28 березня Канівська МПО ВО «Свобода» разом з іншими політичними опозиційними силами Канева («УДАРом», НРУ) пікетувала сесію міської ради в підтримку звернення «Ні кату України в духовній столиці України». В цьому зверненні, що було прийнято під час презентації книги Романа Коваля «Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею», канівці вимагали демонтувати пам’ятник Леніну, який знаходиться на одній з центральних площ міста – Соборній площі.
За наполяганням керівника Канівської «Свободи», депутата міської ради Юрія Гамалія розгляд звернення було внесено в порядок денний сесії. Аргументуючи необхідність демонтажу пам’ятника творцю антилюдського режиму Юрій Гамалій акцентував на тому, що: «2013 рік – рік 80-річчя Голодомору в Україні.Голодомору, який забрав життя мільйонів і мільйонів українців через страшну голодну смерть. Голодомору, наслідки якого на собі ще буде відчувати не одне покоління українців.
Голодомору, що був зорганізований більшовицько-комуністичним режимом.
Творцем цього нелюдського режиму, його ідейним натхненником був Ульянов-Ленін. Це він, у голодне літо далекого 1891 року писав, що голод є чинником прогресивним, що він наближає Росію до соціалізму, руйнує віру селян у царя, у Бога. Це він, Ульянов-Ленін, у 1918 році закликав: «Грабуй-награбоване» та стверджував, що хлібна монополія є сильнішою від закону Конвента, за гільйотини Французької революції. Це він, Ульянов-Ленін, у голодний 1921 рік закликав до найжорсткіших дій по вилученню церковних речей, наголошуючи при цьому, що чим більше священників буде знищено – тим краще. Це під його гаслами, з його іменем у 1932-33 роках в українських селян вилучали абсолютно всі їстівні запаси: від посівного матеріалу до звареного борщу в горщику, та прирікали на мученицьку смерть мільйони наших дідів-прадідів, ставлячи під сумнів існування самої української нації.»
Закликаючи до демонтажу пам’ятника Леніну керівник Канівської «Свободи» стверджував, що «… це буде не тільки виконанням рішень Президента та Уряду України, але й відновленням історичної справедливості, коли ми, українці, канівці відмовимося від пошанування того, хто нищив наш народ, нашу державу; що це рішення буде сприяти шануванню своїх, українських, героїв, а отже шануванню своєї, української держави».
На жаль, з присутніх у залі 29-ти депутатів, тільки четверо, з них троє свободівців, проголосувала за демонтаж цього пам’ятника, на жаль, присутні депутати від опозиційних політичних сил (ВО «Батьківщина», «Фронт змін») демонтаж пам’ятника Леніну в Каневі не підтримали.
Думка читачів