Вчора під Каневом реконструювали битву та відкрили пам’ятний камінь десантникам, які полягли від рук фашистів 1943 року. Пам’ятник задуманий, який величезний парашут, що можна роздивитись лише з літака: кам’яна брила із написом від якої ведуть піщані доріжки у вигляді строп та купола.
Рівно сім десятиліть минає з дня Дніпровської повітряно-десантної операції, яка мала на меті відволікти німців від Києва. Та з 5 тисяч воїнів із елітної частини ще у повітрі розстріляли майже 3 тисячі.
Більше тисячі вцілілих пізніше пішли у партизани до місцевого лісу. Нині відома доля небагатьох.
Як стверджують історики та ветерани, що вижили, увечері 23 вересня 43-го їм життя врятував вітер,який відніс десантників подалі від німців. А сильні пориви були, тому що льотчики підняли літаки не на звичні 300 метрів, а на 2 км, аби уникати куль, бо із місцем висадки із самого початку помилились.
Вшанували героїв і сучасні десантники. Їх нині в Україні майже 5500, й базуються вони у Житомирі, Чернівцях, Львові, на Дніпропетровщині.
Klara
25/09/2013 11:17
Реконструкція боїв це завжди цікаво. Шкода, що не було ніяких оголошень. До Канева ж не далеко їхать. Я б із задоволенням так побувала.