Вчора пізно увечері Верховна Рада ухвалила законопроект, поданий нардепом від фракції Партії регіонів Юрієм Мірошниченком щодо амністії учасників акцій протесту.
За відповідне рішення віддали голоси 232 народних депутати. “За” 189 регіоналів і 32 комуністи, серед яких черкащани Геннадій Бобов, Антон Яценко, Володимир Олійник, Валентин Ничипоренко, Володимир Зубик, Омелян Парубок, та частина позафракційних, серед яких і Михайло Поплавський. Опозиція виступала категорично проти ухвалення даного законопроекту.
Згідно з законпроектом мітингувальники мають звільнити адміністративні будівлі в Україні протягом 15 днів. Також йдеться про звільнення автошляхів.
У свою чергу учасники протестів звільняються від кримінального переслідування. При цьому амністія не поширюється на осіб, що вчинили тяжкі злочини, наприклад, побиття журналістів та викрадення людей.
Водночас тексту законопроекту немає на сайті парламенту, але, як зазначають народні депутати, ним передбачається, що звільнення ув’язнених може відбутися лише після того, як будуть звільнені всі адміністративні будівлі.
Сьогодні голова Верховної Ради Володимир Рибак підписав вказаний закон.
Згідно з текстом закону, від кримінальної відповідальності звільняються особи, підозрювані або обвинувачені у скоєнні низки статей КК України за умови, що ці злочини пов’язані з масовими акціями протесту, які почалися 21 листопада 2013.
Кримінальні провадження відносно таких людей мають бути закриті.
Згідно статті 9, закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування, однак вводиться в дію з дня, наступного за днем публікації на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України повідомлення генерального прокурора України про фактичне здійснення учасниками масових акцій протесту сукупності певних дій.
Серед таких – звільнення всіх зайнятих в місті Києві та інших населених пунктах України під час акцій протесту будівель або приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування, зняття інших перешкод для належного функціонування зазначених об’єктів, розблокування транспортних комунікацій на вулиці Грушевського в Києві учасниками масових акцій протесту.
Також у законі йдеться про розблокування інших вулиць, площ, провулків, бульварів у Києві та містах України, крім тих, на яких відбуваються мирні акції.
Разом з тим, стаття 10 відводить протестувальникам на виконання сукупності дій 15 днів з наступного після набуття чинності закону дня.
Стаття 11 уточнює, що після закінчення цього терміну закон втрачає дію.
Думка читачів