ДЗВІН

Разом із іменинами Черкащина відсвяткує і «смертинини»?

12past14_pirat_11Черкащина – наймолодша область України, збирається помпезно відсвяткувати свій 60-річний ювілей від дня створення. Недавно Верховна Рада навіть ухвалила відповідне рішення. Проте, мало хто знає, що деякі сили у владі вже працюють над визначенням дати смерті області. Влада всерйоз зайнялась проблемою адміністративної реформи, яка передбачатиме суттєве укрупнення областей, районів, сільських рад тощо.

- За задумом влади, 26 областей України заплановано реорганізувати у вісім «земель». На практиці це означатиме, що рядовий житель того чи іншого населеного пункту втратить можливість отримати адміністративні послуги, через велику віддаленість від районного, і, особливо, обласного центру. Проведення такої реформи в Україні далеко не на часі. Адже перед укрупненням областей необхідно подбати про розширення прав та фінансування місцевого самоврядування. З іншого боку, маєио яскравий приклад цинізму, влада, готуючись до помпезного святкування Дня народження області, потайки готується її вбити, – прокоментував координатор ради опозиційних сил Черкащини Леонід Даценко. Він же поділився спогадами про те як відбувались процеси укрупнення районів колись за «совка». Паралель, на думку політика, є виправданою, бо нинішня влада демонструє «совково-комуняцкий» підхід до управління державою та вирішення питань.

- Коли райцентр із Маньківки переносили до Христинівки, із парку у Маньківці виривали лавки, дерева та кущі і переносили їх до Христинівки, бо то новий райцентр, а Маньківка – «село», – описав особливості та традиції «національного» адміністративного реформування Леонід Даценко.

Так що черкащанам зараз варто готуватись не до іменнин області, а до «смертенин». Бо дата святкування Дня народження області може непомітно трансформуватись і в дату її знищення.

Щодо терміну «смертинини». Його ввела англійська письменниця Джоан Роумінг – авторка романів про хлопчика-чарівника – Гаррі Поттера. «Смертинини», або дату смерті у школі чарівників Гогвортсі, святкували привиди замку Гогвортс.

Андрій Продан
Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2013 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: