ДЗВІН

У Водяному на Шполянщині з соломи роблять альтернативне паливо

DSC_006У с.Водяне, що на Шполянщині, взялися за виробництво альтернативного палива – пелетів із соломи, яка лишається на полях після збору врожаю. Для цього на місці колишніх свинарників за кошти сільгосппідприємства у Водяному побудували завод.

Із уведенням в дію заводу роботу отримали чотирнадцять жителів села. Тут задіяні переважно молоді чоловіки. Як пишуть нині люди трудяться у три зміни.

DSC_0016Потужності дозволяють виготовляти до однієї тонни пелетів за годину. За інформацією заступника директора СТОВ “Урожай” Миколи Гриценка, минулого року для переробки на заводі з полів товариства заготовлено 4,5 тисячі тонн соломи в тюках. Для цього торік господарством придбано сучасну техніку для пресування соломи, прес “Кроне”, продуктивність якого 100 гектарів і більше за добу. Під час сезону збирання соломи прес працював у дві зміни.

Нещодавно для потреб заводу придбано ще одну обновку — так званий томагавк, тобто подрібнювач соломи. В господарстві також є подрібнювач дерева та гілляк, які збираються купами після прибирання обочин доріг під порослі. Цю сировину також можна використовувати для виготовлення пелетів.

Економне паливо водянівці відправляють на продаж, а також використовують для власних потреб. Зокрема, пелетами опалюють адміністративне приміщення водянського сільгосппідприємства та сільської ради.

Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: