от ворот – поворот”, ця земельна ділянка була кілька років тому надана ПП «Юніті Білд». Торік рішенням Черкаської міськради було припинено право приватного підприємства користуватись ділянками. Однак дві ділянки за підприємством залишилося. Вони призначені під житлову та громадську забудову. Ми зверталися в суд із приводу цього, однак виявилося, що правова оцінка при оформленні землі була витримана. Пізніше ділянки компанією «Юніті Білд» були комусь продані, а згодом – ще перепродані. Тож тепер по закону нею володіє добросовісний набувач, а отже може там робити що завгодно. Наприкінці зустрічі Євмина навіть почав кричати на депутата обласної ради Наталію Старікову, яка пішла нас підтримати”, – розповіла громадська активістка із Дахнівки.

У той же час начальник відділу екології Черкаської міської ради Володимир Гусаченко намагався переконати жителів Дахнівки, що і будувати будинки на вказаних ділянках можна, і це жодним чином не впливає на рівень підгрунтових вод.

“Будуватись там можна! Так само будувалася вся Дахнівка. Щодо каналу, то це ж не річка. Він створений штучно, щоб Дахнівка не потонула. Але в зв’язку з тим, що це не річка, то там і немає прибережної зони. А щодо підвищення рівня води, то підвищення грунтових вод нині фіксується вздовж всього Дніпра на 0,5 метра. Від цього і вода в підвалах. У той же час ми не маємо насосної станції, щоб знижувати рівень води, – розповів Володимир Гусаченко.

Утім, чиновник злукавив, бо сьогодні увечері дахнівчани отримали відповідь із управління водних ресурсів, де чорним по білому значиться: підняття рівня підгрунтових вод відбувається через руйнування дренажних каналів.

“Шкода, що цей документ ми отримали лише увечері, а то можна було б, вибачте, тикнути писком у нього цих чиновників, які нам плели вранці всяку нісенітницю. У листі чітко вказано, що це ми самі винні у підтопленні, бо засипаєм і забудовуєм дренажні канави. А хто ж на це дає дозволи? Так чиновники!” – обурюються дахнівчани.

Так само багато питань і до самої приватизації, оскільки спочатку мова йшла про те, що на цій землі будуть вирощувати капусту.

“Тепер вони не вирощують капусту, а косять її.

Євмина дав завдання земельному відділу знайти всі документи на ділянку, зокрема акт погодження на приватизацію.І сказав, що якщо десь якась підробка, то її будуть виявляти. Бо там нібито стоять підписи сусідів на погодження будівництва, а ми – сусіди – насправді нічого не підписували”, – розповіли активісти мікрорайону.

Правда, тому, що влада вирішить їхню проблему, вони не вірять, і погрожують відділитись від Черкас, знову створивши свою сільську раду.

“Ми дивимось на інші села, так, у них невеликі бюджети, але ж там є хоч якась влада, яка хоч щось робить. Нас же у Черкасах за людей не вважають. Село неасфальтоване, кажуть. Ні дороги не ремонтують, ні каналізації, ні дільничного у нас немає, ні аптеки, і автобуси ходять лише до десятої вечора. Нас ніхто не слухає і нікому ми не потрібні. Сміються в очі, як Євмина, який заявив сьогодні, що, наприклад, кошти, призначені на ремонти доріг в мікрорайоні, нібито віддали депутату від Дахнівки Миколі Мирзі і ми маємо в нього питать, чому роботи не зроблені! Це ж абсурд повний! Невже чиновники справді думають, що ми настільки вже неграмотні! Тому ми можемо відділитись від Черкас і бути знову селом. Принаймні, буде в кого запитати, коли чинитиметься щось подібне”, – погрожують жителі Дахнівки.

Тетяна Воронцова

 

Поділитися цією новиною з друзями
2 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
  1. Відповіcти

    Нові забудовники ставляться до простих людей як до бидла. Одна прямо в очі казала: що мовляв ми селюки які крім кирзових чобіт нічого не бачили, а вони – нормальні люди, тож ми маємо радіти що вони біля нас житимуть…Але хай не радіють, люди вже доведені до відчаю, скоро і за вила можуть узятися.

  2. Відповіcти

    Євмина – типовий представник теперішньої влади. як на камеру, так соловейком щебече про те, який він хароший. А потім різко забуває усе, що людем наобіцяв.

Залиште свій коментар

Жартома :-)

Хроника событий: "По свидетельствам очевидцев, в Славянске "правый сектор" разбрасывал визитки Яроша и Коломойского..."
----------------------------------------------
Штирлиц шел по Славянску и ничто в нем не выдавало российского военного, кроме формы, купленной в любом магазине, автомата АК-100 и фразы "отойди за поребрик", которую он повторял к месту и не к месту...
----------------------------------------------
По статистике, 63% россиян поддерживают всё...

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: