ДЗВІН

Влада збрехала, що 40 шкіл закрито за останні 10 років, – Фещенко

Із відомостями про кількість закритих за останній рік шкіл у Черкаській області влада в черговий раз злукавила. На цьому наполягає екс-начальник обласного управління освіти Олена Фещенко.

“Я чітко володію тією цифрою, що з 2005 по 2010 рік, доки була помаранчева влада, ми не закрили жодної школи, навпаки в Набокові Городищенського району було відновлено роботу школи, закритої у попередні роки.  Тому влада повинна навчитись говорити правду, бо якщо вона каже, що закрила 40 шкіл за останні 10 років, то це означає – при Кучмі до 2005 року і при Януковичу після 2010 року. Тож не треба дурити людей”, – прокоментувала інформацію ОДА Фещенко.

 Правда, за її словами, є й об’єктивні причини закриття шкіл – коли в селі просто немає дітей. Був випадок, наприклад у Пекарях Канівського району, коли у селі залишилось мало дітей і батьки вирішили возити їх у сусіднє село. Це було у 2009 році. Але школу офіційно закрито не було. Зрозуміло, що коли немає навчального процесу, то приміщення школи занепадає і там вже не можна проводити уроки, однак такого, як зараз, коли школи закривають, щоб економити гроші, не було.

“Не варто також владі хизуватися тим, що вона накупила шкільних автобусів. Але ж це величезний стрес для дитини, бути відірваною від рідного дому і закинутою у чуже село. Це не вихід. І яка б влада не була – наша чи їхня – народ один. І народу потрібно створювати умови для навчання і виховання дітей”, – наголошує Олена Василівна.

Вона також нагадала, що ревізію дошкільних навчальних комплексів було зроблено при помаранчевій владі ще у 2009 році, і саме тоді вивиявили 18 закладів, які можна було відкрити. Однак так сталися обставини, що до влади прийшла інша команда і зроблено це було вже наступниками Фещенко.

“Єдине, що може змінити критичну ситуацію із закриттям шкіл, – це предметне створення нових робочих місць у селах, щоб там залишалась молодь і народжувала дітей. Однак у цьому напрямку жодна влада не зробила практично нічого.Так, ситуативно щось підкидала, щоб здобути собі дешевий авторитет”, – переконана педагог.

Нагадаємо, що позаминулого тижня на прес-конференції Об’єднаної опозиції було оприлюднено цифру – 40 закритих шкіл за останній час. Прес-служба ОДА тоді розповсюдила спростування, наполягаючи, що це кількість закритих шкіл за останні 10 років.

Остаточну цифру збирається витребувати з ОДА депутат обласлої ради від “Фронту змін” Наталія Старікова, подавши до адміністрації відповідний депутатський запит.

Тетяна Воронцова
Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Жартома :-)

Парламентські новини: "Партія регіонів виходить із себе"…
----------------------------------------------
П'яна компанія у кафе "Донбас" захопила заклад, оголосила його територію суверенною Донбаською народною республікою,.. вимагає від Путіна ввести російські війська та ящик горілки
----------------------------------------------
Оскільки у Донецьку "Сім'я" покришила не простий батон, а золотий, туди замість голубів злетілися яструби

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: